Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnék elolvasni egy...

Hogyan tudnék elolvasni egy könyvet ami csak olasz nyelven jelent meg?

Figyelt kérdés
én mem tudok olaszul sajnos, valakivel lefordíttatni?

2015. jún. 17. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmmm, ez egy nagyon érdekes és jó kérdés, elég sokat gondolkodtam a válaszon. Három lehetőség jutott eszembe:


1. Bepötyögöd, majd ráengeded a Google Fordítót. Ez ingyenes módszer, de sajnos élvezhetetlen eredményt produkál, maximum akkor jön szóba, ha nem élvezni akarod a könyvet, csak valamiért (nagyjából) meg akarod ismerni a tartalmát.


2. Lefordíttatod. A műfordítás azonban nem olcsó dolog, és olaszról egy kicsit még drágább is, mint pl. angolról. Szóval hivatalos fordító csak akkor jön szóba, ha nagyon felvet a pénz. :) Jó lenne találnod egy ismerőst, aki tud olaszul, vagy ha nincs ilyen, akkor kereshetsz egy egyetemistát, aki olcsón vállal fordítást.


3. Szerintem ez a legjobb lehetőség, ha egyébként is érdekel a nyelv: tanulj meg olaszul! :) Ez elsőre túlzásnak hangzik, de szerintem nagyon könnyű nyelvről van szó: kb. egy év alatt el lehet jutni középfokig, utána már szótárral simán elolvasod a könyvet is. Nyilván ez még akkor is túlzás lenne egyetlen könyv miatt, de ha eltekintünk a könyvtől, akkor is sokat nyersz vele. Tudod, van a régi mondás, miszerint "ahány nyelven beszélsz, annyi embert érsz", ez pedig fokozottan igaz manapság, amikor az egyetemi felvételin meg az álláspályázatoknál plusz pontok járnak minden nyelvvizsgáért. Az olasz nyelv ezen felül még sikerélményt is okoz, mert tényleg gyorsan lehet haladni vele.

2015. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg rajongói fogdítás kereshetsz, de ha különleges a köny, akkor lehet, hogy nem találsz hozzá. Egyetértek az első válaszolóval, kérj meg valakit vagy tanulj meg olaszul :)
2015. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam olasz nyelven olvasni, nem tudom hogyan tudnék segíteni a fordítást azért nem merném vállalni :) mi ez a könyv?
2015. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fordítást nem tudná kifizetni. :D

A műfordítás kb. 2 forint/karakter áron fut...

Egy A/5-ös oldalon van kb. 2000 karakter, tehát egyetlen oldal lefordítása kerülne kb. 4000 forintba.

Ha mondjuk 300 oldalas könyvről van szó, az 1,2 millió forintba kerülne!! :D Szerintetek van egy fiatalnak ennyi pénze??

Olcsóbb, ha megtanulja a nyelvet. De az mondjuk éveket fog igénybe venni...

Vagy esetleg, ha külföldön felkapott műről van szó, akkor megteheti, hogy felkeresi a kiadókat és figyelmükbe ajánlja a könyvet, hátha ki akarják adni. Ha külföldön best seller, akkor elképzelhető, hogy megveszik a jogokat, lefordíttatják, és kiadják itthon is. Ha viszont valami ismeretlen könyvről van szó, akkor nem valószínű. Mindenesetre egy próbát megér.

2015. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszhoz: azért a 2 Ft/karakter túlzás, eleve inkább a szakfordítást számolják karakterszám alapján. A műfordítást ívenként számolják (egy szerzői ív 40 ezer karakter), és a nyelvtől, ill. a fordító tapasztalatától, keresettségétől függően általában 30 és 50 ezer Ft között fizetnek egy ívért. Lehet, hogy hivatásos műfordító esetén az olasz nyelvről való fordítás inkább 50 ezer/ív körül lenne, ami tényleg drága, de azért nem 1,2 millió forint. Pl. egy átlagos, 500 ezer karakteres regénynél 650 ezer forint, de egy rövid könyv esetében jóval olcsóbb is lehet. Ettől függetlenül azért én is leírtam a válaszomban, hogy ez a megoldás valószínűleg túl drága.
2015. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!