Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A "core" műfajok (hardcore,...

A "core" műfajok (hardcore, deathcore, metalcore stb.) miben különböznek a sima műfajoktól?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nincs sima "hard" meg "death" műfaj.
2021. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Death metal van csak valóban.(már ami tényleg függetlenül műfaj)

De zavaros ez a sok felsorolás.

A hardcore az csak utalás hogy arra hogy "keményebb", súlyosabb, agresszívabb, erőteljesebb mint az alapműfaj.

Lehet punk rock, vagy dubstep, vagy bármi hardcore.

Metalnak nincs is külön ilyen alműfaja, hardcore punk-ra utalnak csak elsősorban ami pedig független a heavy metaltól.

Deathcore az a melodic metalcore továbbvitt változata, death metal elemekkel, még több breakdown-al, több elektromos zenei eszközzel, többfajta vokállal párhuzamosan, meg a szokásos core-os hangzás. A core-t egy alapriff adja ami végig ismétli magát, és erre játszik rá egy másik gitáros szólót vagy éppen egy másik riff-t.(előbbiből jön a műfaj neve is)Előbbi riff felismerhető mivel minden core-os műfajban hallható.


Metalcore, ez már bonyolultabb. 90-es években kialakult a metalcore eredeti formája, ami nagyon hasonló volt a deathgrind-re. Rövid 2-3 perces számok, rengeteg hardcore elemmel, nagyjából ebből áll a műfaj.

Aztán a 90-es évek végére kialakult a melodic death metal ahol a NWBHO hatást gyakorolt a death metalra, azonban itt jelentek meg azok az elemek amik mára alapjául szolgáltak a melodic metalcore-nak(ami már csak simán metalcore):raw és normál vocal egymás mellett, melankolikus szólók és riff-k, tempóváltások de megtalálhatóak ebben a műfajban is faltól-falig zúzásban gazdag szerzemények is.

A melodic metalcore lényegében csak abban különbözik hogy itt is van egy core(alapriff)amire rájátszik egy riff-t vagy szólót.

De hozzáteszem nem olyan riff-re kell gondolni mint egy heavy metal esetén, hanem a jellegzetes core-os hangzásra ami megkülönbözteti a többi műfajtól.

Technikáját sajna nem tudom, egy zenész többet tudna erről mondani.

Alapvetően az összes core-os műfajt ez a hangzásvilág különbözteti meg és erről ismerhető fel elsősorban.

2021. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Mit keress a pedofília a kulcsszavak között? Ha kajak pedofilnak hiszed, inkább ne hallgassad, ez a vád tette tönkre szegényt.
2021. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Rossz kérdés?! 😂
2021. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 A tipikus "core-os riff" alatt nem erre a "DU DU DU DU DUDUDU" meg ilyesmire gondolsz? :D Tehát hogy nem egy egybefüggő dallam van, hanem így lassan pengetnek, meg így össze játszik a ritmusgitár meg a lábdob. Nem tudom jobban leírni mire gondolok, remélem átjön azért :D
2021. máj. 22. 07:39
 6/11 anonim ***** válasza:
4 Igen... Nem is ide írtam... Wtf
2021. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

[link]

Erre gondolom elsősorban, ezekre az egyszerű palm mute-os riffekre de szerintem ugyan arra gondolunk. Igen a lábdob is nagy szerepet játszik benne.

És pontosan erre játszanak rá egy lassabb melankolikusabb másik riff-t, amit egy szóló vált majd a bridge után. Illetve természetesen a kórus és előkórus riffje is más általában.

2021. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Magyarán mondva, szar az összes. Pl a deathcore, majdnem ugyanolyan, mint a brutal death metal. 😂😂 Hát, mekkora szar műfaj már, nincs semmi sajátossága. 😅😅😅
2022. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elég bot füled lehet ha szerinted ugyan olyan a kettő. De ha a nem core műfajoknak ilyen a hallgatósága, akkor már értem, miért utálják őket.
2022. márc. 10. 16:51
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
Zenész vagyok, szóval, nem hinném, hogy bot fülem lenne. De nem fogok olyannal vitatkozni, aki egy olyan "zenét" hallgat, ami szét van effektezve. Már a csak a hörgést is tekintve, az is gépesítve van. Onnan lehet tudni, hogy mindegyiknek ugyanolyan a hangja és lehet hallani, hogy embertelen, nem emberi. Fel van tuningolva a hangjuk. Ennyi.
2022. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!