Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi véleményed, a youtube...

Mi véleményed, a youtube oldalon egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem láthatók a negatív szavazatok és kitörlik a nem tetsző véleményeket, hol van itt a cenzúrázatlan véleménynyilvánítás?

Figyelt kérdés

Nem az obszcén, trágár véleményekről beszélek, csupán azokról, melyek nem tetszésüknek adnak hangot. Miközben a pozitív szavazatok és vélemények láthatók. Nem teljesen egyoldalú ez így? Tulajdonképp, ha csupán egyik oldalnak adnak lehetőséget, akkor semmi értelme a szavazásnak!

Szerintem jelölni kéne az ilyen oldalakat, pl. egy felirattal, hogy itt nincs szabad véleménynyilvánítás. 🤔



2022. jan. 2. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Engem is zavarnak egy ilyen youtube oldalak!
Nem zavarnak
Nem érdekel a téma, véletlenül kerültem ehhez a kérdéshez
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
27 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A dislike-ok már egyetlen videónál sem láthatóak.
2022. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkiből jó fogyasztót akarnak nevelni, aki csak zabál és nem gondolkodik.
2022. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1#

A dislike nem minden videó, ill. zene esetében hiányzik, csak, ahonnan leveszik.


2#

Én is így gondolom! A jó öreg amerikai szófogadó fogyasztói társadalom módszerei ezek. Panem et circenses - Kenyeret és cirkuszt! /Juvenalis

2022. jan. 2. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
erősíti azt a fajta felfogást, miszerint az egyén látja jól a dolgokat, aki egyetért vele annak igaza van, aki nem ért egyet, az buta és irigy. tulajdonképpen már régóta erre épül a legtöbb szociálmédia platform, de ez egy hatalmas lépés a youtube részéről, hogy ezek az emberek jobban beburkolják magukat ebbe az álomvilágba. jól megfigyelhető ez már bizonyos helyeken, mi a következménye annak, amikor az emberek megszokják, hogy neten letiltják a nekik nem tetsző megjegyzéseket, viszont az utcán szembesülnek vele, hogy ezt a valóságban nem tehetik meg és nem tudják kezelni az egyszerű szavakat, véleményeket. és persze így a youtube is könnyebben formálja a saját platformját, az utóbbi években ugyebár a youtube rewind rámutatott arra, hogy a youtube milyen tartalmat szeretne látni, viszont arra is, hogy a nézők azt nagyon, de nagyon nem szeretnék. na most, ez utóbbit már nem láthatjuk.
2022. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A dislikeok számát központilag eltávolították mindenhonnan. Heteken át cikkeztek róla mindenhol, nézzetek utána.


A kommentek törlése meg minden csatorna működtetőjének magánügye. Van olyan, aki eleve kikapcsolja, mert nem ér rá bíbelődni vele, hogy a sok idiótát törölgesse. Más meg más elvek szerint töröl. Van, aki véleményeket is cenzúráz, más csak a stílusban oda nem illő dolgokat. Mindenki saját igényei és szájíze szerint.


Lehet szeretni, lehet nem szeretni, de ha valaki felfuttat egy annyira népszerű csatornát, hogy már te is megtalálod úgy, hogy nem az ismerőse vagy, akkor abba ő már rengeteg időt és energiát tett. Miközben te max annyit, hogy néha megnézed a videóit és valamit oda kommentelsz alájuk.


A saját csatornádon, a saját Facebook oldaladon, a saját felületeiden, amiknek a népszerűségéért te dolgoztál meg, olyan véleményt teszel közzé, amilyet csak akarsz és te döntöd el, hogy másoknak mit engedsz ott meg.

Ha viszont mások felületén vendégeskedsz, akkor az ő szabályaik szerint kell játszanod. Ahogy sokan szokták mondani: "Az én házam, az én szabályaim. Ha nem tetszik, ne gyere hozzám, menj inkább máshova felrúgni a szabályokat!"

2022. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 a kommentek kikapcsolása teljesen jogos, de akkor vagy mindent, vagy semmit. A többi viszont ennél kicsit mélyebb, ezeknek társadalmi következményei vannak, nézz szét kicsit az influenszerek által felnevelt generációban, vagy tölts el egy kis időt a népszerű platformokon. Szerinted az például oké, hogy mondjuk a legnépszerűbb influenszerek azt 'reklámozták' gyerekeknek hosszú éveken keresztül, hogy az élet lényege a pénz, nők, buli, játék, vagy hogy twitch streamerek 12-3 éves gyerekeket csábítanak az oldalukra, hogy aztán a melleiket kidobva kicsalják a szüleik pénzét? és ezt persze nem teheted szóvá, mert joguk van kitörölni a nekik nem tetsző kommenteket. Nagyjából ez történik most online.

Gyakorlatilag így jutottunk el odáig, hogy már semmit nem lehet kritizálni, mert csak az a válasz jön, hogy "mivva, irigy vagyó, csinájjá jobbat ha tucc".. :)

2022. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!