Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket írni, amiket egyszer "muszáj elolvasni"?

Figyelt kérdés

Nagy klasszikusokra gondolok vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg :) Szóval ilyen nagyon ismert könyvek.


Amik már megvoltak:


A kis herceg

Vörös és fekete

Zabhegyező

A Da-Vinci kód

Frankenstein

Egerek és emberek


Meg olvastam már sok Kafka, Meg Cabot, Coelho, Bret Easton Ellis könyvet pl.

Olyanok érdekelnének, amik ilyen nagyon ismert könyvek és jó is :)

Leginkább külföldi, bár magyar is jöhet bár magyar szerzők közül egyedül Csáth Géza tudott lekötni, esetleg Örkény vagy Márai.


2015. dec. 12. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hesse-Sziddhárta

Hamvas Bélától bármi, ami akad

Szepes Mária -A Vörös Oroszlán

2015. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg Biblia. Nem téríteni akarok, hívő sem vagyok, de úgy vélem egyszer mindenképp el kell olvasni.
2015. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Katolikus iskolába jártam 12 évig, nagyon sokat olvastam a Bibliát :)
2015. dec. 12. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dosztojevszkij művek.


Marquez: Száz év magány


Orwell: Állatfarm

2015. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Svejk


Üvöltő szelek - megmondom őszintén ez egy olyan könyv, amivel valahogy úgy vagyok, hogy amelett, hogy csoda jól van megírva, olyan vad gyűlölettel olvastam, hogy az adott egy plusz élvezetet neki. Szerintem ezt a történetet nem lehet szeretni. Nekem nem volt benne olyan szereplő, akit szerettem volna, de mégis egyszerűen iszonyú jó könyv azért, ahogy megvan írva, hogy a szenvedélyes szeretetről és szenvedélyes gyűlöletről szól és annyira jól eléri, hogy az olvasó is szenvedélyesen szeressen és gyűlöljön szerintem. Csípem, hogy ennyire erősre sikerült minden szereplő. Szerintem egy ilyet sokkal nehezebb (jól) megírni.

2015. dec. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyomorultak?
2015. dec. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!