Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek 30 évesen mennyire...

Szerintetek 30 évesen mennyire késő nekiállni megtanulni gitározni, nulla tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta szeretnék megtanulni, de most alakult úgy az életem hogy lenne rá időm is. Szerintetek mennyi idő valakiből 30 évesen elfogadható gitárost csinálni, ha nincs semmi tapasztalata? Persze tudom hogy ezt nem lehet pontosan megmondani, de úgy nagyjából :)
2022. júl. 16. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosincs késő semmihez. 🤗
2022. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 60 fölött tanultam meg, mert elötte nem volt rá lehetöségem. Kellö akarattal meg szorgalommal nem probléma
2022. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Hobbinak tökéletes lesz, rocksztár már ne akarj lenni :)
2022. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 harebell ***** válasza:
77%
Miről lennél lekésve? Jó, arról hogy tinizenekart alapíts vagy elmenj a Kismenőkbe, igen, de amúgy semmiről :D Az, hogy mennyi idő eljutni egy elfogadható szintre, függ attól, hogy mennyire érzel rá és hogy mi a célod. Tábortűz melletti dalkisérés meg egy-két könnyen tanulható, kezdők által kifejezetten kedvelt klasszikus (pl. Stairway to Heaven, Nothing else matters) korrekt eljátszása pár hét, max 1-2 hónap után mehet, ha gyakorolsz. Onnan rajtad áll, merre tovább.
2022. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Nem késő belekezdeni.
2022. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Soha nem késő. Úgyhogy még ráérsz."
2022. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gitáron gyorsan lehet fejlődni, még autodidakta módon is. Tényleg pár hét-hónap alatt már egész komoly sikerélményt ad. Én egy hathetes fekvőgipsz alkalmából kezdtem el, és mire újra kimehettem, már csajozni tudtam vele. :)


A "tábortűzi" gitározás jó kiindulás, azaz ha tudod az összes alapvető akkordot, akkor malackottából nagyon sok mindent el tudsz majd kísérni. És közben feltérképezed a hangszert is, rájössz az összefüggésekre, felépül némi zeneelmélet is. Onnan aztán haladhatsz a kedvenc műfajod felé, jöhetnek riffek, szólózás, amit csak akarsz. Sok sikert!

2022. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!