Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme 3 év kihagyás...

Van értelme 3 év kihagyás után és nulla szakmai tapasztalattal újra munkát keresni diplomával?

Figyelt kérdés

Pontosabban alapképzés után megpróbáltam elhelyezkedni a diplomámmal, sikertelenül persze.


Azóta sem szereztem szakmai tapasztalatot, csupán más jellegű munkáim voltak, külföldön is éltem.

Így kb friss diplomás vagyok, viszont már a tudásom is kopottas.

Őszintén szólva jelenleg egyetlen kilátásnak azt érzem, ha visszaülök MSc-re az iskolapadba, de már a gondolatától is írtózom így 26 évesen. Nem a tanulás miatt, hanem a vizsgák, a faxfej tanárok, az igazságtalanság, a jegyeken alapuló felmérés stb. mind stresszel csak.

Munkahelyen ilyennel még nem találkoztam, ott jól kezeltem eddig minden ilyet, viszont tartom magam ahhoz, hogy szeretnék a szakmámban dolgozni.


Láttok értelmet abban, hogy szórjam szét megint csak 50 helyre az önéletrajzom és bogarásszam át a régi jegyzeteimet, vagy pedig menjek vissza tanulni és közben gyakornokoskodjak?



2022. jan. 2. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
El kéne dönteni mivel akarsz foglalkozni és oda elmenni dolgozni. Aztán ami kell úgyis összeszeded menet közben.
2022. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom mivel akarok foglalkozni, a szakmámmal. :) Ami van is, de nincs tapasztalatom és 3 év is eltelt azóta. Mikor fél évig kerestem, senki nem jelzett vissza. A kérdésem az volt, hogy reális e, hogy felvehetnek így egy szakmai tudást elváró munkahelyre, van e értelme megint önéletrajzot szerkesztgetni és küldözgetni, vagy feb. 15-ig jelentkezzek inkább egyetemre.
2022. jan. 2. 18:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi a szakma?
2022. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

“Őszintén szólva jelenleg egyetlen kilátásnak azt érzem, ha visszaülök MSc-re az iskolapadba, de már a gondolatától is írtózom így 26 évesen. Nem a tanulás miatt, hanem a vizsgák, a faxfej tanárok, az igazságtalanság, a jegyeken alapuló felmérés stb. mind stresszel csak.”


Miért vagy ennyire gyáva? Ha nem viseled el a fájdalmat, hogy akarsz bármit is elérni az életben?

2022. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az MSC nem egy leányálom. Megértem, ha nem akarja.
2022. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4#

26 évesen xoptam már eleget úgy érzem. :D Nem kell a rizsa a nagy “fájdalmakról”. Bsc-t bukás nélkül vittem végig, nem vagyok idióta sem. Szerintem nem bűn, hogy megállapodásra, fix munkahelyre, családra vágyom.

Nem egy újabb unalmas előadásra vagy épp megalázásra egy vizsgán. :)

De nem is ez volt a kérdés.


Akkor úgy veszem, azt mondod menjek vissza tanulni, köszi a választ. :)

2022. jan. 2. 18:08
 7/13 A kérdező kommentje:

5

Hát na. Mindig jó tanuló voltam, a legjobbak között. De utálom a mai napig az iskolákat, meg iskolába járni. Sokkal jobb dolgozni.

2022. jan. 2. 18:09
 8/13 anonim ***** válasza:
mi ez a szakma?
2022. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Számítana?

Környezetmérnöki.

Mielőtt azt mondjátok, hogy nem kell sehova és fúj, de igen, kell. Csak engem nem vettek fel sehova. Szaktársaim 80%-a szakmában helyezkedett el, de egyikük sem a Tiszántúlon él, mint én.

2022. jan. 2. 18:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Beszélsz angolul? A környezetmérnök szakma nem rossz.
2022. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!