Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az MI nem veszi el a szinkrons...

Az MI nem veszi el a szinkronszínészek munkáját, vagy mégis?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban: [link] elhangzik, hogy még mindig hatalmas szükség van szinkronszínészekre.


Szükség lesz így is szinkronszínészekre, de nem csak "bábok" lesznek? Ha egy profi szinkronszínész kell, akkor mindegy, hogy ki ő. Pl. Bud Spencer magyarul nem volt teljes Bujtor István nélkül, de ha az ő hangját "Bud Spenceresítették" volna, akkor hiába nem rúgták volna ki, elveszik a saját hangja, hangszíne és helyettesíthető is egy másik mély hangú, hasonlóan jó szinkronszínésszel. Tőlük csak az alap kell, a velük született tehetségük elveszik, soha nem hallanák a nézők, maximum a képzettségükre lenne szükség.


Ti hogyan látjátok ezt?



jún. 18. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nyelvoktatás veszi el szinkronszínészek munkáját.
jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

"Bud Spencer magyarul nem volt teljes Bujtor István nélkül"

. Megszokás kérdése.

Én a Columbón nőtten fel, és egyszerűen idegen volt tőlem nem Szabó Gyula hangján hallanai őt beszélni, és Peter Falk olyan komolytalannak tűnt a saját hangján. Miután rengeteg részt megnéztem eredeti nyelven, megértettem, miért mégis nagyszerű az eredeti hang.

jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Az MI sok munkahelyet veszélyeztet, mint ahogy sok korábbi innováció is. Át kellene gondolni, hogy milyen társadalmat szeretnénk, mert szerintem ez a mostani berendezkedés tévút: túl sok versenyt generál és kevés kiszámíthatóságot, emellett folyton új munkatípusokat is generál, ami azért baj, mert a régiek is elvégződnek, csak gépek által. Emiatt a régi és az új környezetterhelése összeadódik > összeomlás.

Hatalmas tabu a tőke eszméletlen koncentrálódása. Csak a szegénységet akarjuk felszámolni, de anélkül, hogy hozzányúlnánk az elosztáshoz. Pedig sose volt ennyi pénz a világban... Gyulai Ivánt kell olvasni. :-)

jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Itt egy kis érzékletes illusztráció arról, amit #3 mond a tőkekoncentrálódásról:

[link]

Rá kell szánni az időt, nagyon érdemes végigolvasni, és ha meredek dolgokkal találkozol benne, érdemes ellenőrizni többféle forrásból (vagy lehet, hogy forrásokat is megjelöl, ráadásul hiteleseket? nem emlékszem)

jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!