Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyi idő alatt olvastok...

Ti mennyi idő alatt olvastok el egy könyvet? Kb. hány könyvet olvastok el havonta?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha tetszik valami hetek alatt végzek vele még ha 500- valamennyi oldalas is. De van hogy hónapokig nem olvasok egy könyvet mert érdekesnek tűnt de meguntam....könyvtől függ...meg időtől :D
2015. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány oldalas a könyv, és mennyire köt le.

Naponta átlagban olvasok 1-2 órahosszát.

2015. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálam ez az idő inkább napok és órák :) 100 oldal/óra nálam teljesen normális. Nagyon gyorsan olvasok (az ismerőseimhez képest legalábbis) ezáltal rengeteg könyvet olvasok el egy hónapban, pedig sajnos elég kevés időm jut a könyvekre :/ van olyan hónap mikor nem olvasok, van hogy 11 könyvet is.
2015. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha nagyon érdekes a könyv, akkor egy nap olvasok 200 oldalt is, vagy többet. Egy olyan könyvet, ami nagyon érdekel (általában kb. 400-500 oldalasakat olvasok), úgy 3-4 nap alatt el is olvasom. Van, hogy hetekig nem olvasom el, néha belekezdek egy másikba, A szürke ötven árnyalata is nálam van vagy 3 hete, de még mindig csak a 130. oldal körül tartok.

Havonta kb. 3-4 könyvet olvasok el.

16/L

2015. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Könyvtől függ, meg szabadidőtől. Nehéz (súlyra) könyveket nem szívesen olvasok, csak kényelmesen elhelyezkedve.
2015. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Változó. Ha nagyon leköt egy könyv, 1-2 nap 500+ oldal. De átlagosan 3-4 nap egy könyv. Egyszerre többet szoktam olvasni, és sokszor útleírásokat, életrajzokat, történelmi leírásokat vagy tudományos ismertetőket, ezekkel pl. lassabban haladok, mint az eseménydús, pörgős, párbeszédekkel tűzdelt regényekkel. Most épp két könyvet olvasok, az egyik egy fantasy, a másik pedig egy könyv a hegymászókról, hegymászásról, élményekről, ilyesmikről. Már a végén tartok a hegymászósnak, utána vagy egy Carl Sagan, vagy egy Csányi Vilmos könyvet kezdek, de esélyes a Sagan, erre majd megint több idő kell. Egyébként sokat olvasok, de nem olyan gyorsan, sokszor újraolvasok 1-2 részt, ami tetszett, vagy utánanézek leírásoknak, személyeknek, térképeket böngészem, stb... szóval könyvfüggő. Napi 1 óra olvasás biztos, de lehet akár 6 óra is, attól függ, mennyi időm/kedvem van. És amikor megjelennek a kedvenc folyóirataim, akkor pl. azokat olvasom pár napig. (IPM, BBC History, GEO, Könyvjelző, Könyves magazin)


Januárban pl. 6 könyvet olvastam, összesen 1900-2000 oldalt, ebből 3 regény (Tövisek hercege, Tövisek királya (a harmadik már februárra csúszott), Vudu hold) egy Málenkij robottal foglalkozó beszámoló, egy szuperjó könyv, a Scott és Amundsen, és Scott utolsó útja, amely a kapitány naplójának rövidített verziója. Na a Scott és Amundsennel nagyon jól elvoltam, folyton az útitársak leírásai után keresgéltem a neten, meg kívánságlistára pakoltam és beszereztem még jópár könyvet a témában, a térképeket böngésztem, hogy merre jártak, stb...


Ezzel szemben (több ok miatt is) februárban csak három könyvet olvastam, a Tövisek császárát, egy kedves ismerősöm első könyvét, és de Sade márki befejezetlen regényét, a Szodoma százhúsz napját.


Szóval sokat olvasok, de hogy mennyit, az változó :)

2015. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
könyvtől függ általában kb 1-2hét
2015. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Összeszámoltam hogy januárban 19 könyvet olvastam ki minimum. Nagyon szeretek olvasni általában 300-500 oldalas könyveket olvasok. :)
2015. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
változó, például a búra alatt 2 könyvet kivégeztem 1 hét alatt, de a háború és békéhez 2 év kellett.
2015. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó válaszokat adtok :) Ha valaki esetleg még szeretne válaszolni azt is nagyon szívesen veszem.
2015. márc. 5. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!