Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Help! Aki olvasta az Interjú...

Help! Aki olvasta az Interjú a vámpíral c. könyvet Anne Rice-tól: mi van igazából Lestat és Louis között?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam a filmet a TV-ben, és eléggé megzavart az a rész, amikor a végén Louis újra találkozik Lestattal.

Idézem: (lehet nem pontosan így mondták, fejből írom)

"Lestat:Emlékszel? Senki sem tudott nekem ellenállni. Még te sem Loui."

Louis: Pedig próbáltam...

Lestat: És minél jobban próbáltad, én annál jobban akartalak."

Most mi van? A film elején semmi szerelmi szál nem volt köztük! Legalábbis én nem láttam ilyet.

Szóval egy kérdésem lenne azokhoz akik olvasták ennek a remek filmnek a könyves változatát: a könyvben van valami köztük?


(Mellesleg: ne kezdjétek, hogy jááj megint egy tvájlájt vámpírimádó kis tini. Nem. A twilight című igenszar könyvet megpróbáltam elolvasni, nem ment. Jó vámpíros(!)film reményében fordultam az Interjúhoz, ami már azért jobban tetszett, igaz, ebben sem volt olyan sok véres jelenet, de legalább vámpírhoz méltóan leöltek pár embert.)


2010. ápr. 5. 10:28
 1/3 anonim válasza:
100%
A könyvben szorosabb kapcsolat van köztük, akár szerelemnek is nevezhető. De ez a vámpíroknál (az Interjú-ban legalábbis) más, mint az embereknél, mert ők nem szexelnek. Tehát Lestet és Louis szeretik egymást, és ez valahol a szerelem és a barátság határvonalán van.
2010. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg benne van a filmben is? :)

Egyébként egyetértek az előző válaszolóval. A Lestat, a vámpírban van nekik kérlek csókjelenetük is, meghát Louis átváltozása után hallgathatjuk egy pár mondaton keresztül, hogy mennyire vonzó a szőkénk. Viszont az interjúban sokszor ecseteli, hogy utálja Lestatot, de bármennyire is próbálja elhitetni magával, soha nem tudja igazán annyira utálni, amennyire mondja.

Szerintem eléggé érdekes kapcsolatuk van, ami a Lestat végére egy cseppet tisztázódik: mintha eltűnt volna Louisból az a bizonyos gyűlölet.

Bár nem akarok hülyeségeket beszélni, elég régen olvastam.


(Twilight... nos teljes mértékben egyetértek, az a könyv olvashatatlan. A film után meg hetekig szódabikarbónán él az ember.

Egyébként a Kárhozottak királynője(nek csúfolt) filmet sem ajánlom hogy megnézd, borzalmas... bár lehet, hogy csak túl sokat vártam azután, hogy a könyv tökéletes.)

2010. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kicsit késve írom, de azért köszönöm a válaszokat! :)
2010. okt. 20. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!