Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a 60-es,70-...

Miért van az, hogy a 60-es,70-es évekbeli rock bandákról alig készültek színes fényképek, de az album borítóikon szinte mai minőségűek a róluk készült képek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, szóval ne vedd készpénznek, amit mondok, de szerintem az a magyarázat, hogy akkoriban egy jobb fénykép elkészítése durván költséges volt.
2017. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Több ok jut most így eszembe (nem tudom pontosan hogy ezek e az okok, vagy csak pár, vagy esetleg még több)

1. Nem volt benne a szokásban ennyire mint ma, hogy mindent megörökítsünk fényképek formájában. Ma se készülne annyi fénykép, ha nem lenne ennyi embernek fényképezős telefonja, amit szinte mindig magánál hord. Külön fényképező volt, külön filmmel, amit előhívatni se fél perc volt.

2. Nem volt annyira olcsó mint manapság, ami a befutott előadóknak gondolom nem volt nagy probléma, de kisebbeknek lehet, szóval ez is okozhatta, hogy csak alkalmakkor csináltak fényképeket.

Szóval akkoriban senkiről nem készült sok kép, kevesen fotóztak és akik nem hivatásos fotográfusok voltak, azok nem is fotóztak olyan sokat a fent említett két ok miatt.


A minőséges dologra meg annyit, hogy megfelelő hozzáértéssel és környezeti viszonyokkal az akkori képek minősége egyáltalán nem olyan rossz abban a méretben amiben egy albumon vannak. Óriásplakát méretben nem feltétlenül állnák meg a helyüket, de egy album attól messze van. Ha meg esetleg újranyomott albumokról beszélsz, akkor lehet, hogy digitálisan javítottak a képeken.

2017. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!