Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megfelelő gitár tok?

Megfelelő gitár tok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 7/8 méretű klasszikus gitár, ennek szeretnék rendelni netről egy vastagabb tokot. Kérdés, hogy egy 4/4 méretű klasszikus gitár tok megfelelō-e neki, vagy himbálózni fog-e benne ide-oda. A tok hosszba kb 10 centivel nagyobb, magassàgban kb 7 centivel, szélességben pedig 5 centivel nagyobb az adatok szerint mint a gitár. Puha tokról van szó, 2 cm vastag béléssel.



2021. dec. 26. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem merevített félkemény tok (amit még sokszor a puha tok kategóriába sorolnak), akkor jó lesz rá, bár abban az esetben meg az aljára betett szivacs is pont megfogja a gitár fenekénél. De pl az Alhambra gyárt direkt 7/8 tokot.


Nekem van pl klasszikus gitárhoz akusztikus gitárra való tokom. Egy picit nagy csak rá, de nem himbálózik picit sem, főleg, hogy a nyakánál van rögzítés tépőzárral.


(Belinkelnéd a tokot? Kíváncsi lettem rá)

2021. dec. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt a tokot néztem. A 3/4-es tok méretei elvileg megegyznek szinte pontosan a gitár méreteivel. Lehet hogy a 3/4-es az ideális választás az egészes helyett? Vagy elképzelhető hogy mégseg találna a 3/4-es, ha a papír szerint pont fix a méret?

2021. dec. 27. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 7/8 a gitár, akkor a 3/4 tok kicsi lesz. Hacsak nem belső méretek vannak megadva, de az meg fura lenne, hogy a 7/8 ugyanakkora, mint a 3/4.

A 7/8 az úgynevezett Senorita gitár, amit legtöbbször kis termetű nőknek ajánlanak, hogy kényelmesebb legyen a játék, mint a normál 4/4 gitáron lenne.


Ha tuti 7/8 a gitár, akkor 4/4 tokot válassz inkább, nem fog annyit lötyögni. A szélesség úgy is eloszlik két irányba. Az 5 centi az kb 2,5-2,5 lesz maximum, ami egyáltalán nem zavaró. Hosszában ha hátadra veszed, fel se fog tűnni.


(Bár ha Hora 7/8 ott esélyes, hogy kisebb, mint a többi 7/8 - sajnos ők kicsit más méreteket használnak menzura hosszban is. - bocsi, hangosan gondolkodom, hogy ne járj rosszul, de még így is 90% a 4/4-re szavazok)

2021. dec. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
Tökéletes lesz a 4/4-es tok. Én az egyik klasszikus gitáromat évek óta egy dreadnought fémhúros tokjában cipelem, és köszöni, nagyon jól elvan benne.
2021. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi, vegul talaltam egy 7/8-os tokot egy masik oldalon s azt rendeltem.
2021. dec. 28. 09:53
 6/8 A kérdező kommentje:
2021. dec. 28. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
a legjobb ha kemény a tok,lehet hogy rohadt nehéz, de ez védi a gitárt
2022. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Megoldódott közben. Félkemény 7/8-os tok, pont talál rá.
2022. jan. 12. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!