Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik együttesnek van a...

Melyik együttesnek van a legelfogultabb rajongói tábora?

Figyelt kérdés
Tapasztalatotok szerint?

2022. máj. 23. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Pink Floyd, Queen. De nem feltétlen negatív szempontból, elvégre olyan együttesekről beszélünk akik joggal tartoznak a leghatásosabb könnyűzenei bandák közé.
2022. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Masszív Queen fan vagyok, de objektíven is tudok szemlélni. Például, Brian és Roger jelenlegi bohóckodását abszolút rossz szemmel nézem. Én egyébként a prog metal és a djent fanokat mondanám elviselhetetlennek. A Tool-osok, példának okáért, kiállhatatlanok.
2022. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami még kikészít, az a "Metallica vs. Megadeth" p*csméregetés. Személy szerint a Metallica-t preferálom, de a Megadeth is nagyon király (Mustaine, mint ember, már egy más kérdés, de nekem a zene a lényeg.)
2022. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
BTS
2022. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az "elfogult" kifejezést zenei (vagy bármilyen művészeti) diskurzus kapcsán, mert amit emberek az "elfogult" perspektívákkal szemben "objektív" kijelentéseknek neveznek, azok az esetek zömében ugyanúgy totál szubjektív vélemények, vagy full önkényesen használt ezoterikus fogalmak tényszerűen mérhetővé tételére tett kísérletek. Én nem tudok rajongókra haragudni pusztán azért, mert "túlságosan" szeretnek egy előadót, még akkor sem, ha olyan brutál hiperbolikus kijelentésekkel dobálóznak, amiktől befordul a szemgolyóm az agyamba.

Viszont ha sima kiállhatatlanságról van szó, arról már inkább sokkal inkább van véleményem...

A kettes megelőzött azzal, amit elsőként mondtam volna: Tool. A Tool fanok közel vannak mindennek a legaljához - mondom ezt úgy, hogy holnap ott leszek a zenekar koncertjén. A prog-fanok alapból elég durvák tudnak lenni, de az a szintű álintellektualizmus, sznobéria, öntömjénezés, beszűkültség, meg nettó idiótaság, amit Tool-közeli online berkekben lehet tapasztalni, az szerintem páratlan.

Nem zenekar ugyan, hanem szóló előadó, de: nagyon frusztrálóak azok az Enimem-rajongók is, akiknek konkrétan az a vallásuk, hogy a "utálom a rap-et, kivéve Eminem"-et. "Eminem az EGYETLEN olyan rapper aki nem csak _____-ról rappel, hanem _____", stb... Alapból nagyon visszás számomra, mikor valaki csak úgy tud általa kedvelt zenékről beszélni, hogy közben belerúg más előadókba/stílusokba, na de az tényleg valami hihetetlen, hogy sokan egy olyan tág, szerteágazó műfajból, mint a hip-hop, képesek kiválasztani egy szem előadót, és elvből köpni az összes többire (mindezt gyakran hatalmas arroganciával, meg a leghülyébb elképzelhető indoklásokkal).

Elég rosszak azok a Burzum fanok is, akik konkrétan bálványozzák Varg Vikernes-t. A Burzum nyilván egy rendkívül fontos zenekar a black metál történelmében, és én is nagyon szeretem, viszont Varg nem épp a szívem csücske. Az egy dolog, hogy a csávó egy idióta, bigott, paranoiás gyilkos, de ami még ennél is durvább, hogy a börtönből való szabadulása óta folytatott online tevékenysége alapján egy szánnivaló, nevetséges bohóc is. Jogosan merül fel a kérdés: mégis mennyire mélyen kell legyen valakinek az önbecsülése ahhoz, hogy egy ilyen emberre nézzen fel teljes odaadással? Tölts egy kis időt ezen emberekkel, és megtudod a választ: nagyon.

2022. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Tankcsapda

(de amúgy elég sok magyar együttest lehetne mondani - ha valamelyik honfitársunk mutat egy szikrányi tehetséget valamiben, egy csomóan úgy kezdik isteníteni, mintha ő finganá a passzátszelet is)

2022. máj. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
várjunk, lehet, mégis inkább az Ossian
2022. máj. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!