Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell lefogni a gitár...

Hogy kell lefogni a gitár húrjait?

Figyelt kérdés

Ez elég hülye kérdés lehet,de kérlek nézzétek el nagyon kezdő vagyok:D

Szóval amikor lefogok egy húrt és azt a húrt megpengetem lent,akkor nem ilyen zenei hangja van hanem ugyanolyan hangja van az összesnek mintha egy sima drótot megpöckölnék.Néha sikerül de nem csak néha kéne sikerülnie:(

Valaki légyszi el tudja magyarázni kezdő nyelven,hogy mit csinálok rosszul?(Jól be van hangolva,én nem csinálok valamit jól csak nem tudom mit)



2020. máj. 21. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban nehéz megmondani, de nem lehet, hogy azzal a kezeddel, amivel pengetsz, lefogod/hozzáérsz a húrokhoz?
2020. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen fogd le a húrt, a lapig és szokd meg hogy mindig lefogd teljesen.

Tudom mire gondolsz, ha nem fogod le jól akkor adja ki a "drót" hangot.

2020. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
94%

Mindkét eddigi megfejtés lehetséges.


A kettest annyival egészíteném ki, hogy igen, fogd le rendesen a húrt, de túl erősen se szorítsd rá a fogólapra. Ha túl erősen fogod, akkor egyrészt merev lesz a játékod, nem fogsz tudni rendesen matatni a fogólapon, másrészt hamis is lesz a hang, amit úgy megpengetsz. Lazán kell lefogni, de azért úgy, hogy tisztán hangozzon.

2020. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg hiba lehet laikusnál, ha közvetlenül a bund fölött fogod le a húrt. Így tulajdonképpen egyúttal le is tompítod a húr rezgését.
2020. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elolvasnod, bár a gitárnyak markolással nem értek egyet vele teljesen mert vannak olyan dolgok amit csak úgy lehet játszani. Legalábbis én.


[link]

2020. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld az alapokkal. G húron 2. fekvés-A. addig pengesd, amíg nem lesz szép a hangja. Az is számít milyen a hangszered. Nem kell, hogy többezer eurós legyen, viszont azt is el tudom képzelni, hogy a nyak, vagy az érintők görbék, ez esetben akármennyire is erőlködsz, igyekezel, a hang mindíg konzervdoboz lesz. bármi kérdéssel fordulj hozzám nyugodtan, üzenetben. :)
2020. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!