Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan olvastok/tanultok...

Ti hogyan olvastok/tanultok szakkönyveket, mi a jó módszer?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy valaki hogyan olvas, tanul meg pl. politikai vagy történelmi szakkönyveket. Mi ennek a jó módszere? Elolvassa és megmarad benne egyszerűen? Vagy jegyzetelni kell ilyenkor és kiírni az információkat? Hányadik olvasással rögzülnek az új adatok?

2015. nov. 18. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanuláshoz jegyzetelni, csak olvasáshoz (vagyis ha nem kell egy hét múlva részletesen felmondani), egyszerűen elolvasom, és kész, megmarad. De "alaposabban" olvasok ilyenkor, mint pl. egy regénynél.

Viszont ez erősen egyénfüggő. Én könnyen tanulok, te lehet, hogy nem. Ha érdekel a téma, biztosan sokkal könnyebben rögzülnek az olvasottak. Amennyiben tényleg tanulnod kell, egy jegyzet - főleg rajzos - sokat segíthet.

2015. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért írtam a tanulás szót, mert ha már szakkönyvet olvasok, jó lenne emlékezni is valamire. : )

Néhány dologra én is emlékszem már első olvasás után is, de minden apró infóra... Lehet hozzá kell szoknia az agynak.

2015. nov. 18. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!