Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell egy elektromos gitárhoz?

Mi kell egy elektromos gitárhoz?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy elektromos gitárt, de nem értek hozzá semennyire. Akkusztikus gitárom van, valamennyire tudok játszani de szeretnék elektromosat is. Gondolom kell hozzá maga a gitár, egy erősítő és egy kábel. Ha ezek meglennének hogyan kell használni? Egyik ismerősömnek van, miatta gondoltam hogy szeretnék én is. A gitáron volt egy tekerős cucc és egy kapcsoló. Azok mik? Illetve ha meglenne tudnám a hangot fejhallgatóba vagy gépre küldeni, vagy csak erősítőből szólhat? És azt hogy lehet?

Bármilyen tapasztalatot szívesen meghallgatok.



2020. júl. 10. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Össze kell kapcsolni az erősítővel,az erősítőt meg értelemszerűen bekapcsolni.A hangszínt, mélységet lehet a tekerőkkel állítani.Számítógéppel nem tudom össze lehet-e kötni.Elektromos hangolót is lehet hozzá venni.Már csak néha használom,nekem is van.Akusztikus is.
2020. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen erősítőt össze lehet kötni számítógéppel, szóval igen. Hogy hogy lehet? Kábellel, az erősítőn lévő kimenettől függ, hogy milyennel, ezt kost így fejből nem tudom. Játszani ugyanúgy kell rajta, mint egy akusztikuson, annyi, hogy kicsit könnyebb lesz, mert jellemzően az akusztikus gitáron magasabban vannak a húrok, mint az elektromoson.
2020. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, úgy értettem lefogni lesz könnyebb.
2020. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel, hogy van PC-d. Egy külső hangkártya segítségével kinyílnak a lehetőségeid. Nézz a témában YouTube anyagot!

Például: https://www.youtube.com/watch?v=FJ6FfxYUVvA

2020. júl. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont a Turi Tomi videója már igen régi, ez már nem így működik. Javaslom az UMC 22-t minimum belépő szinten, azt bele a gépbe, abba meg bele a gitár és fülesen már lehet is játszani. Ki is lehet vezetni. Vigyázz! 6,3-as jack kell hozzá mindenhová.
2020. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te arra gondolsz hogy egy gitáron van USB 3.1, Wifi és Android, iOS. Neem, nincs és reméljük nem is lesz ilyen soha.

Egy 6.3-as mikrofonkábelt erősítőbe kell dugni és szól. Van rajta hangerő, tone és hangszedőváltó kapcsoló.

2020. júl. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!