Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Trónok harca világában...

A Trónok harca világában miért nem determinisztikusak az évszakok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy George R. R. Martin azt mondta, hogy "csak", de valamilyen okát biztos lehetne találni.

Én arra gondolok, hogy egy olyan bonyolult pályán kering a bolygó, hogy még nem ért véget egy teljes keringési ciklus és a Mesterek nem tudtak rá egy értelmes algoritmust kidolgozni. De ennek meg ellentmond, hogy sok ezer éve feljegyzéseik vannak. Hogy lehet, hogy ezek alapján sem találtak benne logikát.

Emellett az éjszakák és nappalok váltakozása normálisnak tűnik.

Illetve, hogy mintha csak Westeroson rugóznának ennyit az évszakokon. Az essosi történetszálakban ez nem is jön elő.


Figyelem, a sorozat nem érdekel. Csak a könyv alapján kérdezem.



2017. nov. 15. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Ez hulyeseg. Semmi hasonlorol nem irt a konyben, ez mar csak a te agyszulmenyed. Egyszeruen ,, csak,,.

Fogadd el, hogy nem tudod megkeresni mindennek az okat, egy elkepzeld vilagban jatszodo tortenetben meg plane nem fogod meg talalni. Raadasul az iro se foglalkozik ilyenekkel.

2017. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg vannak évszakváltozások, csak nem olyan erőteljesek, mint nálunk a mérsékelt övben. De ha a saját realitásunkat nézed: a mediterráneumban nincs tél, csak esős évszak, a sarkkörökön meg fél évig tart egy-egy évszak.

Mellesleg mifelénk a mérsékelt övezetben is felborult már a természet rendje, csak azért nevezzük négy évszaknak, mert így szoktuk meg. Az ősz meg a tavasz már rég nem az, mint régen.


Westerosra visszatérve: a "telet" én affélének képzelem, mint a földtörténetben a jégkorszakok, gyakorlati szempontból.

Az éghajlati változások pedig megvannak ott is. Deres és Észak olyan, mint nálunk a skandináv félsziget, nincs látványos különbség a tél-nyár között, mindig hűvös van. Dél felé haladva a köztes területekről nem tudunk, de Királyvárat én pl. a déli részekhez hasonlítanám, Spanyolország és hasonlók: ott télen sincs olyan hideg, szintén nincs jelentős különbség északok között.

Most ha feltételezzük, hogy ők nem választják szét az évszakokat úgy, mint mi, attól még lehetnek feltételezéseik ciklikusságra, hiszen földművelés van, ez egyértelműen kiderül. Annak meg megvan a maga ciklusa, még ha nem is nevezik tavasznak meg ősznek.

2017. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
A mesterek a Másoknak dolgoznak, ezért nem árulják el, hogy lehet kiszámolni, hogy mikor jön a tél, hogy az embereknek ne legyen rá idejük felkészülni.
2017. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg van rá válasz, de ezzel várni kell a történet végéig.

Egyébként sokkal valószínűbb, hogy valakik mesterségesen befolyásolják. Az erdő gyermekei képesek rá, mert árvizeket is idéztek elő.

2017. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy igazából a telek egy része (pl. a legendás hosszú tél) az nem természetes volt, hanem egy atomháború eredménye, a sorok között olvasva nyilvánvaló, hogy a Trónok harca világa egy posztapokaliptikus világ, ami régen fejlettebb volt, majd egy pusztító háború visszalökte őket a középkorba. A Mások, óriások stb. igazából mutáns emberek, akik a nukleáris télhez alkalmazkodtak.
2017. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Látom te is nézel Preston Jacobsot.
2017. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

VARÁZSLAT az oka, hogy ilyenek az évszakok. Erről már volt szó Martin szájából elhangozva.


Essos-ban azért nem rugóznak ennyit, mert ők délebben vannak. Westerosban sem esik túl sok hó és nincs túl hideg Dorne-ban, a The Reach-ben vagy a Viharvidéken. Essos-ban Braavos kb a The Vale magasságában van, Pentos King's Landing magasságában, de Tyrosh, Lys és Myr meg már Dorne magasságában. Ugyanez igaz a Slaver's Bay-re vagy Quaarth-ra, de még a Dothtraki Sea is elég nagy, hogy a legtöbben átteleljenek délebben.


Kanadában miért nagyobb gond a tél, mint Olaszországban? Mert az egyik északabbra van, a másik délebbre.

2017. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!