Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetséges, hogy rosszul...

Lehetséges, hogy rosszul vannak felrakva az ukulelémre a húrok?

Figyelt kérdés

Lidl-ben vettem karácsony előtt, most elővettem és egy alkalmazás segítségével elkezdtem behangolni.


Amikor azonban megpengettem a G húrt, az appban a C húrt mutatta, a C húrnál pedig a G húrt. Ugyanez történt az E és az A húrnál is.


Teljesen kezdő vagyok, hobbiból, a magam örömére szeretnék csak játszani.


Valaki nálam hozzámértőbb tudna ebben segíteni? Tényleg rosszul vannak felrakva a húrok, vagy én néztem be valamit?



2020. dec. 27. 15:10
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Nagy valószínűséggel csak szimplán nincs behangolva. Pl a G húrnál azért mutat C-t, mert C-re van lehangolódva. Elkezded felhangolni, lesz belőle C#, D, D#, E, F, F# és végül G.

Jó lenne ha olyan hangolóappod lenne, ami azt is mutatná, melyik oktávban vagy, hogy ne húzd túl a húrokat.

2020. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oh, ain't she sweet?

Well, see her walking down that street

Yes, I ask you very confidentially

Ain't she sweet?

Oh, ain't she nice?

Well, look her over once or twice

Yes, I ask you very confidentially

Ain't she nice?

Just cast an eye

In her direction

Oh me oh my

Ain't that perfection?

Oh, I repeat

Well, don't you think that's kind of neat?

Yes, I ask you very confidentially

Ain't she sweet?

2020. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Annyi még, hogy az app (Ukulele tuner a neve) olyan, hogy hangoláskor mutatja, melyik húr pendül meg, és olyankor szintén rossz húrt mutat.

2020. dec. 27. 15:44
 4/4 Mojjo ***** válasza:
@3: Az app nem tudja, melyik húrt pengeted. Az app csak következtet erre abból, hogy a megpengetett húr hangja melyik helyesen behangolt húr hangjához van a legközelebb. Ha nagyon el van hangolódva a hangszer, akkor rosszul fog következtetni, mert az egyes húrok jobban el lesznek hangolódva a normál hangjuktól, mint amekkora eltérés 2 húr hangjában van.
2020. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!