Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek? Mik...

Milyen gitárt vegyek? Mik azok amik jó minőségűek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy elektroklasszikus gitárt. (nylon húros) Haladó szinten vagyok. Vna egy elektroakusztikus gitárom, de az a latin zenékhez nem igazán illik, persze ara is szükség van, mert játszom tánczenét, latint...


Úgyhogy arra az elhatározásra jutottam, hogy veszek egy gitrát. Fontos hogy hangszedővel ellátott legyen.


Melyik az a márka ami szépen szól, és normális minőségű? Esetleg konkrét típust is írhattok. Nem szeretnék őrült drágát venni, majd ha még feljebb kerülök a létrán.


Előre is köszönöm.



#gitár #akusztikus #nylon #Elektroklasszikus
2021. ápr. 30. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
határozd meg az összeget, mert így nem lehet igazi tanácsot adni
2021. máj. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ortega (ebből az RCE131 és RCE138-at próbáltam, mindkettő kényelmes darab szép hanggal)

LaMancha Rubi vagy Piedra preciosa sorozat elektroklasszikus darabjai. Ha 52mm normál nyakszélesség, akkor a Rubi C-CE, ha 48mm, ami inkább közelebb van a fém húros szélességéhez, de még mindig szélesebb, akkor az Opalo SX-FEN vagy a Rubi CMX-CER Mindegyiket volt szerencsém kipróbálni, vagyis az Opalot csak elektronika nélkül, de ugyanaz a rendszer van mindegyikben. (a Romero és Rubinito szériákat már nem ajánlom haladó szinthez elektroklasszikus változatban)

Washburn (ez rétegelt fedlapos, az előbbiek nem, de szép hangja van a sima klasszikusnak. Simát próbáltam csak eddig, elektronikával még nem, de valószínűleg az is jó.)

Alhambra gitárok között is vannak nagyon jó elektroklasszikus darabok. Z Nature, 1C az olcsóbbak, de vannak jóval drágábbak is.

Raimundo Bossa Nova - mondjuk ez már tényleg húzósabb árú, és a Raimundok között is ez a legolcsóbb.

2021. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a Rubinito Negro vagy Rubinito CM még jó lehet, már azok is tömör fedlapot kaptak.
2021. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Árban 70k lenne a max. Nem akarok még most ennyit ölteni rá, mert tanulni, gyakorolni egy 70k is megteszi. A fémhúrosom Cort ad880ce. Meg vagyok elégedve a hangjával. (egyébként erről vélemény)


Néztem a Cort AC120CE vagy Cort ac160cftl utóbbi már húzósabb. Cutaway-t szeretnék, mert ha lejjebb játszom a mostani nylon húrosomon is kényelmetlen. Azt nem tudtom hogy van nylon húrosban is lyan aminek a nyaka hasonlít a fémhúroshoz. (fekvések távolsága)


Szerintetek?


Köszönöm az eddigieket, de még egyenlőre 100k alatt.

2021. máj. 1. 11:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a Cort ac160cftl jobb lehet mert ebben a fisham elektronika van. A másikban pedig cort és úgy hallottam hogy a cort elektronikák nem olyan jók mint a fishman. Egyébként a mostaniban is cort elektronika van, de semmi baja. Annyi hogy a piezzon (hangszedőn) igazítanom kellett mert az egyik húr halkabban szólt mint a többi.
2021. máj. 1. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A fishman egyértelműen jobb, mint a Cort.

Ha fém húroshoz hasonlót szeretnél, akkor a nylonhúrosok között olyat keress, aminél a felső nyereg szélessége 48mm, az 52 a normál klasszikus gitár nyeregszélessége, a 48 már egy kicsit kevesebb, keskenyebb. Közelebb van a fém húrosok átlag 43 milliméteréhez.

Igazából ugyanolyanok a 48asok, mint az 52, csak keskenyebb a nyakuk kicsit. Szokták javasolni a kisebb kezűeknek is meg azoknak, akik nagyon nem tudnak váltani a sima nylonhúrosok szélességére. De szerintem ha valaki jó gitáros akar lenni, annak nem lehet probléma az 52-es nyeregszélesség.

2021. máj. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!