Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ilyen könyveket írni?

Tudnátok ilyen könyveket írni?

Figyelt kérdés
Ami igaz történet alapján készült. Minden téma érdekel.

2015. okt. 23. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek jutnak hirtelen eszembe. Elég vegyes, ami a témát és annak feldolgozását illeti. Nem mind regény - vannak köztük olvasmányos memoárok is. (pl Szász Béla könyve - bár őt csak 20-25 éves kor fölött ajánlanám, addig nem biztos, hogy érdekelne.)


Cheryl Strayed: Vadon

Jon Krakauer: Út a vadonba

Melanie Bös: Gyermeklélek

Szász Béla: Minden kényszer nélkül

Kuvahara Jaszuo - Gordon T. Allred: Kamikaze

Natascha Kampusch: 3096 nap

Anne Frank naplója

Thomas Keneally: Schindler bárkája

Aron Ralston: 127 óra - A kanyon fogságában

Betty Mahmudi: Lányom nélkül soha

G. Hajnóczy Rózsa: Bengáli tűz

Sterling North: Barátom a mosómedvém

Robert Franklin Leslie: A medvék és én

Piers Paul Read: Életben maradtak

Szabó Magda: Az ajtó

Heinrich Harrer: Hét év Tibetben

Nigel Barley: Egy zöldfülű antropológus kalandjai

Gerald Durell: Családom és egyéb állatfajták /valamint az összes Durell könyv/

Brunella Gasperini is saját családjáról írt az Én és ők, az Ő és mi, Mi és ők c. könyveiben, úgyhogy igaz történet alapján készültek



Illetve tulajdonképpen az összes életrajzi regénynek valós alapja van. :)

2015. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jeanette Walls - Az üvegpalota: Elképesztő könyv, az írónő saját gyerekkorát mutatja be. Ez a könyv izgalmas, felháborító és mégis erőt sugárzó. A leírás nem adja vissza mindazt, ami a könyvben található. Én nem bírtam letenni. Eddig, akinek kölcsönadtam, mind nagyon tetszett. Megéri elolvasni.

Susan M. Papp - Megtagadva: egy kanadai magyar hölgy írta, igaz történet egy szerelmespárról a 2. világháború alatt. Volt szerencsém pár szereplővel találkozni is. :)

2015. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!