Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt és erősítőt...

Milyen gitárt és erősítőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok gitározni, eddig csak akusztikuson. Most szeretnék egy elektromosat is venni, meg hozzá egy erősítőt. Maximum 120 ezret tudnék rá költeni.

Tudnátok nekem valami jó választást, ami belefér ebbe az árba és passzol az én szintemhez? (még kezdő vagyok)

Vannak esetleg "nekem való" Ibanez-ek?

Előre is köszi.


2010. aug. 10. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Cort gitárokat nézzél ennyiért!
2010. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Án azt mondanám, hogy egyelőre ne költs 120e-et erre. Inkább vegyél most egy olcsóbb giárt - ajánlanám a Vorson EDG 46-ot. Tisztán szól, két hangszedője van, könnyű, nem hangolódik könnyen, szép hangszíne van, termoló is van benne. Ezen megtanulsz gitározni - nem azért mert nem tudsz, hanem mert máskét kell egy elektromos gitáron játszani, mint egy akusztikuson-, tanulmányozod a különböző gitártípusokat, mire kell figyelni gitárvételnél, és egyáltalán, hogy milyen tíőusúak fekszenek neked. Erősítőnek pedig vegyél mondjuk egy Powerstate kombó erősítőt, és mellé még egy multieffektet, kezdetnek tökéletesen megtesz egy Zoom GX1, nekem is van egy, én nagyon szeretem. És ezzel el is meg kb 100 rugód, marad 20, és hidd el, egy jó ideig elleszel vele:)
2010. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Daweee000 ***** válasza:
Milyen formát szeretnél? Igazából nincs ilyen hogy aki 1 éve gitározik az ilyet vehet csak, aki 5 éve annak amaz való, csupán a pénz és az ízlés szab határt az elképzeléseknek. Ha az ízlés faktort belőttük, többet tudunk segíteni. Ki a kedvenc gitárosod/zenekarod? mit szeretnél játszani? vagy csak szimplán milyen gitár tetszik?
2010. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt csinálnám, hogy vennék egy jó gitárt 60-70 ezerért, mellé egy jó multieffektet meg egy jó minőségű fülhallgatót, vagy egy kisebb erősítőt. Gitárokból ebben az árban van jó Ibanez, ajánlom a kevésbé ismert, mégis jó hangzású Westone-t is. Pedálból ebben az árban a Boss (pl az me széria) a nyerő szerintem. Erősítőnek meg ami igazán szépen szól, és olcsó, meg van kicsi is(kezdésnek hidd el, elég lesz):Marshall, Fender.
2010. aug. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Daweee000-nak:

Főleg metál zenét hallgatok, szóval ilyet is szeretnék játszani rajta. Az ilyen alakú gitárok jönnek be leginkább:

[link]

2010. aug. 11. 11:40
 6/8 Daweee000 ***** válasza:
Szóval akkor Superstrat. Azokban annyira nem vagyok otthon, viszont ha rám hallgatsz, ebben az árkategóriában ne vegyél Floyd Rose tremolós gitárt, egyelőre nézz valami fix húrlábas Cortot, vannak nekik is SuperStratjaik, aztán ha 2-3szor ennyid lesz gitárra akkor vehetsz tremolósat is. Csak a miheztartás végett egy rendes eredeti Floyd Rose rendszer önmagában megvan vagy 80K, most gondolhatod hogy nem ilyet raknak azokba a gitárokba amik egészben kerülnek annyiba. Az olcsó másolatokkal meg csak a szopás van, hangolódik, nem áll be, megkeseríti a gitáros életét. Szóval fiy húrlábas Cort, ezen belül szinte mindegy, jó gitárokat gyártanak.
2010. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel kezdő vagy, én ezt a párosítást ajánlanám?

Squier Affinity Fat Strat (a hídnál a humbucker fontos)

Fender fm210 erősítő.


Ki lehet belőle csavarni jó metálhangzást is, jó rock-hangzást is, tud hangos lenni, mint a barom, és gyönyörű hangja van. Szerinetm ez a kettő együtt nincs 120 000 ft, de még 100 is alig.


Csak azért ajánlom ezt, mert nekem ez van, thrash-metal zenekarban is megállta a helyét.

2010. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes infókat sokat segítettetek!
2010. aug. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!