Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen ukulelét válasszak?...

Milyen ukulelét válasszak? Mennyire nehéz megtanulni játszani rajta?

Figyelt kérdés
Szeretek énekelni, és úgy gondolom jó kísérő lenne hozzá egy ukulele, plusz jó pofa dalokat lehetne írni vele. Amúgy is már régóta vágyam megtanulni rajta, ha nem is csak az éneklés miatt. 7 éve fuvolázok, szóval ez most egy hatalmas kategória ugrás lesz :D A kérdésem pedig az, hogy milyen márkájú, típusú hangszert ajánlotok? Az árkategória lehetőleg 30000 alatt legyen. Egy kezdő, mégis jó minőségű hangszert szeretnék. Továbbá örülnék ha tapasztalatokat, tanácsokat adnátok, és tanító videókat is linkelnétek, ugyanis tanár nélkül, egyedül szeretnék megtanulni játszani rajta. Plusz még annyi, hogy szerintetek mennyire lesz nehéz megtanulni egy kb. haladó szinten rajta? Menni fog ez nekem ilyen nagy váltással? A válaszokat előre is köszönöm😁

2020. jún. 1. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy Ortega ukulelét ajánlanék leginkább.

A zeneelmélet gondolom megvan, szóval azzal már nem kell foglalkozni, az akkordokat tanuld meg mindenképpen a Guitar tuna jó hozzá szerintem, ott le van írva az összes akorrd, ujjrendel meg mindennel. Netes videót sajnos nem nagyon tudok hozzá, de ha megtanultod az akkordokat, onnan elég egy akkordmenet (ha fülre nem tudod leszedni), és arra rá is tudsz játszani

2020. jún. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is az Ortega márkát ajánlom, azon belül a típus mindegy, válaszd azt amelyik tetszik.

Én is teljesen egyedül kezdtem el tanulni, nulla zenei tapasztalattal, és szerintem ha elég kitartó vagy, nem nehéz egy alap szinten megtanulni.

Először könnyebb számokat kezdj el megtanulni, de mindenképpen olyanokat amiket szeretsz, úgy sokkal élvezhetőbb a dolog. Behangoláshoz találsz appokat, teljesen megfelelő, ha nincs a közelben hangoló.

Magyar oktató videó még kevés van, úgyhogy külföldi YouTube csatornákat tudok ajánlani:

One Music School

Bernadette Teaches Music

U Can Uke


De ezen kívül is van egy csomó, keresgélj te is bátran az ízlésed szerint. Sok sikert!

2020. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon hasznosak:) Mentek a zöld likeok😁
2020. jún. 3. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!