Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Titeket érdekelne a folytatás?...

Titeket érdekelne a folytatás? (részlet)

Figyelt kérdés

Aznap sokáig feküdtél csöndben. Csak bámultad a plafont, az ujjaid a szőnyeg rojtjaival játszadoztak.

– Meg kellene szöknünk – mondtad aztán halkan, a szavaid felrobbantották a világot.

– Rendben.

Úgyhogy megszöktünk. Felnyergeltük a pónikat és elvágtattunk, magunk mögött hagytuk a tanyaházat, a szüleidet, az én szüleimet, mindent, amit ismertünk. Addig mentünk, amíg le nem ment a Nap, amíg a lovak szőre nem gőzölgött az izzadtságtól, amíg az ujjaink jéggé nem fagytak a szeptemberi hidegben.

Akkor aztán megálltunk, és egymást néztük az alkonyatban, azzal az új szemmel, amit az átlovagolt naptól kaptunk ajándékba. Ez az új szem furcsa volt, különös dolgokra fókuszált, amiket addig észre sem vettem. A szelet, ahogy belekap a hajadba, a felhőket, ahogy szürkéből feketévé változnak, a nagy, kövér pókot, ami az eső elől a levelek alá fonta a hálóját. Téged.

Téged, ahogy a póni nyakára hajolsz, és már nem sírsz. A szemed még vörös volt, de könnyek nélküli. Úgy néztél rám, mint aki tudja, mit akar. Olyan végtelen tűz tombolt benned, hogy elképzelni sem tudtam, hogyan lehetsz még mindig életben. Egy ekkora tűz az egész univerzumot képes lenne felemészteni. De nem. Ez a tűz benned volt. És te megszelídítetted, ahogy mindent megszelídítesz magad körül.

Aznap sokáig feküdtünk csöndben, az eget hallgatva. Bámultuk a felhős éjszakát, és a felhőkön túli csillagokról álmodoztunk.

– Vissza kellene mennünk – mondtad aztán, miközben az ezer darabra robbant világ lassan újból megtalálta önmagát.

– Rendben.

De te nem jöttél vissza.

Elaludtam, te pedig ellovagoltál, egyenesen a reptérre, ahonnan a géped indult kora délután. Még most sem tudom, hogyan találtad meg a repteret.

Én visszamentem.

Te nem.

Engem megtaláltak.

Téged sosem kerestek.



2016. aug. 26. 19:24
 1/4 riah96 válasza:
Elég rövidke részlet és a vége nekem olyan lezáró érzetet sugároz, de érdekelne a folytatás :)
2016. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Engem is :)
2016. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rajcziz ***** válasza:
Igazából nem adtál nekünk elég információt, hogy igazán belemerüljünk a történetbe és törődjünk azzal, hogy mi történik a narrátorral. Kapásból úgy tűnik, hogy követ bárkit, aki valamit mond neki, ami nem épp a szerethetőségét fejezi ki. Nekem néha a fogalmazás is terhesnek tűnt, helyenként túl választékosan akarsz írni, máshol pedig szembeötlő szóismétlések, túlhangsúlyozott információk vagy éppen ki nem bontott gondolatszálak. De összességében ígéretes írás, foglalkozz vele sokat!
2016. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne.
2016. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!