Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hová lettek a régi jó mesék?...

Hová lettek a régi jó mesék? Miért csak japán őrültségek vannak?

Figyelt kérdés

Bekapcsolom a TV-t és minden mese vagy japán anime szar vagypedig ilyn "játszvatanulós" gagyi.


Hová lett a Scooby Doo, Frédi és Béni, a Tom és Jerry, a Looney Toones,

Én most 15 éves vagyok, és én a fent említett meséken nőttem fel.

A mai 3-6 évesektől meg csak annyit hallok állandóan hogy mitörtént a Bakuganban meg a Narutoban.

nem értem mi a jó ezekben a rajzfilmekben?


2010. ápr. 10. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem kötekedésképp, de:

Arra van a Nickelodeon meg a Cartoon Network, hogy ezeket nézd. Ott vannak a klasszikusok is, nem beszélve a Minimaxról. Egyébként megjegyzés: Az animéről (tudván, hogy fingod nincs róla mi az) nem illik olyat mondani, hogy szarság. Én is mondhatnám, hogy nagy faszomság a Frédi és Béni, nagy ratyiságok, mert nem szeretem. De nem mondom, mert tisztelet is van a világon, de látom benned egy szemernyi nincs. Na mindegy, inkább kapcsolj a Minimaxra ha mesét akarsz, vagy nézd reggel a TV2-t, RTL-t, ott is vannak ehhez hasonlók. Ha meg valami nem tetszik, ne nézd.

2010. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Vannak jó mesék ma is, csak a szülőknek össze kell vadászni.

A Tomaszért pl mindegy gyerek odavan és jó mese.

Egyébként én már az általad leírtakat is szörnyen marhaságnak találtam (kétszer olyan idős vagyok mint te) változik a világ, változnak a mesék

2010. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Mi jó bennük? Mindenkinek más. Bár elismerem, a Bakugan, meg a Naruto nem egy 'csúcsszuper' anime, de sok jót is lehet találni, pl.: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Nana, stb. Amik nem csak a 3-6 éves korosztálynak nyújtanak szórakozást, hanem a GitS: SAC akár felnőtteknek is.(Ha nem hiszed, nézd meg. Hihetetlen jó sztori, jó elmélkedések, kidolgozott szereplők és világ. Ha a Naruto 1 pontot ér, ez legalább tízezret.)


Amúgy meg már írták előttem is: az előtted lévő korosztálynak meg azok voltak a szarok, amiken te nőttél fel, és az volt a baj, hogy miért nem Mátyás király, és Magyar népmesék mennek.(Amit még én is nagyon szerettem amúgy.)


Hol lehet találni? Youtube, Google. Beírod, hogy Frédi és Béni, és csemegézhetsz...:)

2010. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Magyar népmesék is jóvolt


Egyébként töltöm is őket ezerrel csak irritál amikor pl osztálytársak elkezdenek beszélgetni az utcán séta közben hogy mivolt tegnap a narutoban :S

2010. ápr. 10. 21:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Animében nem a Naruto az etalon. Populáris, de nem a legjobb. Ha utána nézel remek meséket találsz. Én az általad felsoroltakat nem igazán kedveltem, mert nem gondolkodtatott el, a történések egyszerűsége nekem még kiskoromban is bosszantó volt. De a hercegnő és a koboldot pl. szeretem mai napig.
2010. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

A régi jó meséket le kell vadászni!

Pár napja találtam Egyszer volt... az ember dvd-ket egy boltban, pedig már jó rég adták ki.

Figyelem: aki ilyet akar venni, ezen csak magyar szinkron van! Nem tudom, hogy lehet ilyen igénytelenül egy francia filmet kiadni, na mindegy. A (rajz)film nagyon jó :)


miért nem csinálnak ma ilyeneket?

1) lehet hogy csinálnak, csak nem ismerjük. sajnos én sem ismerek

2) lehet, hogy a mi dédszüleinknek a scoopy doo is óriási hülyeségnek tűnt?

3) :(


ami az animéket illeti. én szeretem azokat is :)

ahogy a többiek is mondták, csak népszerű, de nekem pl. mindig felfordul a gyomrom, ha meglátom, és menekülök. :D

Az anime nem mese, ami hülyeség ki tud jönni hollywoodból az japánból is ki tud jönni, csak animációs formában. Ne tévesszétek össze a mesével!

Ettől lehet szeretni/utálni őket, persze, mint hollywoodot is. Meg válogatni, főleg, hogy melyik az, amelyik tetszik, melyik nem.


Vannak szép, "rendes" anime mesék is, pl. Miyazaki mester akármelyik filmjét ha megnézed, az mind olyan "rendes" mese rajzfilm, és nagyon szépek. Pl. Totoro, Vándorló palota, Chihiro, vagy bármelyik, amelyiket ő rendezte.

A nagy klasszikus persze a Nausicaa. Ki vannak adva magyarul is dvd-n, kivéve a legújabbat. és más studio ghibli filmek is ki vannak adva, azok is jók.

Valószínűleg van még egy csomó más klasszikus értékhordozó mese is, de elsőre ezek jutnak eszembe.

Egyébként pl. a "Könyvek könyve" és a "Repülő ház" is animék voltak. :)


Ami a kevésbé szép, rendes, mesés animéket illeti, én a Darker than Black-et szeretem a már említetteken kívül. :) (az első sorozatot). Aztán vannak még marha jók, pl. Baccano, Natsume Yūjinchō, xxxHolic, stb. Ezek mind marha jók és nem olyan agyamentek, mint a Narutó, az én ízlésemnek. A narutó kicsit olyan mint a dragon ball z volt, hogy nem sok értelme van. :D ettől lehet szeretni, meg utálni is. én az eredeti DB-t szerettem, a dbz-t nem.

2010. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

az előzőben, amitől felfordul a gyomrom és menekülök, az a narutó, nem az animék. :D nem szeretem a narutót, egyéni ízlésbeli ficamom folytán. az animékkel ellenben semmi bajom, ahogy az előtte mondat is érzékelteti.

"szép magyar mondatok" voltak, elismerem, elnézést :) más dolgom van

2010. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ne keverd össze az animet és a magyar divat adnimeket....

Bakugan, Naruto, Bleach szerintem tudod miről van szó, mivel minden nap hallod. (Bleach nem olyan rossz, de divat anime lett M.o.-n). A fentebb említett CN és Nickelodeonon, illetve Minimaxon sincsenek már a fentebb említett mesék/rajzdilmek. Ezeket a klaszzikusokat már csak letölteni lehet, VAGY a boomerang nevezetű rajzfilmcsatornán láthatod. És vgszóul, ne itéld el az animet, a naruto-, meg bakugan miatt. Több anime van, mint amennyi színárnyalat létezik szinte. És lemerném fogadni hogy megtudnád találni te is a magadnak megfelelőt.

2010. júl. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

csak a monitoromon 16 millió szín van :)))

bleachnek sz'tem csak az eleje jó

egyébként a narutóval is inkább a felhajtás miatt van bajom

habár a magyar anime szinkronokra a legkevesebb esetben fordítanak annyi figyelmet, hogy egyáltalán érdemes legyen nézni a filmet... habár az egész szinkronszakma felhígult, aki ért hozzá, sem győzik az iramot, a csatornák meg nem is igénylik...

azért az kemény hogy a star wars új trilógia eredeti dvdken nincs szinkron :D

2010. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
3-6 évesek?? még az ált suliba is akadnak bőven. én sem szeretem az animét. Hiányolom a Keanen és Kel-t mondjuk, Hódító hódok, Jaj a szörnyek Hey Arnold. Ezek értelmes mesék voltak és nem arról szóltak hogy lehet a másikat megnyúzni mint némelyik mostani mese amit adnak....
2011. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!