Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék könyv írással...

Szeretnék könyv írással foglalkozni. Véleményeznétek ezt nekem?

Figyelt kérdés

1.

Véget ért a kilenc hónapos áldott időszak és elérkezett az idő, hogy Lili kitolja magából ezt a kis legénykét.

-Áldott a fenét. Hogy mondhatsz ilyet hiszen tudod menyit szenvedtem?

- Jól van, jól van bocsánat csak próbáltam szépen elkezdeni a történetet. -De per Lilinek igaza van. Sok szenvedésen ment át a terhessége alatt és nem az átlagos rosszul létekre gondolok. Ez a baba valahogy más volt, mint a többi.

- Persze miért is lenne átlagos mi? Neked sose jut eszedbe semmi átlagos, neked mindig valami "más kell"

- Ezt meg sem hallottam. -Főszereplőnk egy bárban dolgozott pincérnőként amikor is (maga se tudja,hogy történt hiszen addig sosem csinált ilyet) az egyik műszak végén felöntött kicsit a garatra egy igen jó képű, sötétbarna szemű vendéggel.(Lili imádta a sötétbarna szemet.)Szóval ez az iszogatás addig fajult mígnem Lili egy ócska raktárban nem találta magát jóképű ivótársával ahol is megfogant benne a kis csemete. Erre csupán csak egy hét múlva jött rá mikor is a rosszul léttől kergetve orvoshoz fordult és a drága doktor úr közölte vele a "jó hírt". - Akkor ez azért nem volt olyan jó hír. Van fogalmad róla, hogyan ért ez engem?

- Jól van már hiszen látod, hogy idézőjelbe tettem. - Szóval Lili nem vetette el a gyerkőcöt. Úgy gondolta hogyha a sors ( vagy inkább az a nyolc pohár Martini, de ne mondjátok el neki, hogy ezt mondtam) azt akarta, hogy teherbe essen akkor meg is szüli azt a gyereket. Arról már nem is beszélve... - Khm...

- Most meg miért szakítasz félbe?

- Mert unalmas vagy. Nem ugorhatnánk a lényegre.

- Tudod mit igazad van. Kit érdekel a locsogás, jöjjön a lényeg

- Na végre.


2.

- Nyomjon! Gyerünk Mindjárt kint van már látom a fejét.

- Doktor úr szedje ki belőlem azt a gyereket vagy menten meghalok!

- Nyugalom aranyom mindjárt túl lesz rajta. - Nyugtatta Lilit az ápolónő. Szegény lány sose hitte volna, hogy húsz évesen már szülővé válik, igaz annyira nem is bánta. Neki nem voltak nagyratörő álmai csúcs szuper karrierről mint a többi fiatalnak. Úgy is mondhatnánk, hogy az élete céltalan volt, de most legalább értelmet kap. - Fogd már be te ba*om!

- Hiszen én csak nyugtatni próbálom hölgyem. - Sértődött meg az ápolónő.

- Nem magához beszélek hanem ehhez a se*gfejhez. Nem lehetett volna oda ugrani ahol már kint van belőlem ez az átkozott gyerek? - Az orvos meglepetten és kérdőn nézett az ápolónőre. - Nancy mondja csak mennyi fájdalom csillapítót adott ennek a nőnek, hiszen hallucinál, de mire Nancy válaszolhatott volna, Lili akkorát nyomot, hogy a baba végre megláthatta a napvilágot. Az újdonsült anyuka rövidbarna haja hozzátapadt a homlokához az izzadságtól és lihegve nyújtotta a kezét a kisfia irányába. Nanci óvatosan átadta neki. Gyönyörű dundi kisgyerek volt kerekded arccal és olyan élénk zöld szemmel, mint amilyen az anyjának van. Így született meg a kis Billy. - Billy a fenéket. Nem adok ilyen átlagos nevet a fiamnak. Az ő neve Leonard. - Akkor hát így született meg a kis Leonard. És itt be is fejezhetném a történetet, de mint mondtam ez a gyerek más mint a többi és valami olyan történt amire senki nem számított.



2017. febr. 27. 09:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik. Hemzseg a helyesírási és formai hibáktól, a fogalmazásról meg ne is beszéljünk. Még jelentéstani hibák is vannak benne. Jó, persze, erre való egy jó béta, de akkor már írja meg ő a könyvet. Szerintem gyakorolj még, olvass sok könyvet, gyűjts inspirációt, stb.
2017. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Az egész olyan zavaros. Akkor most ki meséli a történetet? Vagy mi van?

Helyesírási hibáktól hemzseg az egész. Kötőjel elé és után is kell rakni szóközt. Érdekes, ezt hol betartottad, hol nem. Ebből is látszik, hogy összecsaptad. Pedig ha már ezt feltöltöd ide, hogy az emberek kedvükre nézegessék, annyit azért igazán megtehetnél, hogy többször is átnézed, mielőtt kirakod valahová.

Nem vagy menthetetlen, de még van hova fejlődnöd. Olvass sokat.

2017. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

nem értem még a végére, amikor kezdem a kommentet. szóval sorban:

1)

Mi a t*köm az a "De per Lilinek igaza van"??? per pillanat. esetleg. de hogy per igaza legyen? dobálózhatnánk más szavakkal is, mondjuk hogy asztal igaza van... vagy fény igaza... de per?

2)

"Erre csupán csak egy hét múlva jött rá"

Szex után 1 héttel jó eséllyel még a beágyazódás sem kezdődött el, teszt nem mutat pozitívat. szóval az orvos sem gratulál, mert nincs mihez.

3)

"Jól van már hiszen látod, hogy idézőjelbe tettem."

ezt egyáltalán nem értem. Történet elmesélőjeként te is részese vagy, és ezt leírtad és Lili is olvasta? mmint hogy látnia kellett az idézőjelet, mert hogy akkor sem látja, ha ti beszélgettek egymással... vagy egyáltalán nincs is értelme.

4)

A szülés közbeni párveszéd egyáltalán nem reális... bár a terhesség tényének megállapításából már látszik, hogy messze vagy ilyesmi "problémáktól" (látod az idézőjelet, ugye?)

5)

"Nem magához beszélek hanem ehhez a se*gfejhez."

kezdem érteni, Lili skizofrén, és te vagy a másik énje (az idézőjelet ettől függetlenül továbbra is csak akkor láthatja, ha leírod neki/magadnak)

6)

Kerekded arcú újszülött, ha hüvelyi úton születik, nincs. Szép sem. De ezt már feljebb kitárgyaltuk.

7)

Mondattagolás vesszőhasználat és ilyesmik nem tudom hogy mondanak-e neked valamit remélem igen.

2017. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Útolsó kommentelő azért remélem nem húztad fel magad XD
2017. febr. 27. 12:34
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Egy ilyen rövid szövegben egy csomó olyan dolgot összehordtál, ami teljesen valótlan.

Kezdve azzal, hogy nem tudjuk, hogy elmebajos-e a főszereplő, vagy kihez beszél, vagy mi a sz.r van most.

Folytatva Lili beszédstílusával, ami inkább egy 10 évesre jellemző, mint egy felnőtt nőre.

És mi az, hogy az orvos megállapítja az EGY HETES terhességet? Hol élsz Te, hogy ilyen elképzeléseid vannak a világról?

Meg ott van az az idétlen párbeszéd is szülés közben, ami szintén teljesen valótlan.


EZ MÁR MŰVÉSZET. Összedobsz egy sztorit arról, hogy egy csaj teherbe esett egy egyéjszakás kalandból és megtartotta a gyereket, és egy ilyen rövid és átlagos történetet - amiben nincsen semmi extra, aminek utána kéne nézni - telezsúfolsz mindenféle idióta, valótlan dologgal, a botrányos helyesírásodról és a szöveg megszerkesztésére fordított nulla energiádról nem is beszélve. Ez már tényleg művészet!


És ebben neked mi a vicces? Na mindegy, ha szerinted ez vicces, akkor legyen. Ikszdé, meg minden.

2017. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Úgy tűnt, mintha felhúztam volna magam?

Véleményt kértél, leírtam. Pocsék.

2017. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én értem hogy mi a probléma. Felfogtam mindent amit ide írtak és elfogadom. Mostmár tudom hogy pocsék de attól még nem kell rosszindulatúnak is lenni. Te érted ezt?
2017. febr. 27. 13:29
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, ha rosszindulatúnak tűnt, nem annak szántam. Csak tárgyilagosnak.

Azért azt gondolom, az a minimum kellene, hogy legyen, hogy ha nyilvánosan kiteszel egy ilyen írást, legalább egy helyesírás-ellenőrzőt átfuttatsz rajta (értem, és elhiszem, hogy létezik ember, aki egyszerűen nem tud megtanulni helyesen írni -van ilyen).


Elárulom, én is pár napja próbálkoztam először írással. De 6x átolvastam, mielőtt bárkinek a véleményét is kikértem volna (és még így is maradt benne hiba)... és ugye itt most nem arra gondolok, hogy vannak benne érthetetlen és értelmetlen dolgok, mert az még jól is elsülhet.

2017. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is kritikus akartam lenni, és most pont ráérek, így kérdező, remélem végigolvasod ezt a kommentet. Csak mert te kértél véleményt.

Na a poént az elején lelövöm: szerintem azért a szakmádat még ne add fel, ezzel a "tehetséggel" (látod az idézőjelet?^^) sokra egyelőre nem viszed.

"kitolja magából ezt a kis legénykét" - Kitolja magából? Komolyan? (idézzük a tipikus angol sorozatokból jól ismert mondatot, csak mert ide illik: are you seriously kiddin' me?) Oké. Kitolni magamból maximum az ebédre megevett marhapörköltet fogom, oké?...

Jön az első dialógus. Na de kinek mondja ezt Lili? A fejében a te hangod végig mondja a dolgokat, mint valami mesélő, ő pedig ezekre hangosan reagál? What? Ennek csak én nem látom értelmét? Vagy a későbbiekbe kiderül, hogy skizo? Mert akkor bocsánat a csípős megjegyzésért.

Kezdődnek a klisék: hiszen elé vessző, mennyit dupla 'ny', tudod, csak a szokásos. Jaj, tényleg, "Áldott egy fenét" felkiáltás, ergo felkiáltójel. Na meg az a gondolatjel baki. Írásjelek előtt és után szóköz nyomandó.

Ezután következik amit nem értek (haha, jó vicc, ha csak ezt nem érteném...), egész eddig a mesélő (te, gondolom) a történetet írta le, de most hirtelen (a gondolatjelből következtetve) beszállt a történetbe, mint élő személy, hogy válaszoljon. Ismétlem: what? De itt legalább szóközt nyomtál. Vesszőket ellenben nem...

(második jólvan után vessző, bocsánat után vessző. Aztán, hopp, megint jön egy szóköz baki, meg sem lep, a későbbiekben asszem meg se említem már. "De per pillanat Lilinek igaza van." (nyugi, egy jó olvasó kitalálja mit akarsz írni. Vagy legalább úgy tesz.

"terhessége alatt" után vessző kell az és elé. Nyelvtan óra? Mondatrészek közötti írásjel? Mond valamit?

"Ez a baba valahogy más volt, mint a többi" - miért? ez a hatodik gyereke Lilinek, hogy ilyen jó következtetéseket von le? Vagy épp egy vámpírral szexelt? Mert abból valóban tudni lehet, hogy más, mint a többi.

Ismét egy mesélőre való reakció, csakhogy a mesélő már megint nem a történet része. Csak úgy lézeng, mi? Egyszer itt, egyszer ott.

"miért" előtt vessző, "átlagos" után vessző.

Aztán a mondatot le se zárod a jó öreg ponttal. Azon már meg se lepődök, hogy ismét önmagával vitatkozik a csaj. Vagy veled. Vagy a mesélővel (aki egy varázsló, már rájöttem. Tudod. Egyszer itt, egyszer ott.)

"pincérnőként" után vessző, "hiszen" előtt vessző. És az írók általában hanyagolják a zárójelet. Ha aprócska megjegyzésük van, akkor beleépítik a történetbe, nem gyakran használnak zárójelet, főleg nem ilyen dolgoknál, mikor ezeket tényleg simán a mondatba lehet építeni.

a "vendéggel" után minek raksz pontot, ha utána a felesleges zárójeledben folytatod a gondolatmenetet?

Amúgy rohadt sokat megtudtunk Mr. Barnaszeművendégről. Konkrétan annyit, hogy barna a szeme. Ja, meg jóképű. Ha író vagy, akkor írj... Vagyis na, te nem vagy író. Helyesbítek: ha író AKARSZ lenni, akkor próbálj meg írni is.

"mígnem" előtt vessző, "ahol" előtt vessző.

Egy hét múlva nem jövünk rá, ha becsúszott a kölök Mr. Barnaszeművendégtől, bogárkám. "mikor" előtt vessző, "és" előtt vessző, satöbbi, satöbbi. Tudsz követni? Nyugi, már én sem.

Megint megszólalt a mi kis Lilink, de szegény beszédét egy enterrel lejjebb kellett volna kezdeni. Sebaj.

Miss Varázslómesélő újra köztünk van, hiszen dialógusban válaszol. Ez varázslatos.

"hiszen" előtt még mindig vessző van, csak úgy szólok. Újra...

Csakúgy, mint a "hogyha" előtt.

És jön még egy dolog, amit nem értek. Miss Mesélő most már hozzánk, szerencsétlen olvasókhoz szól. Eddig viszont Lili hallotta minden mondatát, azt is, amit nem párbeszédbe mondott. Most meg hirtelen "ne mondjátok el neki". De ő akkor most nem hallja ezt? Vagy miiivan? Ismét előveszem egyik kedvenc szavam: what???

"akkor" előtt vessző.

Ismét enterhiány a köhécselés előtt...

Aztán Miss Varázslómesélő újra egy szereplő lett.

"Nem ugorhatnánk a lényegre". Ez egy kijelentés? Vagy egy kérdésnek hangzó kijelentés? Esetleg egy kijelentésnek álcázott kérdés? Nagyon trükkös!

"igazad van" előtt vessző. És tényleg igaza van (lol, ezt se hittem volna, hogy leírom), unalmas vagy.

És ennyi volt az első fejezet. Elég csapnivaló lett. Rövid, kusza, és nem az a tipikus első fejezet. És ebben az esetben nem pozitívum a különlegesség...


Indokolatlan nagybetű már az első sorban a "Mindjárt"-nál, de mondatjel sehol. Remek kezdés.

"már" előtt vessző (úgy érzem, túl sokszor írom a "vessző" szót. Elnézést a szóismétlésért.)

"szedje ki" előtt vessző... Sorry

Totál irracionális párbeszédek tömkelege következik. Ilyeneket nem mond egy ember.

Meguntam a vesszőhibák jelzését. Annyit elárulok, hogy még vagy hatvanszor leírhattam volna ezt a szót. Too much.

Lili most már hirtelen nem bánta, hogy anya lesz? Egész eddig meg olyan lekezelően beszélt a kisgyerekről...

Valamint az írók nem használnak csillagozást, még a trágárságoknál sem, nemhogy ennél, ami a legnagyobb rosszindulattal is csak "sértő" megnyilvánulás. Olvastál valaha könyvet? Láttál te csillagocskákat benne? Ugye, hogy nem. Még az olyan szavakat is kiírják, mint az a bizonyos 'k' betűs szó, ami az útszéli szinonimája.

Ismét folytatódik az irracionális "párbeszéd" (bár ez a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető annak, mivel skizofrén barátosnénk önmagával kiabál. Vagy egy varázslóval. És a kedves Lili nem bánja az anyaságot. De azért az az "átkozott" gyerek takarodjon már ki belőle a jó életbe is, nem igaz?

A doki mondatát le se zárjuk, minek, hiszen biztos a doki mondta azt is, hogy "de mire Nancy válaszolhatott volna...", ugye? Ugye.

"Lili akkorát nyomot..." - abba már bele sem kötök, hogy a "nyomott" két 't'. Ja, hupsz. Mégis belekötöttem. Na de kéremszépen. Még mindig csak a marhapörire mondunk ilyeneket, hogy kinyomjuk magunkból. Vesszőket nyomtál volna ennyire bezsongva, nem azt a szerencsétlen gyereket.

Meg hát elvileg a feje már kint volt a kölöknek, nem? akkor attól a remek kis nyomástól hogyan látta meg a napvilágot? Na mindegy, bocs, ez már csak szőrszálhasogatás volt.

Nancy neve hirtelen újraanyakönyveződött. Vagy lehet már olyan jó barátok lettek a nyomkodás közepette Lilivel, hogy ez a "Nanci" egy becézés volt. Ki tudja? Szerintem te se.

Utána eleve nem értem ezt a névadós dolgot. Vicces próbáltál lenni? Hihi. Nem jött be.

"És itt be is fejezhetném a történetet..." - kérlek, tedd meg! Minden jelen lévő nevében kérem úgy hiszem.

A végefele amúgy meguntad a vesszőket, mi? Még kevesebb lett, mint az elején, pedig ott se nagyon szaporodtak el.

Mindent összefoglalva, erre még egy "kicsit" gyúrni kell (látod az idézőjelet? Igen, ez egy vicc volt...)

Csak kérlek ne add fel a munkakeresést/állásodat/ne válts szakmát! Így is túl sok a hajléktalan:(

2017. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Odani, hosszabb kritikát írtam, mint maga a történet. Tuti írónak kéne mennem. Vagy legalábbis kritikusnak.
2017. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!