Szerintetek az aranyvérűek tudatosan nevelik a gyerekeikbe, hogy sárvérűnek nevezzék a mugliivadékokat?
Mármint oké, hogy úgy hívják őket a gyerekek előtt is, de a gyerekek tudják, hogy ez sértés? Vagy csak később jönnek rá maguktól? Elmagyarázzák nekik a jelentését?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
Ha a szülők otthon negatív felhanggal használják a kifejezést, a gyerekük is átveszi. Csak a való életből vett példát ha nézed: akár az általad hozott esetben is - a gyerekek először a szüleiktől hallják a negatív minősítést a homoszexuálisokra, még mikor azt sem tudják mit jelent. Aztán egyre több infóval rendelkeznek a dologról, a nézetük azonban valószínűleg nem változik, hisz a szülőktől - az elsődleges mintától - mást sem hallanak, mint "így a b*zik meg úgy" Ugyanez vonatkozhat a zsidózásra. Egy gyerek nem magától kezdi el, de mire felnő, már saját nézetté kondicionálódik.
A "sárvérű" csak a regénybeli szinonimája mindezeknek.
Kérdező, szerintem a dolog sokkal árnyaltabb.
Az ember úgy működik, hogy ösztönösen.
Nagyon rossz példa a homoszexuális és zsidó kérdés, mert az előbbinél a gyerek ösztönösen idegenkedik a másik nemtől, és így számára felfoghatatlan, hogy más hogyan "vetemedhet arra", hogy megtegye.
pl. vannak olyan elfajzott családok, ahol a fiútestvér a lánytestvérrel rendszeresen közösül, de ha ezt egy normális srácnak felveted, hogy megd*gnád-e a nővéredet, elhányná magát az undortól és élből elítélné azt, aki ezt megteszi.
Az embert és az állatvilágot az evolúció során az óvatossága tartotta életben. Az őzek a legkisebb zajra elfutnak, az ember gyanakszik az idegenre, a sajátjától eltérőre. Ez jó tulajdonság, sajnos ezt az önvédelmi mechanizmust próbálják kiölni az emberekből, de nem fog sikerülni, mert veleszületett genetikai ösztön.
Ahogy JKR is írta, a varázslótársadalom teljesen elszeparált a mugliktól. Vannak dolgok, jelenségek, lények, amiket csak a varázslók látnak.
A szokásrendszerük, kultúrájuk, ruházkodásuk, nyelvhasználatuk sokban eltér a muglikétól.
A varázsló szülők ráadásul belenevelik a gyerekbe, hogy bujkálni kell a mugliktól, a jelenlétükben nem varázsolhatnak, csak mugliruhában, asszimilálódva mehetnek az utcán, 11 éves korukig nem varázsolhatnak.
Ez a gyerekekre erőszakosan ráerőltetett rejtőzködő életmód ellenszenvet válthat ki.
A varázslók eleve előítéletesek, hiszen azért nem akarnak lelepleződni, mert attól félnek, hogy a muglik majd kihasználják őket a varázstudományukért.
Nyilvánvaló, hogy ebbe a zárt szubkultúrába. a 11. évesen
belecsöppenő sárvérű nem számíthat sok jóra. A muglik iránt érzett ellenszenv rajtuk csapódik le.
Együtt lehet érezni a Malfoy-családdal és az aranyvérűséget preferálókkal.
A regényben szerepel, hogy a boszorkányüldözések során tízezrével fogtak el és égettek meg boszorkányokat, bár ez nem járt sikerrel, mert elmenekültek a boszorkányok a máglyáról. (Valójában nem, de ezt a gyerekeknek nem akarta leírni)
Szóval van jogos sérelem mindkét részről, érthető az ellenszenv.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!