Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Párkapcsolatomat szerertném,...

Párkapcsolatomat szerertném, leírni e-bookba sokak tanulságára és, hogy okuljanak belőle és hogy mire vigyázzanak. Mien jogokba ütkezhet az ember ilyen esetekben amire vigyázni kell?

Figyelt kérdés

1. Ha én saját e-book ban szeretrném kifejteni a gondolatomat egy (teszem azt; Nem minden napi párkapcsolatomrol) akkor mien jogokra kell figyelnem? Ugy értem, megkell-e változtatnom a neveket, azügyben hogy ne sértsem a jogait? Vagy valami?


(Kampány csend miatt nem tudtam ott feltenni ezt a kérdést a "Jogok" kategoriában.)


2010. ápr. 10. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak e-book, amit felteszel a netre? Hát, érdekes kérdés, de hogya nem írod le benne a teljes neveket(tehát nem Szabó Józsi, hanem simán Józsi), vagy esetleg megváltoztatod őket, akkor biztos, hogy nem lesz belőle gond szerintem.
2010. ápr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tudom, kicsit elkéstem :) de most dobta ki randomként.

Szerintem a teljes neveket ne nagyon írd le két okból:

- Sértheti az illető személyiségi jogait,

- Senkit sem fog érdekelni, hogy Szabó, vagy Kovács József.

Ha jónak látod, és szükség van rá, akkor a könyv elejére odaírhatod, hogy a könyvben szereplő személyek beleegyeztek abba, hogy te névvel, vagy név nélkül beleírd oda őket.

Még valamire nem árt, ha figyelsz: márkanevek. Fontos, hogy ne nagyon nevezz meg márkákat, mert az sértheti bizonyos cégek dolgait. Pl. "Nem spar vajat vettem, mert annak nem jó íze van." Ezeket inkább hagyd ki! :D

Amúgy nem kell ezt olyan komolyan venni, főleg, ha magánszemélyként írod. A mondat kezdőbetűkre figyelj! ;)

2010. júl. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a segítséget :)
2010. aug. 9. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!