Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik metált hallgatnak,...

Akik metált hallgatnak, nektek számít, hogy miről szól egy zene?

Figyelt kérdés

Tehát pl elítéled a sátánizmust, de hallgatsz olyan zenét, mert jó. Nyilván tudod, hogy az sátánista, de nem érdekel, mert jó.



(Ezt pusztán kíváncsiságból kérdezem, nem azért, mert esetleg nem tudom eldönteni, hogy hallgassak e valamilyen zenét vagy ne:D (Csak gondoltam letisztázom:D))


Egyébként most eszembe jutott, hogy van ismerősöm, aki előbb megnézi miről szól a zene és ha nem tetszik neki a tartalom, akkor nem is hallgatja (asszem akkor se, ha amúgy tetszik neki maga a zene) (és nem metált hallgat, hanem olyan zenéket, amiket egy rádióban is adnak)



2021. ápr. 13. 19:09
1 2
 11/15 Tom Benko ***** válasza:
100%

Addig, amíg a szöveg nem propaganda, meghallgatom, elolvasom, értelmezem. Nyitott szeretek lenni a világra. Amivel probléma szokott lenni az a mindenféle ideológiával terhelt, a zenét a szöveg alá rendelő tartalom. Például a nsbm. Még ha élvezhető is a zene, a szövegi mondanivaló olyan mértékben lerontja azt, hogy egyszerűen nem alakul igényem az újabb meghallgatásra.

A másik pedig a nulla szövegi tartalmú alkotások. Nem kell hogy bonyolult legyen a szöveg (lásd például a Nargaroth együttes Black Metal ist Krieg művét), de kell, hogy legyen tartalma. Ez pedig stílustól független. Van minőségi, komoly mondanivalóval bíró popzene is.

2021. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10-es

Nincs bajom a válaszokkal, sőt ugyanazon az állásponton vagyunk velük kapcsolatban. A legutóbbi kommentem a 7-nek szólt

2021. ápr. 14. 14:44
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb 90%-ban nem érdekel,amúgy se értem ha hörögnek,screamelnek. Legyen jó,fülbemászó,fogjon meg valami benne és ez a lényeg,a metal a hangulatról szól nem szövegközpontú zene. De van amitől falra mászok, azok a cliché szövegek,pár példa.. [link]


Meg az tud zavarni ha valami túl távol áll és nem tudok kapcsolódni hozzá semmilyen szinten,pl.hogy adott országban milyen politikai problémák vannak vagy hogy a Limp Bizkit rollinozik New Yorkban mert ők a menő csávók :)

Régebben nyilván az olyanoknál mint a Linkin Park,fontos volt a szöveg,ezek sokat segítettek a fiatal énemnek

2021. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire kihat a szöveg, de én mondjuk nem sokat foglalkozom vele. Illetve nem veszem vér komolyan, hogy azonosuljak vele. Keresztény vagyok (és nem csak néha "templomba járó"), de szeretem a black metalt (is) az atmoszférája miatt. Vannak benne olyan szövegrészek, amikkel nem annyira értek egyet, de amúgy nincs olyan sok ilyen szám. A legtöbb a magányról, a fájdalmakról, az élet sötét pillanatairól szól, amiben mindannyiunknak van része, és nem gondolom "sátáninak".
2021. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy van, hogy jó szöveg+jó dallam= nagggyon jó zene

Szar szöveg+jó dallam=jó szöveg+tűrhető dallam=jó zene

A többi meg szar

2021. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!