Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter univerzumában...

MuSky kérdése:

A Harry Potter univerzumában hogyan jönnek létre az új varázslatok?

Figyelt kérdés

két-három teória merül fel bennem ezzel kapcsolatban, kissé zavarosan fogalmazok de megpróbálom elmagyarázni:


1# bárki teremthet új varázslatokat különböző rituálékkal, talán rúnák kellenek hozzá, vagy varázstárgyak vagy egyszerűen csak nagy szakértelem és magát a varázsigét akkor kapcsolják hozzá a bűbájhoz mikor az létrejön


2# a bűbájok, átkok és varázslatok mindig is léteztek és az fedezte fel őket aki először ki mondta az adott varázsigét, ami történhetett véletlenül, megérzésből, sugallatokra pl álmok, intuíció, ösztönös megérzés stb


3# a varázslatok mindig is léteztek már jóval az emberi nyelv kialakulása előtt, sőt akár az emberiség előtt és nem az a pár szó hívja elő őket hanem az, hogy hisznek bennük, a szavak pedig csak segítenek koncentrálni, arra az adott varázslatra, összpontosítani a tudatot a célra ami idővel egyre automatikusabban fog menni, pl ugyebár van akinek szavak nélkül is sikerül



2018. márc. 27. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a harmadik a nyero. Szerintem tobb varazsiget nem lehet letrehozni, csak fel kell fedezni oket
2018. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nekem is az a verzió a kedvencem de nem emlékszem semmilyen utalásra a könyvekből vagy a filmekből ami bizonyítaná
2018. márc. 28. 17:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első, mert végül is Piton találta fel a sectunsemprát.
2018. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és eleinte mikor Neville elrontotta a varazsigéket mimdig felrobbant valami szóval mégis csak fontosak
2018. márc. 30. 00:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A HP világban ők maguk találnak fel varázslatokat. A varázsige és a pálca csak eszköz a varázserejük koncentrálására és tudatos használatára, erre bizonyíték az, hogy a gyerekek öntudatlanul ezek nélkül is varázsolnak, nagyjából az akaratuknak megfelelő dolgokat csinálnak, de véletlenül (pl. Harry visszanöveszti a haját, felhoppanál vagy repül, nem derül ki pontosan, az általános iskolája tetejére, eltüntet egy üveget a hüllőházban, Neville végigpattog az udvaron, mikor kiesik az ablakból stb.) A varázsigék meg mind cselekvő igék szinte, elragozva abba a formába, hogy csinálom ezt vagy azt. Pl. Protego=Védek, Expecto Patronum=védelmezőt/támogatót idézek, Imperio=uralok egy nem latin példa meg az Avada Kedavra=szavammal pusztítok. Ha meg valami tárgyat elővarázsolnak, annak a nevét mondják. Szóval ez alapján az jön le, hogy maguknak a varázslatoknak a lényege, hogy a saját erejüket képesek legyenek tudatosan koncentrálni és megfelelően összpontosítani arra, amit akarnak. A varázsige és a pálca ehhez mankó, és akkor csak egy lépés volt, hogy aki csinálni tudott valami új dolgot ezek segítségével, az megmutatta másnak is, leírták, rögzítették és így bővült a közös tudástár, a gyerekeknek meg már tanították ezeket. A könyvben amúgy Piton és Voldemort találnak ki új varázslatokat leginkább, Piton ezeket leírta egy régi könyvbe, Voldemort meg megtanítja azoknak, akiket méltónak talál rá (pl. Pitont a seprű nélküli repülésre.)
2018. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ááh értem köszönöm a részletes magyarázatot, akkor a teóriáim közül a 2. és a 3. keveréke lett volna pontosabb.
2018. ápr. 3. 03:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Plusz még van a nonverbális varázslat is, ami megint mutatja, hogy nem a varázsige a lényeg, hanem a koncentráció. Meg az is erre utal, amit Bellatrix mond Harry-nek az 5. végén, mikor Harry a Cruciatus-t akarja rajta használni, és nem tudja, hogy azt komolyan is kell gondolni.
2018. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

A fanfiction.net-en van egy White Squirrel nevű író, neki van egy nagyon jó Fanficje, az Arithmancer, és a folytatása, a Lady Archimedes.


Ebben a fanficben Hermione nem általános könyvmoly, hanem matekzseni, már Roxfortba kerülése előtt a deriválásnál és az integrálásnál tart és kezdi a differenciálegyenleteket.


Vector Professzor már elsőben felveszi a Számmisztika órára.


Kb ötödik osztálytól kezdve a számmisztika segítségével kezdenek el Hermione és tanulótársai varázslatokat létrehozni. Differenciálegyenletek és linerális algebra kell hozzá, hogy logikus rendszerbe rendezzék a varázserőt, hogy az a megfelelő hatást keltse. A varázslat szótagszáma is számít. Hermione pl. feltalál egy "Commotio Cordis" nevű varázsigét, ami egy kis fénylő gömb. Áttör az ellenfél varázspajzsán, a mellkasába csapódik, és leállítja a szívét.


Később rituálékkal és Rúnaismerettel (amire ő maga nem jár, de Ron igen, mert ebben a fanfic-ben van hozzá tehetsége) is kombinálja a matematikát, ezáltal mégérdekesebb dolgokat is véghez tud vinni.

2018. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy matektanár-jelölt írhatta, abban a reményben, hogy megszeretik a gyerekek a matekot. :D Érdekes koncepció, bár Hermione-től szerintem idegen lenne egy ilyen varázslat kitalálása. Dumbledore és Voldi meg atomfizikusok lehetnek a sztoriban. :)
2018. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

"Egy matektanár-jelölt írhatta, abban a reményben, hogy megszeretik a gyerekek a matekot. :D Érdekes koncepció, bár Hermione-től szerintem idegen lenne egy ilyen varázslat kitalálása. Dumbledore és Voldi meg atomfizikusok lehetnek a sztoriban. :)"


Az író egy huszonéves fiatal, aki konyít valamennyit a matekhoz és nagy HP-fan. A sztoriban Dumbledore kb. olyan, mint a valódi könyvekben, Voldi viszont sok segítséget kap Rookwood-tól, egy halálfalótól, aki Hallhatatlan volt a Mágiaügyi Minisztériumban (azaz a Rejtély és Misztériumügyi Főosztályon dolgozott) és szintén jártas a matekban.


Hermione valóban idővel sok mugli fizikai és kémiai tudást épít be varázslataiba, bár ez nem igaz Dumbledorra és Voldira a történetben.


Feltalál pl. egy pisztolyt, ami gyorsabban lövi ki lövedékeit, mint egy mugli pisztoly, és egy pálcás varázslat, ehhez matekra, számmisztikára, rúnaismeretre, és mugli kémiára van szüksége, hatásos is a sztoriban.


Nem tudom mi lenne a gond azzal, hogyha valami "megszerettetné a gyerekkel a matekot". A Matematika egy alapvető tudományág, amit manapság sajnos sokan lenéznek, unalmasnak, és nehéznek találnak, pedig ez a kulcsa a fizikának, informatikának, és a világunk legalapvetőbb megértésének, sőt olyan dolgoknak is, amik mai tudásunk szerint elképzelhetetlenek.


Einstein korában (1910-es évek) pl. szinte seholsem volt az űrkutatás, se az elektrotechnika, se a modern fizika. A matematika segítségével mégis képes volt olyan dolgokat kiagyalni, amik még manapság is elképzelhetetlenek. És nem, nem azért, mert valami szuper agya lett volna. Okos ember volt a korához képest, azt igaz, de egyszerűen nyitott volt, logikus, tudása és értékrendje befogadó, és képes volt szokatlan és új dolgokon elmélkedni, a Harry Potteres értékrend szerint egy tipikus ismertetőjele egy varázslónak.

2018. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!