Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Fru vagy Renato lesz a mai...

Fru vagy Renato lesz a mai kivalasztott?

Figyelt kérdés
2021. jan. 9. 17:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Viszont sajnos amíg vannak ilyen buta nők, addig lesznek ilyen pasik is."

Kérlek ezt ne a nőkre fogjad. Meg hogy buta, aki hagyja...El nem tudod képzelni, hogy milyen könnyű egy rossz családi körülmények között felnőtt nő önértékelését lenullázni. Egyik barátnőm diplomás, művelt, értelmes nő, de mivel ezt a mintát látta otthon (+ azért lássuk be, Magyarországon még mindig dívik a hímsovinizmus elég keményen, tehát a dolgok összeadnónak) egyszerűen pszichológus segítségével sem tudta levetkőzni ezt a rossz beidegződést. Arról nem is beszélve, hogy a nők általában először magukban keresik a hibát, mit rontottak el, jaj mit hibáztam, hiszen így szocializálják őket gyerekkoruktól kezdve. Lásd, amikor az anyukák, óvónők csak nevetgélnek azon, hogy Pista huzigálja Anna haját, hát ő így udvarol, de cuki...Nekem hányszor volt olyan, hogy nagyobb fiúk bántottak, vertek, és a tanárok, iskolaigazgató elintézte annyival, hogy hát a fiúk már csak ilyenek.

2021. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

#21 Az a baj, hogy a két nem nem tudja és nem is akarja sokszor megérteni egymást, a ma ismert "feminizmus" (ez már nem az) pedig direkt szítja a feszültséget még inkább.


Amiről beszélsz, abban a fiúknak ugyanúgy része volt, vagy még sokkal keményebben alázták nap mint nap őket, akár fizikailag verték agyon konkrétan, akár verbálisan csinálták ki, ezzel 0 önértékelést szülve és a sárba tiporva. Ezek olyan mélyreható sérüléseket okoznak, amik egész életében végigkísérhetik az embert, nem csak a párkapcsolatokban, de a mindennapi életben is. Nekik meg azt mondták, hogy nincs itt semmi gond, meg bírni kell, ne legyél mulya, el kell viselned és nem fordulhatsz senkihez, mert fiú vagy és nem mutatkozhatsz gyengének. A két nem között itt is direkt háború van robbantva, nehogy elismerjék egymás sérelmeit és együtt dolgozzanak egy értelmes, fejlődésre képes emberiség képében.


Ugyanúgy érinti a férfiakat is az abúzív kapcsolat, csak más módokon. Ugyanúgy megvoltak a mintáik, amik miatt hagyják magukat ilyenkor alázni/kihasználni és ugyanúgy magukban fogják a hibát keresni, mert ilyen a psziché, próbálja racionalizálni és megmagyarázni ami vele történik.


Két dolgot utálok ebben az egész témában, ami miatt nem lehet róla értelmesen beszélni: a férfiak mindig az agresszor állatok, mondván náluk van az erő, nem elismerve hogy lelkileg hogyan darabokra lehet cincálni. Persze ha fordítva bántalmaznak valakit szavakkal, akkor az már létezik. Kettős mérce, ami megöli az érdemi társalgást és a javulás lehetőségét.


Másik az áldozathibáztatás kifejezéssel való szánalmas dobálózás. A felnőtt emberek azért felnőttek, mert tudják a következményeit a döntéseiknek és ennek tudatában cselekednek. Tudják hogy saját maguk irányítják az életüket és ők tehetik jobbá vagy rosszabbá. Igenis beszélni kell arról, hogy felelőssége van valakinek abban, hogy folyamatosan visszamegy egy bántalmazó környezetbe, ha amúgy lenne választása nem megtenni. Ez nem jelenti azt, hogy a bántalmazó kevésbé lenne az (márpedig fröcsögve ennek ellentéte van visszahányva mindig, támaszkodva a jó kis szalmabáb érvelésre), hanem egy tény van elhazudva, mégpedig az, hogy két emberen múlik ez a helyzet.


Ha ő elszakítaná a kötelékeit az adott személytől, ami természetesen fájdalmas és baromi nehéz út, megspékelve nagyon kemény önismereti kalanddal, akkor nem kéne szenvednie benne. Övé a döntés, de benne marad, ami miatt abszolút felelőssége van benne - hiába vannak pszichés okai, legyen szó addikcióról, múltbéli traumákról vagy egyéb problémákról. Mondom mindezt úgy, hogy én is részese voltam ilyen párkapcsolatnak; természetesen az empátia és a támogatás nagyon fontos, de nem fog a gyógyulás és fejlődés útjára lépni a bántalmazott, ha babusgatva van mint egy 5 éves és hazugságokkal traktálják. Újra és újra ugyanabba fog belefutni, mert nincs rávilágítva arra, hogy a káros mintáit és elfojtott gondjait vissza kell fejteni és fokozatosan fejlesztenie magát.

2021. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van sok mindenben. Viszont én továbbra is tartom azt, hogy mindenkivel úgy viselkednek, ahogy megengedi.

Renátó akármilyen paraszt, pl. Anikóval még soha nem mert úgy beszélni, mert tudja, hogy vele nem lehet.

2021. jan. 14. 17:45
 24/29 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, viszont nem értek veled egyet, mert Anikó vidám természetű és mindig felkészült műsorvezetőnő!

Lehet szidni, rossz embernek tartani és irigykedni rá, mégis sikeres televíziós személyiséggé vált.

Engem nem idegesített a tegnapi beszélgetés, amit Renátóval folytatott, hiszen neki az a feladat, hogy kérdezzen és érdeklődjön a benti viszonyokról.

Én azt gondolom róla, hogy nem hiába dolgozik most ott, ahol, rendelkezik ő kellő tehetséggel, úgyhogy az irigykedő és rosszindulatú emberek ne is próbálkozzanak a lejáratásával.

2021. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
58%

Nem a tehetsége által jutott el idáig, ezt mindenki pontosan jól tudja. Ha nem lett volna Kovács Dániel barátnője, soha, de soha nem kapott volna műsorvezetői munkát az RTL-nél. Érdekes, Osváth Zsolti (VV8) milliószor intelligensebb, tájékozottabb és sokkal jobb szókinccsel és kommunikációs készséggel van megáldva (tehetség) mint Anikó, mégis csak háttér munkát kapott az RTL-nél, miközben ő is műsorvezető szeretett volna lenni. Ő maga mesélte el egy LIVE-ban, hogy ismét felkérték háttérmunkára, csak nem vállalta el, mert inkább beindítja a youtube csatornáját önállóan.


"Anikó vidám természetű és mindig felkészült műsorvezetőnő!"


A vidám az stimmel, de a felkészült? :


https://www.youtube.com/watch?v=S0wssP8pyQo

2021. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Osvath Zsoltitól kiráz a hideg.


Tele van komplexusokkal a múltja miatt, és erre építi fel az egész csatornáját. Mártír, irígy, manipulál másokat érzelmileg, úgy állítja be mintha mindenki őt bántaná, ezáltal akar szimpátiát kelteni.

Közben ő simán bánthat másokat, az nem számít. Az meg hogy intelligens, nem tudom, nekem inkább úgy tűnik, hogy ügyesen válogatja meg az interjúalanyokat, akik hagyják magukat elnyomni.

Egy hasonló kaliberű, vagy még nagyobb dumás ember mellett labdába sem rúgna... Persze azt meg úgy állítaná be, hogy őt elnyomják és bántják, erre is volt már példa.

Én néztem a való világnak azt a szériáját is amelyikben ő volt, és az ottani viselkedése alapján nekem egyáltalán nem volt szimpatikus már akkor sem.


Akkor már inkább Anikó…

2021. jan. 14. 20:56
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem csak az nem tetszik ezek a ValóVilágos embereknél, hogy ha valaki bent volt maga a villában, átélte, tapasztalta a benti dolgokat, akkor miért kritizál ennyire másokat? Renátó viselkedése egyáltalán nem példaértékű ezt tény, de útálom, ha valaki műsorvezető létére elkezd személyeskedni a másikkal, ilyen esetben pedig illendő lenne pártatlan maradni. Emlékszem, Demcsák Zsuzsa volt még ilyen, na tőle aztán végképp agyfszt kaptam, amikor élő adásban állt le vitázni az interjúalannyal, amire persze senki sem volt kíváncsi. Rá is mindenki mondta, hogy milyen jó, milyen profi, aztán közben mindenki örült, amikor elhúzott a TV2 Mokkájából.


Én csak azt próbálom elmagyarázni, hogy pont Anikó oktat ki más villalakót hogy az illető hogy viselkedik a villában, miközben a kisasszonynak is lenne miért szégyenkeznivalója, amiket bent csinált. Ő sem volt egy angyal, csak rá kell nézni a régi, huszonéves énjére, hogy hogy nézett ki. Szóval pont ő az, aki nem beszélhetne a másiknak a helyes viselkedésről. Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű...

2021. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Oké, értem, ebben igazad van 😀
2021. jan. 14. 21:32
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Mit személyeskedett Anikó Rencsivel?


Amúgy csak azért kínlódik a két túlfizetett báb műsorvezető, mert fentről leszóltak és rájuk tolták a felelősséget, ami a csatornát illetné. Ha nem lennének ilyen töketlen pénzhajhász senkik rég kizárták volna Retyót meg a f*szfogdosót verbális erőszak, szexuális megalázás és egyéb megalázások miatt.

2021. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!