Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van 200 000 forintom, abból...

Van 200 000 forintom, abból szeretnék egy ha nem is profi de "úgymond pályakezdő" gitárt és erősítőt venni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

lassan már 3 éve játszom, és már elég jól megy, viszont ahhoz hogy kiálhassak a színpadra, ahhoz kellene pár jobb cucc


a mostani gitárom az régen apámé volt egy Squier Strato (koreai) elég jó gitár, csak nagyon sok mindent kellene rajta cserélni hogy normális legyen a hangzása:

a húrláb hót mocsok, alig lehet állítani folyton zörög, a pick up ok közül a középső be van esve (gondolom valami Blackmore fan lehetett a fater =) a hangszínváltó recseg ha hozzáérek egy ujjal is, a potméter meg csak 8 ason lehet mert ha feljebb tekerem akkor éles recsegős szúrós (nemtudom hogy pontosan hogy írjam le de szerintem már ti is tapsztalhattátok) a hangja.


egyszóvel elég sok gondom van a stratoval, de mindenki azt mondja hogy nagyon jó gitár... megéri e azt felújítani?


A mostani gitár amiről gondolkoztam az valami gibson SG lenne mert az jön be nekem igazán, a humbucker pickuppal és úgy azért is mert ha legjobban hasonlítani kellene a stylusomat valamelyik előadóhoz, akkor a Deep purple, a Hendrix, a Zeppelin és a Sabbath között mozog, de leginkább blacksabbath hangzást szeretem


2010. nov. 8. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha Sabbathos hangzást akarsz akkor a Gibson SG-nél nem neagyon lesz jobb választás ;-)

"Tony Iommi hangzásának titka kezdetben épp az egyszerűségében rejlett. Gibson SG gitárokat használt ( ma már Gibson SG Tony Iommi signature gitárok is kaphatók), ezeket kötötte rá a brutális hangerőt képviselő Laney Sound erősítőkre (8 ládát használt általában, minden egyes ládában 4darab celestion G12H hangszóróval!). A hangzás egyediségét mégis leginkább az adta, hogy Iommi balesete miatt kénytelen volt vékony húrokat használni, emellett pedig Dallas rangemaster pedált használt a magas hangok kiemelésére."

2010. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Simsont vennék
2010. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

meg is van hogy milyen gitár lessz a választottam =)) [link]


már csak erősítő után kell néznem

2010. nov. 9. 11:46
 4/5 Daweee000 ***** válasza:

Ha neked megéri majd' kétszer annyiért hogy rá van írva hogy Iommi (na jó meg a pickup, de nem hiszem hogy akkora különbség van a hangzásban hogy megérje a plusz, pláne hogy még nincs annyi tapasztalatod a témában) akkor te tudod, de én a helyedben inkább jobb erősítót vennék a fennmaradó pénzen a G400 mellé... Koncertezni akarsz? akkor valami fej-láda cucc kell neked, lehetőleg csöves, viszont azok újonnan önmagukban 200 körül kezdődnek, viszont használtan is ki lehet kapni jót. Nézz szét Gitarshop.hu-n. Mellesleg gitárügyileg is, a G400 is olcsóbb használtan, gitárnál pedig a kor előnyére válik hogyha nincsen nagyon lelakva, mert az idővel szárad a fa, és érettebb lesz a hangja.

Ha nincs pénzed fej/ládára, vagy túlzás lenne egyelőre, akkor vegyél egy nagyobbfajta kombót (az is lehetőség szerint csöves legyen) mondjuk olyan 50-100w már sok mindenre elég, akár kisebb koncertekre is, valamint bármikor ki lehet mikrofonozni is ha kevés lenne amit tud.

2010. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nekem a Iommibucker-ek tettszenek =D azok nagyon bejönnek és mintha az G400 as kicsit tompább lenne...


erősítőnek most a Roland x80-at néztem, haveromnak van most egy hangszerboltja szerintem ha a kettőt megvenném letudnám alkudni 200 ra a kettőt =D


de még én is kétségben vagyok az Iommi gitárral :S

2010. nov. 9. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!