Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme 3 év kihagyás...

Van értelme 3 év kihagyás után és nulla szakmai tapasztalattal újra munkát keresni diplomával?

Figyelt kérdés

Pontosabban alapképzés után megpróbáltam elhelyezkedni a diplomámmal, sikertelenül persze.


Azóta sem szereztem szakmai tapasztalatot, csupán más jellegű munkáim voltak, külföldön is éltem.

Így kb friss diplomás vagyok, viszont már a tudásom is kopottas.

Őszintén szólva jelenleg egyetlen kilátásnak azt érzem, ha visszaülök MSc-re az iskolapadba, de már a gondolatától is írtózom így 26 évesen. Nem a tanulás miatt, hanem a vizsgák, a faxfej tanárok, az igazságtalanság, a jegyeken alapuló felmérés stb. mind stresszel csak.

Munkahelyen ilyennel még nem találkoztam, ott jól kezeltem eddig minden ilyet, viszont tartom magam ahhoz, hogy szeretnék a szakmámban dolgozni.


Láttok értelmet abban, hogy szórjam szét megint csak 50 helyre az önéletrajzom és bogarásszam át a régi jegyzeteimet, vagy pedig menjek vissza tanulni és közben gyakornokoskodjak?



2022. jan. 2. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
15%

“Bsc-t bukás nélkül vittem végig, nem vagyok idióta sem.”


Ajajajajajajajajaaaajjjjjjjjjjjjj…vannak bajok itt kérem szépen…

szóval nem az az idióta aki az életbeli döntésein és elhatározásain fogja az ember a fejét (ha 36 lennél talán meg is érteném ezt a rinyát), hanem aki bukó nélkül végigseggel egy Bsc-t.

Értem.

2022. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11

Fogalmam sincs miről beszélsz, ezt csak úgy leírtam, plusz infó, hogy nem s*arok a sulitól, csak nincs kedvem hozzá. Mert hogy szerinted gyáva vagyok, azért hisztizek. :D

De a kérdésem még mindig arról szólt, hogy melyik lenne kifizetődőbb. Ha a suli, akkor megyek suliba. Nem hisztizek én rajta. :D

És 36 évesen már legalább lenne egy házam, meg kisiskolás gyerekeim. Sokkal inkább mennék el akkor tanulni, mint most 26 évesen, mikor már lassan gyereket szülnék inkább, meg házat vennék. Szerintem igenis van okom rá, hogy átgondoljam 26 éves nőként, vagy megkérdezzem mások véleményét róla. Tekintve hogy a diplomás munkaerő piacra sose léptem be, kellene pár jó tapasztalat másoktól. Ha nem tudsz, akkor nincs miről többet beszélnünk.

2022. jan. 2. 20:20
 13/13 anonim ***** válasza:

MSC valamivel lazább, kevesebb a szívózás.

Munkakeresésnél nagyon nem mindegy mi a szakmád és hol élsz, láttam írtad, de ehhez a kombinációhoz egyáltalán nem tudok hozzászólni. Ha fővárosi lennél azt mondanám, menj SSC-be, de így ez az opció kiesik.

2022. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!