Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Gálvölgyi János zsidó?

Gálvölgyi János zsidó?

Figyelt kérdés
2016. aug. 6. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen. Van egy oldal az interneten, ahol ki vannak gyűjtve... De miért vagy erre olyan kíváncsi? Antiszemita vagy? :D
2016. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2016. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok antiszemita,csupán kíváncsi voltam rá,mert sokszor olyan nagy elánnal védte a zsidókat és fikázta a nyilasokat.
2016. aug. 7. 14:38
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Attól h vki fikázza az idiótákat még nem válik zsidóvá.
2016. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vagyok benne biztos. Nem néz ki zsidósan, és cáfolta, hogy zsidó. A felesége viszont az, és ballib, úgyhogy érthető, hogy nem kicsit filoszemita. Származásilag nem, de életmódja szerint az.
2016. aug. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Köszönjük utolsó.


Még egy hülye válasz...

2016. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Miért hülye? Szerintem nem az, csak annak tartják a szélsőjobbosok.
2016. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Na ,ez már értelmes válasz %40-os.


És ,ha ezt szeretted volna írni a múltkori válaszodba is akkor én kérek elnézést ,csak nekem nem úgy jött le...

2016. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Az
2018. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Guber, Gubeman, Gubinger, Gubmann zsidó nevek, Gávölgyi anyukája pedig Gubinger Mária volt. Szóval a zsidók nézete szerint az, mert a zsidóság anyai ágon öröklődik még ha nem is kapott vallásos nevelést.


Nem kell meglepődni azon, hogy a szórakoztató iparban sok a zsidó származású. Egyrészt kulturálisan az ashkenázi zsidók egyik jellemző tulajdonsága a komédiázás és viccelődés, hogy ha csak a világ humoristáit nézzük.

Másrészt pedig a zsidóknak sokkal fontosabb volt a taníttatás és az önképzés mint más népeknek. Ha a keresztény Európát nézzük a középkorban pl. az emberek zöme semmilyen nyelven nem tudott olvasni, a reformáció kezdte ezt el megváltoztatni. Ellenben a zsidók minimum héberül tudtak olvasni, mert egy zsidó férfinak kötelessége forgatni a Toraht, de sok esetben még a Talmudot is. Szóval ez nekik az identitásuk része.

Továbbá volt egy generáció ami azért volt sikeres, mert nagy volt benne a küzdeni akarás és ebből jövő találékonyság és talpra esettség. Ez ugye a második világháború ideje. Ezt az erős túlélési ösztönből jövő tulajdonságot nyilván továbbvitték az életben a veszély elmúltával is.

E mellett meg támogatják egymást és nyilván ebbe benne van, hogy egyenesen nyomják egymást egy adott szakmai körben, protekció, ha úgy tetszik. De valljuk be a legtöbb nép támogatná azt akivel összetartozást érez! Persze ennek mértéke nem mindegy, hogy ha ez átcsap már szemet szúró és túl nagy mértékű igazságtalanságba.

2023. máj. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!