Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért lesz sok kpop idol...

Miért lesz sok kpop idol öngyilkos?

Figyelt kérdés
(+kérdés: mi történt Moonbinnel?😭)

2023. ápr. 19. 21:36
1 2
 1/19 anonim válasza:
87%
Hatalmas ott a hajtás és a társadalmi elvárás.
2023. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Felsorolnád őket?
2023. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Moonbin-t tegnap találták meg (vagyis a menedzsere) a házában, és akkor már nem élt, pedig lett volna még néhány koncertje ha jól tudom. Második egy szöveget: „úgy tűnik, hogy öngyilkos lett. Jelenleg a boncolási lehetőségről tárgyalunk a pontos ok megállapítása érdekében halál.” Ezt történt vele😭😭.
2023. ápr. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom mert a menedzsmentjük emberi rabszolgaként dolgoztatja őket, és ebben megtörtnek mentálisan.
2023. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Na, látom, sikerült lepontozni, de érdekes modon abból a "sok" öngyilkosból csak egynek sikerült a nevét leírni. Talán nincs is olyan sok akkor?


Dél-Korea 12. nemzetközi viszonylatban az öngyilkosságok számában, és a 10-39 éves korosztályban az elsőszámú halálozási ok. Tehát sok fiatal lesz öngyilkos, ráadásul Dél-Koreából elsősorban K-pop sztárokat ismerünk.

Tehát ez egy rendszerszintű probléma plusz a szubjektív tapasztalat (és még nem beszéltünk arról, hogy az ember hajlamos jobban figyelni azokra a tapasztalatokra, ami megerősíti a feltételezését), nem K-pop specifikus, szóval hagyjuk a "tehetséges, naív zenész kontra szívtelen menedzsment és zeneipar trópusokat", oda meg végképp ne jussunk el, hogy az öngyilkosságot tovább romantizáljuk.

2023. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

"Dél-Korea 12. nemzetközi viszonylatban az öngyilkosságok számában, és a 10-39 éves korosztályban az elsőszámú halálozási ok."


Feltételezem ez nagyrészt a munkakultúrájukhoz köthető, ami arról szól hogy halálra hajszolják magukat. Talán valami épület is volt, ahova azért szereltettek ablakra rácsokat, mert túl sok dolgozó ugrált ki, mikor megkattant a túlfeszített munkától.


Nyilván ha ez a sima egyszerű dolgozók körében ennyire tényező, akkor egy csapágyasra futtatott sztárgyárban méginkább.

2023. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6

A rácsos ablakos az a kínai Foxconn gyár. Ott egész más szinten működik a túlhajszolás.

2023. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6%
Mert hülyék.
2023. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Én is most láttam a hírt instán. Bár nagyon ismerős volt a képen Moonbin, de nem ismertem és Astrot sem igazán hallgatok. De nagyon felbosszantott ez az eset. Gondoltam: Nem hiszem el, hogy már valakit megint elvesztettünk...


Természetesen nem csak a Kpopban, az egész országban ez a helyzet. Dél-Kórea áll a 4. helyen a listán a legtöbb öngyilkosságot tekintve. Olvastam egy másik kérdés alatt a válaszokat. A lényege valóban az volt, hogy a rengeteg munka, a túlhajszolás, a tökéletességre való törekvés, a koreai szépségideálnak való megfelelés is biztos benne van a pakliban. Iskolai zaklatásoknak is köze van hozzá. A kpopban is körülbelül ugyanez lehet a helyzet, bár az idolok többsége nem szokott ezekről beszélni (én legalábbis nem nagyon szoktam hallani). Ezek a dolgok engem annyira nem leptek meg, mivel már egy jó ideje vagyok kpop fan én is és nagyjából tisztában voltam ezekkel a dolgokkal.


Én csak egyedül azt nem értem, hogy ha ennyire rossz ott a helyzet ebből a szempontból akkor miért nem próbálnak enyhíteni a szabályokon? Vagy próbálnak tenni ellene csak nem hallgatják meg őket?

Sok befolyásos embernek csak egy szavába kerülne változtatni. Persze nem hirtelen egyik pillanatról a másikra, de fokozatosan lehetne csökkenteni az öngyilkosok számát. Az Entertainmentek is visszavehetnének kicsit az elvárásaikból, hisz nekik is az kéne legyen a legfontosabb, hogy a tehetséges idoljaikat megóvják ezektől a tragédiáktól.

Mert ezzel csak tönkreteszik az emberek életét.

Minden országban ott vannak a zenészek, kik nincsenek ennyire szabályokhoz kötve mégis ugyanúgy sikeresek. Akkor mégis mire jók ezek? Tényleg nem értem az egészet.

2023. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Leáltt a szíve. A boncolások alapján. Már koncertekkor is többször szólt hogy "nincs jól".
2023. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!