A "core" műfajok (hardcore, deathcore, metalcore stb.) miben különböznek a sima műfajoktól?
Death metal van csak valóban.(már ami tényleg függetlenül műfaj)
De zavaros ez a sok felsorolás.
A hardcore az csak utalás hogy arra hogy "keményebb", súlyosabb, agresszívabb, erőteljesebb mint az alapműfaj.
Lehet punk rock, vagy dubstep, vagy bármi hardcore.
Metalnak nincs is külön ilyen alműfaja, hardcore punk-ra utalnak csak elsősorban ami pedig független a heavy metaltól.
Deathcore az a melodic metalcore továbbvitt változata, death metal elemekkel, még több breakdown-al, több elektromos zenei eszközzel, többfajta vokállal párhuzamosan, meg a szokásos core-os hangzás. A core-t egy alapriff adja ami végig ismétli magát, és erre játszik rá egy másik gitáros szólót vagy éppen egy másik riff-t.(előbbiből jön a műfaj neve is)Előbbi riff felismerhető mivel minden core-os műfajban hallható.
Metalcore, ez már bonyolultabb. 90-es években kialakult a metalcore eredeti formája, ami nagyon hasonló volt a deathgrind-re. Rövid 2-3 perces számok, rengeteg hardcore elemmel, nagyjából ebből áll a műfaj.
Aztán a 90-es évek végére kialakult a melodic death metal ahol a NWBHO hatást gyakorolt a death metalra, azonban itt jelentek meg azok az elemek amik mára alapjául szolgáltak a melodic metalcore-nak(ami már csak simán metalcore):raw és normál vocal egymás mellett, melankolikus szólók és riff-k, tempóváltások de megtalálhatóak ebben a műfajban is faltól-falig zúzásban gazdag szerzemények is.
A melodic metalcore lényegében csak abban különbözik hogy itt is van egy core(alapriff)amire rájátszik egy riff-t vagy szólót.
De hozzáteszem nem olyan riff-re kell gondolni mint egy heavy metal esetén, hanem a jellegzetes core-os hangzásra ami megkülönbözteti a többi műfajtól.
Technikáját sajna nem tudom, egy zenész többet tudna erről mondani.
Alapvetően az összes core-os műfajt ez a hangzásvilág különbözteti meg és erről ismerhető fel elsősorban.
Erre gondolom elsősorban, ezekre az egyszerű palm mute-os riffekre de szerintem ugyan arra gondolunk. Igen a lábdob is nagy szerepet játszik benne.
És pontosan erre játszanak rá egy lassabb melankolikusabb másik riff-t, amit egy szóló vált majd a bridge után. Illetve természetesen a kórus és előkórus riffje is más általában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!