Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A szülők többségének mi baja...

A szülők többségének mi baja a Bartos Erika: Anna Peti és Gergő c. kisgyermekeknek szánt könyvsorozattal?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon jó a 2-6 (esetleg 7-8) éves korosztály számára. Kilépni a szaladó világból és átlépni egy olyan univerzumba, ahol boldogság uralkodik, ha baj adódik, akkor hamar megtalálják rá a megoldást. A kisgyerekeket még úgysem kötik le a több oldalas, (SZÁMUKRA) nehéz nyelvezetű könyvek, amikben ráadásul még rajz sincs, amit lehet nézegetni. A Hófehérke, Hamupipőke (stb.) és a Grimm testvérek meséi szerény véleményem szerint 6 éves kortól valók a gyerekeknek, ezek már komolyabbak, hosszabbak. Az Anna Peti és Gergő történeteiben vannak tanulságok, felkészítik a kicsiket az óvodára, iskolára, ha kistestvére lenne, akkor megtanítja, hogy nem szabad irigykedni vagy haragudni rá, ha eltöri a kedvenc játékát, mert még kicsi, kíváncsi. Ráadásul NEM A SZÜLŐNEK KELL HOGY TETSSZEN! A gyerek se megy oda, amikor valamit olvasol és kritizálja azt! A rajzok is aranyosak, pont nekik való. Emellett más könnyű mesét is lehet olvasni neki. Ennyi! Lehet, hogy utálni fogtok, vagy máris gyűlöltök, de a hülye emberek (az emberiség 75%-a) követik a divatot, pl. hogy utálni, megvetni kell Bartos Erikát, vagy az Olasz buszbaleset, amikor mindenkinek fekete lett a profilképe, közben annyi haláleset történik Magyarországon, meghalnak rákos gyerekek, és az emberek le se szarják őket. Nagyon sajnáltam azokat a gimnazistákat és a szülőket, de ha nekem meghal valakim, rajtam és a családomon kívül bárki is gyászolna?

2017. márc. 10. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Anna, Petivel... nekem két bajom volt.


Először is: az első néhány könyv után "elfáradt" a sorozat. Elfogytak a kézenfekvő témák, és egyre inkább a hajuknál fogva előrángatott történetek jöttek, csak hogy meglegyen az oldalszám.


A másik az a nyelvezet. Nem nagyon használ vonatkozó névmásokat, minden mondatban mindig mindenkit és mindent megnevez, ettől életszerűtlen lesz a szöveg. Nem így beszélünk magyarul - ilyenformán nem biztos, hogy a gyerekeknek ez a legjobb. Mint a mekis hamburger, vagy a sültkrumpli... lehet, hogy a gyereknek könnyen fogyasztható, de nem ez a legjobb neki.


Kányádi Sándor mondta egyszer, hogy ahogy régen a gyerekbútorhoz a legjobb fát használták, úgy a gyerekverseknek, a gyerekeknek készült szövegeknek is a legjobbaknak kell lenniük. Ez az Anna-Petire pedig nem feltétlen igaz.


Szóval az első néhány könyv szerintem nyugodtan mehet, a későbbieket már annyira nem erőltetném. De a legrosszabb Anna-peti is jobb, mint a legjobb Bogyó és Babóca.


Na, azzal vallatni lehetne...

2017. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented! Igen, a nyelvhelyességi hibák, ismétlés, szegény szókincs... De a gyerekek szeretik
2017. márc. 10. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A csokit, meg a pillecukrot is szeretik, mégse' csak azt kapnak! :)
2017. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy mondom, hogy nekem nincs gyerekem, viszont mesekönyvek terén kifejezetten érzékeny voltam.


Nem szépek a rajzok. Nyilván a gyerekek számára érthető rajzok kellenek, amiken jól kivehető a történet, a figurák hangulata, stb. Viszont szerintem a pont-pont-vesszőcska szintnél lehet és kell is jobbat alkotni.

Egy szépen magrajzolt könyvvel én órákig elvoltam, a részletes képek alapján egy csomó különböző történetet tudtam kitalálni.


Szerintem ez fontos. Olyan könyveket venni, amik megmozgatják a gyerekek fantáziáját.

2017. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Az, hogy nem irodalomra nevel. Az én gyerekemnek pici kora óta komoly irodalmat olvasok a mesék mellett, mostmár együtt olvasunk drámákat. (7 éves.) Lehet, hogy csodagyerek, vagy szoktatás kérdése. ;) És persze a mesék is irodalmi értékűek voltak. (Benedek Elek, Móra, stb...)
2017. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy én voltam fura gyerek, de még 8-10 évesen is szívesen elolvasgattam őket az üres óráimban (kisebb unokatestvéreimnek voltak meg ezek a könyvek, és én sokat voltam náluk). Tényleg kicsit "butított" a nyelvezete, de szerintem ettől függetlenül is meg fog tanulni a gyerek szépen beszélni, ha nem, az nem a könyv hibája. A rajzok nekem kifejezetten tetszenek, mert egyediek.

A Bogyó és Babóca szidása pedig még jobban szíven ütött, ugyan is én még mindig szeretem nézni a kishúgommal (18 éves vagyok). Szerintem nagyon aranyos, engem nagyon ki tud kapcsolni. A tv-ben nem is igazán látok olyan mesét, amit jónak tudnék nevezni. A régiek között van sok, de azok még egy 2,5 évesnek nem mindig érthetőek.

2017. márc. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Élettelen tökéletes világ. A valóság nem ilyen, valóságnak tól tündiböndi, mesének túl unalmas, a mosolyok ijesztőek. Vannak ebben a kategóriában jobb mesék is bölciseknek, ovisoknak. Szerintem a hétvéves már túl öreg ehhez.
2020. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is olyan vagyok, mint a hatos, és több ilyen ismerősöm is van.

Az én fantaziámat megmozgatta még 9 évesen is a pont pont vesszőcske rajz, nem feltétlen kell nagyon kidolgozott kép egy meséhez. Már amikor a gyerek rajzol magának egy irkafirkát, aztán mutatja mindenkinek, hogy ez egy vándorló palota, akkor is ő nagyon sok mindent belelát abba a rajzba. Kiskoromban tartottunk bábszínházat sajátkészítésű rajzokkal+hurkapálcával, bár csak kezdetlegesek voltak, mégis kihoztunk belőle egy szép történetet, láttuk a karaktereket, ahogy mozognak, stb.


Szerintem olyan ez a könyv, mint a tiniknek/felnőtteknek a sorozatok, amikben a jelenetek bárkivel megtörténhetnek. (Jóban rosszban, Barátok közt, vagy bármelyik ponyvaregény a tini szerelemről)

A kisgyerekek életében a reggeli öltözésnek és körömvágásnak van akkora hatása, hogy szívesen viszontlátják a könyvekben, tudnak azonosulni a szereplőkkel, a boldog vég/szófogadó gyerek minta pedig ösztönzi őket a szófogadásra.

Volt egy mese kiskoromban a tv-ben, Holly Hobbie és barátai, nagyon kedves kis mese volt, a főszereplő lányok mindig segítettek mindenkinek, végig ez a tökéletes világ ment, és ezért nekem nagyon tetszett, és én is olyan segítőkész akartam lenni, mint ők.


Könyvekben a Fairy Oak fogott meg, ez is tökéletes világos, bár itt már van bonyodalom, de miután annak vége, még 4 kötet szól a békés boldogságról a faluban.


És egyébként most is az a kedvenc műfajom, amikor egy ember életét mutatják be, és nem csűrik csavarják a történetet 50 oldalon át szerelmi háromszögekkel, vagy "engem mindenki utál" szenvedéssel, hanem a főszereplő felnő->szerelembe esik->megházasodik, sikerül a karrierje->gyerekei születnek->éli az életét->meghal.


A gyerekeknek nem kell "a kegyetlen valóságot" mutatni, azt egyébként is mi formáljuk. Ha hisznek kicsiként a tökéletes világban, akkor később szerintem nehezebben fogják feladni a céljaikat.

2021. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!