Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó fantasy könyv, amit szívesen olvastok?

Figyelt kérdés
Próbálkozok most eggyel, mármint a megírásával, és azért kérdezem. :)
2014. dec. 28. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

- Ne vámpírokról szóljon.

Nagyon tucat, felkapott dolog lett a vámpírság, valósággal unom már, és eléggé sajnálom is, hogy amúgy a nem is gyenge lényekből, ilyen puhány, szépfiúkat csináltak. Sajnálom, de ez az igaz, - kaptam egy új sablont.


- Inkább olyan lényekről olvasnék szívesen, akik ritkábbak. Vagy! Démonokról. Igazából a vámpírokon kívül mindegy, de a karakter(ek) legyenek a maguk fajához méltóak, erősek, ne legyenek halhatatlanok, kiszámíthatatlanok, szuperkarakterek, legyenek sebezhetőek.



- Nem fontos egyáltalán a szerelmi szál, jobban szeretem, ha a fantasy inkább akciódús, izgalmas, kalandos.



- És a legfontosabb, hogy legyen jól megírva az a könyv! :) Baromi fontos, magasan mérvadó, hogy hogy van megírva, milyen az író stílusa, stb.

2014. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más, írj olyat, ami neked tetszene. Akkor már egy ember van, aki szívesen olvasná - és ha egy akadt, lesz több is. Ennyi a titok.

Amiket érdemes észben tartanod, hogy ne akarj erőltetetten megfelelni egy olyan képnek, ami nem te vagy. Ne akarj Tolkien lenni, de ne is add fel a szókincsed felét csak azért, mert mi van, ha valaki nem érti meg, mi az a "lojalitás". Ezzel kivéded a fogalmazás első buktatóit. A másik a történet: ne legyen klisé, vagy legalább ne legyen kliséhalom. Olvastál hat jó könyvet? Oké, ne gyúrd össze az alapsztorit. Iszonyúan tetszik annak a karakternek a története, és mi lenne, ha... nem. Eszedbe se jusson. Mindenki olyan sztorira bukik, amiben a főszereplő... - csinálja az ellentétét! Hanyagold a sablonos megoldásokat. Így is valószínűleg több ismert panelt fogsz átvenni, mint amennyit kéne, de legalább nem direkt szeded össze azokat. Más kérdés bizonyos fanatsy elemek szerepeltetése: csak azért ne legyen egy teljesen új világ totálisan új fajokkal és népekkel, mert nem akarsz orkot, elfet vagy tudomisénmit szerepeltetni.

Legyen történet. Ha nincs konfliktus, de megoldják, az röhejes. Ennél már a sablon maguffin és a csúnya-gonosz-főellenség versus szuperszexi-jó-főhős párharc is jobb. Ugyanígy legyenek jellemek és legyen motivációjuk, az pedig legyen hiteles és reális. Legyen egy főhős (legalább), aki tényleg főszereplő, nem csak rámutattál valakire, oszt nézőpontkarakter, és akkor ő a lényeg. Legyen jellemfejlődés - és legyen veszteség is, ne csak nyereség. Vagyis a főhős veszítsen valamit (vagy legyen ott a lehetősége, hogy elveszíthet akár mindent), de itt nem feltétlenül egy párharcra gondolok. Veszteség megnyilvánulhat morális szinten is.

Hogy milyen alzsáner, az szerintem mindegy, ami hozzád közel áll. Én személy szerint irtózom a romantikus természetfelettis "ifjúsági fanatsy" művektől, de ha te ilyet akarsz írni, lelked rajta, csak nekem ne akard odaadni. :) Vigyél bele némi eredetiséget, akkor nem lesz nagy gond.


(Személy szerint a dark urban fanatsy az, amit szívesen olvasok, és nem leszek mérges, ha némi science fantasyt is belesző a szerző, de nem igénylem. A hard magic pártján állok, mert a modern művekben szerintem az erősebb, de egy jól összerakott soft magic mágiarendszer nem csorbítja az élvezetet.)

2014. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp se a tucat egyszerű lány, misztikus lény csávó egymásba esnek és happy end sztori legyen, vámpíros végképp ne. Írj olyat, amilyet még nem olvastál. Tudom, furcsának tűnhet ez a mondat, de csak akkor tudsz egyedi művet írni, ha nem egy másik regény mintájára írod, hanem a saját fejedből pattan ki a történet minden részlete.


Amúgy mért akarsz írni, ha még nincs meg az ötlet? Ha már van ötlet és persze tehetséged is, akkor írj! :)

2014. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. dec. 29. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!