Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna gimi vagy...

Szent Johanna gimi vagy hűvösvösvölgyi suli?

Figyelt kérdés
Én a SZJG-t jobban szeretem,de kiváncsi vagyok rátok is!8-)

2017. jan. 29. 15:30
1 2
 11/14 Sztelli13 válasza:
Mind a kettő jó, de ha választanom kéne, akkor a Szent Johanna Gimi. De a Hűvösvölgyi suli se rossz.
2017. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. A SzJG romantikus, de a hűvösvölgyi valóságosabb. Csalódások, szerelmi bánat...
2017. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Az SZJG nagyon álomszerű.A hűvösvölgyi kicsit valóságosabb.
2017. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tudom, nagyon régi de: Szent Johanna! Ezerszer.

Tizenévesen kezdtem bele az első kötetbe, amikor megjelent, és a korosztályom körében akkor hatalmas népszerűségnek örvendett. Nem egy fan osztálytársam volt, BTW. Most, húszas éveim elején (nem érdekel igazából, hogy “késő”) szereztem meg a további köteteit. Bármennyire “ponyva”, tényleg zseniális a magyar könyvpiacon. Leiner Laura zseniális sorozatot alkotott. Olyan poénok, csattanók vannak benne, hogy még napok után is eszembe jutott 1-1 vicces részlet, és hangosan röhögtem rajta, ami nem gyakori jelenség az esetemben. Miközben olvastam, tényleg egy osztályban, iskolában éreztem magam. A karaktereket is nagyon jól kitalálta. Nem olyan egydimenziós, sztereotip figurák, mint a legtöbb tiniregényben, hanem tényleg szinte “élők”.

Ehhez képest a Hűvösvölgyi Suli egy nagyon gyenge utánzat rengeteg szempontból. Oké, ikrekről szól, más a sztori, de mindent összevetve, cselekményben az SzJG milliókkal jobb és pozitívabb könyv a fiatal generációnak.

Őszintén megmondom, visszataszító, amikor a kis 14 éves gólyák piálnak, továbbá a szexről és annak megvalósításáról diskurálnak több oldalon át.

Az SzJG-ben is vannak erre utalások, - igaz, csak az utolsó kötetben, de ABBÓL SEM derül ki egyértelműen, mi történt valójában Reniékkel, és akkor már 18 évesek. Laura is elmondta, szándékosan nem akar beleírni ilyen dolgokat, mert tisztában van azzal, hogy a célközönsége nagyon fiatal olvasókból áll.

2020. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!