Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek van valami értelme...

Szerintetek van valami értelme a 6-os karika kitételének a képernyőre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 09:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a Delta főcímzenéjétől mindenki félt. (Én nagyon)

Általában ilyen érveket hoznak, hogy káros a gyerekekre, mert olyan jelenik meg benne, amit nem érthetnek vagy erőszakos.

No, hát én úgy gondolom, hogy például a Hupikék Törpikék vagy a Kisvakond se nem erőszakos, se nem káros, mégis ott virít a karika.

Az is biztos, hogy lehet, hogy nem kéne a kamaszoknak készített animéket a reggeli műsorban vetíteni, amikor óvodások és kisiskolások is nézik a tévét. Viszont itt már jön az a következtetés, hogy minden anime "káros", ezért karikát kell rá tenni. A Kiki, a boszorkányfutárt és a Totoro, a varázserdő titkát én őszintén ajánlom óvodásoknak is, mert semmi, de az égegyadta világon semmi olyan nincs benne, ami nemcsak, hogy káros lenne, de még rosszat sem fog tőle aludni egy ötéves.

És akkor ellenpéldának felhozom a Minimax által vetített Én kicsi pónim: Varázslatos barátságot, ami bőven megérdemelne egy 12-es korhatárkarikát.

Különben is, ne pár ember akarja megmondani, hogy mi a káros, főleg, hogy itt Magyarországon nagyon elzárkóznak a japán és amerikai (szórakoztató) rajzfilmektől, úgy is mondhatom, hogy a 40 feletti fimes, tévés, művész társadalom rühelli azokat.

M. Tóth Géza is erőszakosnak és értéktelennek tartotta a most futó gyermekcsatornák felhozatalát, részben egyetértek vele, részben nem. Ő is úgy volt vele, hogy inkább tiltsuk azt, ami van, de nincs helyette semmi. Készült az utóbbi tíz, tizenöt évben olyan magyar animációs film, ami minden igényt kielégített? Nem olyanra gondolok, ami külföldi cég megbízásából készült magyar rajzolókkal, nem is reklámfilmre. Nem, ugye. Mert ott van ugyan a Kis Vuk, de arról nem beszélünk, mert az mindennek a legalja, és ott van a Bogyó és Babóca, de az csak egy szűk kör igényeit elégíti ki. Mikor készült utoljára igazi nagy játékfilm, amit rajzoltak, na? 2006-ban, az is másodszorra lehúzott bőr volt, ráadásul nem is gyerekmese, a Macskafogók 2. Szóval nem karikázgatni kéne, hanem úgy filmeket csinálni. Az sem érdekelne, ha egy világvégi, utolsó kis stúdió is dolgozna rajta. Én örömmel vennék részt akármilyen munkafolyamatában.


Bocs, kicsit hosszúra sikeredett.

Még a végére. Nincs értelme, mert a szülő dolga, hogy megszabja, mit nézzen a gyereke, és ha úgy gondolta, hogy márpedig ezt a mesét nem nézheti meg, hát kapcsolja ki a tévét, és meséljen neki a szájával!

2013. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!