Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek ez hol fair hogy...

Szerintetek ez hol fair hogy egy youtuber kap 150-200 k forintot egy videóért, másnak meg annyi a fizuja?

Figyelt kérdés

Néztem youtubeon egy videót, ahol a híresebb youtubereket keresték meg egy kamu applikációval, amit hírdetni kellene és árajánlatot kértek tőlük.

Egy videó átlagosan 150-200 k forint

Egy insta poszt kb 100-150

Egy story pedig 50-100 k

ÉS ebben nincs benne ugye a nézettségből eredő plusz pénz.

Egy kezdő tanár, óvónő pl. elvégzi az egyetemet és kap havi 120 ezret két évig, egy youtuber meg egy videóval (!) szedi össze a 120-at plusz borravaló. Elhiszem, hogy 5-6 óra egy videó elkészítése, de egy tanárnak a napi óratervezetek írása is 3 óra minimum, plusz a suliban töltött idő és az ottani problámák, pl. rossz magatartású diákok, alkesz, zülött szülők stb.

Ez non szensz.

Hogy fajulhatott idáig a világ, hogy egy videóval ennyit lehet keresni?

És ha még hú de nagy okosságok lennének

Nem.

Egy napig zöld kaját ettem.

MEgprankeltem anyámat

Pontozom a barátnőm ruharendelését

WTF?


2020. jún. 22. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gáz ez a világ de ha valaki ennyire irigyli lehet csinálni a videókat és kereshetsz vele te is. Aki nem ért a pénzhez úgyis elveri mindet aztán ha lemegy ez az őrület és addig nem tudta megvetni a lábát a médiában majd 30 évesen rakhat szakmát és dolgozhat kétkezi munkát
2020. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fair, de reklámoznak minden szart, ezért keresnek vele ennyit. Amúgy lehet indítani patreonos oldalt is. Valakik pl. azért fizetnek ott, hogy megnézhessék, ahogyan mások néznek meg egy filmet és sorozatot. xD
2020. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre van igény. Ha rajtam múlna ezek a tetvek mind éhen döglenének, de hát ugye kereslet - kínálat. Ingyenélésből meg csöcsmutogatásból többet keresel mint mentősként. Ez van. Megérett a világ a pusztulásra.
2020. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Habár ez az influencer jelenség viszonylag új (ezért nem is tudjuk igazán hova tenni), ha végiggondolod soha nem volt teljesen arànyos a fizkó a befektetett munkával/tanulással. Rengeteg ember van igazságtalanul magas pozícióban, és keres igazságtalanuk sokat, miközben vakargatja a s*gèt egesz nap. Ezzel szemben meg vannak azok, akik kidolgozzák a belüket és máról holnapra élnek. Én azt mondom, ez a youtubeozás semmivel sem felháborítóbb, mint az összes többi könnyű megélhetés, ami sok pénzt hoz. Szerencse is kell ehhez, meg egy olyan személyiség képes erre aki nagyon bírja a kritikát, bírja ha reflektorfényben van, ha nincs magánélete. Ha megnézed, ugyanez van a szórakoztatóipar többi részével is. Persze ide nem kell annyi tehetség, elég ha kiszolgálod az aktuális igényeket, gyors “kielégülést” adva ezzel az igénytelen közönségnek, akik az ilyen könnyen befogadható szórakozásra vevők. És most nem akartam megbántani senkit, néha én is nézek ilyeneket :D. De ha ennyire zavar az egész, akkor a legtöbbet azzal tehetsz, ha nem nézed és nem kommenteled ezeket a tartalmakat még csak negatívan sem. Ez nekik mind pénz.
2020. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nézettségét adja el reklámfelületnek, ahogy a kertévék is eladják a reklámidejüket. Ehhez össze kell hozni a megfelelő feliratkozószámot és nézettséget, hogy a hirdetőknek megérje szerződni velük. Egyébként attól, hogy X összeget kérnek, még nem biztos, hogy meg is kapják, az csak a tárgyalás kezdete.
2020. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!