Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan olvastok? Bővebben...

Ti hogyan olvastok? Bővebben odalent!

Figyelt kérdés
Teljesen eltűntök a világban,szinte álomszerűen láttok mindent magatok előtt,vagy csak úgy elvagytok a könyv lapozgatásával?Én szinte képszakadással kapom magam rajta hogy már százvalahány oldalnál járok.Nagyon át tudom venni egy-egy mű hangulatát.Nektek ez hogy van?

2015. okt. 5. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A regénytől is függ, meg a környezet is sokat számít. Késő este én is néha "képszakadok", aztán azon kapom magamat, hogy hajnali fél három, illetve a metrón tudok remekül belefeledkezni a könyvbe és elfelejteni leszállni. Az ideálisnak tartott olvasási körülmények között erősebben koncentrálok a szövegre, így nem merülök el a világban. (Helyette kiakadok a nyomdahibákon.)
2015. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:DD ez jó volt első!Tetszett a zárójeles szöveg!Klassz vagy,ment a zöld!Köszi :)
2015. okt. 5. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Eltűnök. Ha tetszik a könyv, a világában tűnök el, ha nem tetszik, akkor a gyötrelmes röhögésben. Mivel érdekelnek a szépírás kulisszatitkai is, nem vágok falhoz egy rossz könyvet sem, hanem szadista élvezettel gondolatban péppé fosozom, aztán ha a végére értem, mehet a lecsóba. A jó könyv szépséghibája (na jó, nem könyvé, az én száraz kis agyamé) viszont pont az, hogy magával ragad, így nehezebb gondolati szinten megérteni, hogy mi is az, ami igazán élvezetessé teszi.
2015. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a könyv bejön, jó az író, akkor bizony én is full belemerülök. Olyankor a külvilágból se kép, se hang. Teljes egészében benne vagyok a könyv cselekményében, egy levegőt szívok a szereplőkkel, jövök zavarba vagy félek, melegem van v. érzem a hideget a bőrömön.

De ehhez tényleg nagyon jól megírt történetnek kell lennie.

Viszont amiatt, hogy ennyire belemerülök a történetbe és 'átveszem' annak a hangulatát, nem bírok drámákat olvasni, mert totál kikészülök tőlük. Emiatt sok kötelező ki is maradt az életemből.

Egyébként én jobb szeretek otthon - nyugodt körülmények között - olvasni, utazás közben max. ha több mint fél órát kell egy járművel utazni. Rövidebb távnál zavar, hogy meg kell szakítsam a történetet a le- meg felszállással. Viszont otthon, ha jó könyv van a kezemben, akkor képes vagyok magammal cipelni bárhová. Tehát evés/ivás/wc-zés közben is ott van nálam. :-)

2015. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én csak otthon olvasok, máshol nem. Belemerülök és fimszerűen látom magam előtt a történetet, de annyira, hogy van mikor úgy emlékszem vissza egy-egy könyvre, mintha film lett volna. Aztán rájövök, hogy abból sosem készítettek filmet, szóval könyv volt az :D Na meg olyan jó filmet úgysem tudnának csinálni :D Eddig amiket olvastam és aztán lett belőle film mind csalódás volt. Főleg a szereplőválasztások, valahogy sosem úgy képzelem el őket, mint amilyen színészeket választanak. De a sztorit is megtudják ölni rendesen.

Már egy ideje azon gondolkozom, hogy elmerjem-e kezdeni a Trónok harcát olvasni, de félek ha elkezdem abbahagyom a sorozatot. Nem merem elvenni tőle a saját kedvem :D

Nagyon szeretném ha Stephen King Setét tornyát végre megfilmesítenék, mert él bennem a remény, hogy egyszer valamikor majd olyan filmet csinálnak ami passzol a könyvhöz :D

Egyébként még visszakanyarodva a kérdésedhez érdekes módon hiába merülök el az olvasásba ha valamire figyelnem kell közben, pl. nézni az időt, akkor mondjuk negyed óránként eszembe jut, hogy "óra". Viszont ha nem kell, akkor az órák repülnek, már fáj a szemem, akkor kapok észbe, hogy hoppá már kicsit sok lesz mára :D

2015. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Könyvfüggő. Például a Tizenhárom okom volt-ot akárhányszor olvasom sikerül belemerülnöm, de a Delírium sehogy sem köt le...

Igazából, ha nem tudok belemerülni akkor kb. fél óra alatt megunom hogy a külvilág jobban érdekel akkor inkább lerakom egy "majd később" mondattal. Aztán ugyan ezt egész nap.

2015. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Onnan tudom, hogy tetszik egy könyv, ha olvasom, olyan, mintha filmet néznék, vagy álmodnék. Eddig csak az Alkonyat volt olyan, hogy mindig elkalandoztak a gondolataim, untam, nem kötött le. Fel is adtam amikor elkezdett csillogni a srác... Úgy voltam adok egy esélyt, nem jött be. Még szerencse hogy könyvtárból kölcsönöztem ki, és nem pénzt dobtam ki rá.
2015. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!