Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet (főleg regény)...

Milyen könyvet (főleg regény) válasszak? HELP!

Figyelt kérdés

Ritkán vásárolok "hús-vér" könyvet (papír-tinta, ha így inkább tetszik), ezért szeretnék jól választani. :)


Filozófikus, érzelemdús (bőgetős akár), humoros*, meglepő*, reflektálós - leginkább ilyen könyveket keresek.


Szeretnék picit túllépni a felszínes ponyvákon, elmélyülni valami komoly, de érthető műben, ezért kérem a segítségeteket.


Köszönöm szépen előre a válaszokat, mennek a kezecskék!


17/L



2017. márc. 15. 18:03
 1/8 A kérdező kommentje:
kimaradt, hogy a pszichológiát is szeretem, illetve, hogy a csillag az a plusz elvárás :)
2017. márc. 15. 18:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ilyent keresel, de hátha megtetszik valamelyik (sajna a humoros történetekben nem vagyok túl jártas):


Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót!

Robert Cormier: Én vagyok a hunyó!

Robert Cormier: Az első halál után

Niccoló Ammaniti: Én nem félek

Reginald Rose: Tizenkét dühös ember (ez dráma, de szerintem nagyon könnyen olvasható a forma ellenére is.)

Jan de Hartog: Isten után az első

Raj Bradbury: Fahrenheit 451

Erlend Loe: Naiv.Szuper.

DEnis Diderot: Az apáca (ahhoz képest, milyen régen íródott, meglepően modern, és szerintem olvasmányos is.)

William Golding: A Legyek Ura

2017. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pffff, elkerülte a figyelmemet, hogy venni szeretnél könyvet. Akkor az általam javasoltakkal nem sokat fogsz tudni kezdeni, mert - azon túl, hogy nem humorosak - nem mostanában adták ki őket. (Talán Harper Lee könyve belefér mert azt hiszem, az most is kapható, és elég vidám hangulata van a téma komolyságához képest...)

Elnézést!

2017. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

David Benioff - Tolvajok tele


Mindenképp ajánlom, szerintem ez pont jó lenne.

2017. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

J.K. Rowling - Átmeneti üresedés című regényét ajánlom. Nem rég olvastam, nekem nagyon tetszett.


24/L

2017. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Mindenképpen ajánlom a Madarak a dobozban c. könyvet. Igaz nem kifejezetten felel meg az elvárásaidnak, de keress rá, olvasd el a fülszövegét és majd meglátod, hogy bejönne-e.
2017. márc. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Wilbur Smith könyveit ajánlanám. Nekem a legjobban a Lángoló part tetszett, ennek vannak előzményei és folytatásai is, de (legláabbis Mo.-n) ez a könyve jelent meg elsőként.

Történelem, kaland, szerelem, utazás, megpróbáltatások, túlélés, bosszú - szóval van benne minden. Az én most 17 éves lányom kb. 13-14 évesen olvasta és már akkor is imádta, holott egyáltalán em az ifjúsági kategória.

2017. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2018. máj. 31. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!