Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik utálják a Deathcore-t...

Akik utálják a Deathcore-t ezt miért teszik?

Figyelt kérdés

Sokan a metal community-kben gyakran hallom és gyakran látom a kommentekben is, hogy sokan utálják ezt a műfajt amit nem értek.

Már olyat is hallottam hogy valaki imádja a hardcore-t és a Death metalt, és gyűlöli a deathcoret. Ezt én nem értem, és kicsit nevettségesnek is tartom.



2020. nov. 10. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Azért utálom mert, új és regen minden jób' vót'
Azért utálom mert, hát hogyan néznek ki azok, és csőgatyát is hordanak
Azért utálom mert, mások azt mondták hogy utálni kell
Azért utálom, mert behozták a metalba a liberális ideológiát
egyéb ok
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mi az a Deathcore?
2020. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha nem tudod mi az akkor a kérdés nem neked szól. Egyébiránt a google a barátod.
2020. nov. 10. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ hogy melyik deathcore-t vesszük, hasonlóan a metalcore-hoz itt is inkább a Melodic/mainstream változat az ismertebb.

Ezeket általában fiatalok játsszák és a célcsoport is ezt fedi le, közelebb állnak a mainstream zenéhez mint az oldschool deathmetal...

Nyilván mert a Suicide Silence és hasonló bandák viszonylag nagyon elterjedtek, és mivel ők a mainstream siker elérésére törekedtek ezért ellent megy a heavy metal alap nézetével, arról nem is beszélve hogy sok olyan zenei eszközt vittek be ami kevésbé jellemző.(breakdown-k, teljesen más hangolások, ezek mellett tényleg van egy melodikusabb lágyabb érzete)


De igazából sok gondolkozás után azt mondom ízlésen alapul az egész.

Minden műfajban vannak tehetséges előadók, azért megnézném melyik deathmetal banda használ annyiféle technikát mint mondjuk egy Rings of Saturn(annak ellenére hogy számomra ezerszer inkább Death), de azt lehet mondani hogy hasonlóan a nu-metalhoz ez is egy olyan műfaj ami hirtelen jött és nem maradt fent hosszú ideig a népszerűség körében, de tökéletes volt arra hogy a régi nagyokat megismerje a hallgató általuk.

2020. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki azt hallgasson, ami tetszik neki. Engem se zavar, hogy az ismerőseim utálják a Nirvanát és a GNR-t és hallgatják inkább Niki Minájt, téged se zavarjon, hogy ki mit utál és mit hallgat. :)
2020. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

- Azért mert szinte mindegyik ugyanolyan, hihetetlenül unalmas.

- A deathcore bandák 90%-ában olyan a hörgés, amit utálok.

- A breakdownok használatát olyan szinten vitték túlzásba, hogy hányok ha még egyet meghallok.

- Azt még jobban utálom, ha a refrénben meg pop-os tiszta ének van.

- A túlzottan polírozott hangzást sem szeretem.


És amit még észrevettem, hogy mintha hangszeres játékban 2 véglet lenne a deathcore-ban. Az egyik a nagyon egyszerű csugga-csugga riff, amitől bealszok olyan unalmas, a másik pedig az übertechnikás recskázás, amin hallatszik, hogy ezt ők sem tudják élőben eljátszani.


Az összes többi metál műfajt szeretem valamilyen szinten, a deathcore az egyetlen amiből még nem találtam értékelhetőt 1 album kivételével. (Shadow of Intent - Melancholy)

2020. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
80%
Ritkán foglalkozom azzal, hogy egy együttes milyen műfajt játszik. Ami jó, az jó, ami nem, az nem. Amit utálok, az az elitizmus.
2020. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Én azért nem szeretem, mert külsőségekben hasonlítanak a metálosokra, de inkább "nyaktekós hisztis hülyegyerekek" (egy haverom szavaival élve), továbbá nem szeretem, hogy a ritmusa valahogy olyan zaklatott (nem értek a zeneelmélethez, nem tudom jobban megmagyarázni), az énközpontú szövegek úgy előadva, h egyszerre _nagyon radikális_, de azért vannak nagyon érzelmesen előadott részek, h a kislányok is örüljenek. Nekem van egy elméletem, h a zeneipar csak kikísérletezte ezt a hibrid stílust, h sokfelöl merített - pl hardcore, nu-metal (ezeket sem szeretem), melo-death (ezt igen), fiúzenekar-szerűen kreált külső az emósoktól meg a metálosoktól nyúlva - és ezért minden szám kb ugyanolyan: nyekergés, hiszti, breakdown, tripla lábdob, dallam, hiszti tetszőleges sorrendben :D

És nem két számot hallottam az Asking Alexandra és a Bring Me The Horizont zenekaroktól és elolvastam a kommenteket, abból alkottam véleményt, vágok olyanokat is, h Polaris, Achitects, Plot in You... Meg annak idején, mikor elkezdtem metált hallgatni, akkor lett eléggé népszerű a metalcore, de egy albumot nem bírtam végighallgatni, pedig érdekelt volna, nem törődtem soha ezzel a ki vagy mi a trú metál vagy ilyesmi, de egyszerűen nem tetszett, nem éreztem, h annyira nekem szólna. Ellenben a metálzenék meg általában elbeszélnek valami témát és egyfajta kirándulást tehetsz, nem arról van szó, h jajj szegény énekest mennyire gyötri az elidegenedés, a magány, a kilátástalanság meg mit tudom én mi. Nyilván mindkét oldalról lehetne hozni példákat pro és kontra, inkább általánosságban írtam ezeket.


Meg lehetne fordítani a kérdést a te szemszögedből:

Miért nem hallgatsz death/thrash/heavy metált?

-Haggyadmá, azt csak boomerek hallgatják

-Se breakdown, se szintis prüntyögés

-Hogynéznek ki, hajukismilyen, fültágítójuk sincs

-A többi kisfiú is utálja a rajzszakkörön

- ...

2020. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7#

Amiket felsorolsz még csak nem is Deathcore zenekarok, egyedül a BMTH volt az egy album erejéig. Az "Achitects" kivételével eáadásul hulladékok is, bár az új Architects single is egy hulladék.

Ez az énközpontű szöveg is f.szság.. Nem ismersz egy normális Deathcore zenekart sem, de osztod az észt..

Pont az ilyeneket tartom nevetségesnek mint te. Ez a "Meg lehetne fordítani a kérdést a te szemszögedből" is egy f.szság, mert rám egyik sem igaz kb. Én hallgatok death/thrash/black metalt. Heavy metalt valóban nem mert még egy olyan számot nem hallgattam ilyen műfajban ami jobban megfogott volna. És ha meghallok egy Judas Priest vísítást akkor fel áll a hátamon a szőr, de akinek tetszik hallgassa egészséggel. Ez az "emósozás" is egy baromság annak semmi köze a Deathcore hoz, Metalcore egy bizonyos részéhez esetleg, vagy a My Chemical Romance-hoz ami még csak nem is metal, de ők emónak hívják magukat, pedig kb egy szimpla pop punk zenekar. De értem hogy neked az "emós" az az aki nem trve metalos, és biztos én is az vagyok mert szeretem az Deathcore-t, meg más metál műfajokat, amikről valószínűleg nem is hallottál soha (pl:Grindcore) de te vagy a trve metálarc..

Amúgy az ilyeneket is szánalmasnak tartom, akiket te jellemeztél, mert külsőségek alapjál ítélnek, mint te. Engem k.rvára nem érdekel hogy akinek a zenéjét hallgatom annak akkor lyuk van e a fülében, hogy átférne rajta a tenyerem, nyaktetkója van, vagy éppen térdik érő bakancsban van, és be van festve az arca.

2020. nov. 20. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Shadow of Intent Melancholy és a Reclaimer albuma k***va jó lett szerintem.
2021. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!