Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Ha elkezdek videókat csinálni...

Ha elkezdek videókat csinálni Yt-ra, az befolyásolná a magánéletemben a karrierem?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

Nagyon régóta gondolkodom, hogy elkezdtek videókat csinálni, teljesen átlagos (politikai nézetektől, stb. mentes!) tartalmakat készítenék. Eddigi tapasztalataim (és visszajelzések) szerint van hozzá érzékem és sokszor azt mondják (nálam sokkal idősebb emberek is, hogy nagyon jó gondolkodásom van korom ellenére).


Vlogok, hogyan tanulok főzni, nyelvet, tippek/tanácsok az élethez, fejlődéshez, zerowaste ötletek, egyetem/suli tanácsadás, meg “értelmesebb” beauty videók.


Ilyenekre gondoltam, azonban én két éve egy nagy nemzetközi multinál dolgozom gyakornokként és szeretnék később is itt elhelyezkedni. (Távoli jövőben a második diplomám elvégzése után (most kezdtem) még plusz pár év tapasztalattal pl. középvezető/vezetőként.)


Tudom, hogy az interneten minden megmarad, hiába töröljük stb. és nem is ebből szeretnék megélni, csupán szeretném a bennem rejlő teljesen más, kreatívabb dolgokat is kihasználni, hisz egyszer élünk. 😀


Szerintetek negatív hatással lenne egy pozitív (minden másban semleges) értékeket képviselő “vlogger személyiség”-oldalam a magánéleti karrieremre?

Akkor is, ha csak rólam szól és átgondolt, normális képet mutatok magamról?


(Pl. mint Fatimapanka, vagy HeyHeyJulie)



2020. szept. 16. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel nem fogsz kiemelkedni a rengeteg vlogger közül, így nem fogják ismerni a videóidat, tehát semmilyen hatása nem lesz a munkádra. Ha netán mégis sikeres leszel normális tartalommal, az inkább előnyödre fog válni, hacsak nem áll ellentétben a munkhelyed célkitűzésivel. Ha például a munkahelyed mobiltelefonokat gyárt, te pedig arról beszélsz a vlogodban, hogy semmi szükség 1-2 évente lecserélni a telefonokat, az nem biztos, hogy jól veszi ki magát.
2020. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a válaszodat!


Igen, én is ezen gondolkodtam, pl. minden cégnek vannak saját “kulcsszavai”, ilyenek mint a fejlődés, haladás, biztonság stb. Nyílván ilyen értékekkel azonosulok énis, azért is dolgozom a cégnél.


Hát...konkurens cégbe, vagy ilyen mobiltelefonos példába se tudnék ütközni, mert teljesen más piacra termel a cég ezen ágazata, ahol vagyok. És nyílván senki se tudná, hogy itt dolgozom. (Fb-n, insta-n is megválogatom miket rakok ki, mi látható.)


(Energiaellátással kapcsolatos ipari ágazat - én a management irodai részen vagyok kis hangya.)😀

2020. szept. 16. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Jó szándékból mondom, szerintem felejtsd el.

Fatimapanka anyja milliárdos vagyonú, ő szponzorálja a lánya netes, önjelölt agymeneset. Ha a tündérkének egy átlagos munkahelyen kellett volna dolgoznia, sem ideje, sem pénze, sem energiája nem lenne erre a vezetett, valtozatos agymosasra..

Heyhey Juli hasonló.. fel kellett mondani a munkahelyen, mert teljesen ellehetetlenítettek. Egy meddő, üres életű nő..

Kerdes: őszintén szeretned az életedet kiadni a netre? Ők úgymond eladták a privátszferajukat, hiába hangoztatják, hogy nem. De. Én aki semmit nem kéne, hogy tudjak róluk, sajnos túl sokat is tudok, pedig csak feldobta a sz.arsagaikat a net.. insta, youtube..

2020. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Intellektualis, egyedi tartalomra van igeny - viszont azt tanacsolnam, hanyagold a politikat. Politikatudomanyi, tortenelmi videok oke, de en a mai vilagban aktualpolitikai tartalomhoz nem adnam a nevem/arcom.
2020. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 - ha nem olvastad volna vegig, irtam, hogy mindenfele politikai nezetektol mentes lennek.
2020. szept. 16. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne haragudj, a “mentes” szonal valamiert nem kapcsolt az agyam :D igy ugy jott le, hogy politikai videokat szeretnel.

Igy szerintem teljesen korrekt.

2020. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azokat a tartalomgyártókat kedvelem mostanában, akik egy megfogható, konkrét témával foglalkoznak és aköré építik a “brandjüket”. Pl sütés-főzés, edzés, kézműves dolgok, Egészség/életmód, tanulás, utazás, smink, stb. De a nagy tömeg a magánéleti dolgokat szereti (mit ettem, mi van a táskámban, szakítottunk, stb.), meg az éppen aktuális trendeket. De ha nem akarsz úgy járni, mint azok, akik többszázezres követőtáborral bírnak ugyan, de lassan 30 évesen is 12 éveseknek gyártanak tartalmat, akkor válaszd a fentebbi utat. Vagy semelyiket. Számolj azzal, hogy valamennyire ki lesz teregetve a magánéleted, az emberek szeretik a személyes dolgokat. Vagy vállalod, hogy kevesen néznek. Meg nem tudom, hogy bírod a kritikát. Lesz pár ember aki szétszed, bármit csinálsz.
2020. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!