Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet egy tökéletes...

Hogy lehet egy tökéletes szerelmet fájdalmassá, mégis felejthetetlenné tenni?

Figyelt kérdés
Történetekre, történet ötletekre gondolok.
2016. márc. 20. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Öld meg az egyik felet. Vagy mindkettőt. Legyenek a körülményeik miatt egymás ellenségei, miközben szeretik egymást. :D
2016. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom - ha tudnám, nem árulnám el, hanem megírnám helyetted. :)


Felejthetetlenség:

Szerintem a szerelem alapból felejthetetlen, ha nem az, akkor... (pláne szépirodalomban, ahol eleve lényeget mutatunk be, félredobva a fecsegést) ...akkor az legfeljebb apró kémiai zavar, amire jó történetet építeni nem igazán lehet (esetleg paródiát, bár az is kedvelt téma - hollywoodi vígjátékok balfék hősei nem éppen eredeti humorral).


Fájdalmasság:

Ha van egy szerelem, ami csak úgy beteljesül, akkor nincs történet, nincs katarzis. Felkeltem és ittam egy kávét; összejöttek és boldogan éltek (na, és akkor mi van). Ha szerelem van, akkor szükségszerűen fájdalom is van, hullámhegy és hullámvölgy, mint a szinuszhullám, először fel, aztán le, majd kilábalás és vissza a nullára - ez a tökéletes, harmonikus, bár az sem szükséges, hogy harmonikus legyen. Vagy kezdődhet lefelé, és aztán jön a fel, igaz a Happy end, (fent megáll és valami bekattanás okán ott marad) valószerűtlen, ha ott áll meg, akkor érződjön, hogy nem tart örökké. Az eufória nem boldogság.

2016. márc. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az első szerelem szerintem felejthetetlen


fájdalmas, ha:

- csak az egyik fél éli át, a másik max. csak barátságot érez

- mielőtt még tudatnák a másikkal pl. messzire költöznek egymástól

- vagy éppen hogy egymásra találnak és szétszakítja őket vmi (költözés, háború, család, baleset, halál ...)

2016. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igazából egy történeten dolgozom, és nem is várnám el hogy mások írják meg helyettem gondolat ötletekkel, csak jelenleg eléggé unalmasnak érzem, fel kéne dobni kicsit.
2016. márc. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!