Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mindig újabb történetet...

Mindig újabb történetet kezdek el, így nem tudok egyet sem folytatni?

Figyelt kérdés

Már életem során sok-sok blogot kezdtem, de egy hónapnál egyiket sem írtam tovább. Szerintem, egyedi ötleteim vannak, mármint részben, de mindig újba kezdek, mert eszembe jut mindig egy új történet, és megunom amit jelenleg írok. E következményeként a blogoknak, amiket eddig elkezdtem, sosem lettek olvasói, mert jó magam abbahagytam a történetet. Nem tudtok valami ötletet adni, mit kéne tennem hogy ne kezdjek el mindig újabb történetet? Ti hogy vagytok vele, mert én ezt utálom, hogy egyet sem tudok befejezni!

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2015. febr. 4. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld az adott történetet valamilyen mellékszál folytán belecsempészni, vagy alakítsd át az új ötletedet úgy, hogy a régi történetbe beleszőhető legyen.


Csak mondok egy igen bugyuta példát:

Írsz egy történetet egy átlagos magyar fiúról, aki iskolába jár, stb., de kedvet kapsz inkább egy new yorki lányról írni. Akkor vezesd úgy a történeted szálát, hogy a fiú utazzon ki amerikába, és ott ismerkedjen össze a lánnyal.


De ha eszedbe is jut valami, nem kell hirtelen azonnal felhasználni, csak írd fel, és néha-néha nézegess bele az ötleteidbe. Ha úgy érzed, kifogyott a szufla a sztoriból, lehet, hogy egy ilyen ötlet folytán beugrik valami, és fel tudod lendíteni.

2015. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is próbáltam így, csak adódott már pár eset, mikor egy fantasy történetet kezdtem el természetfeletti lényekkel, és akkor kedvet kaptam egy teljesen más történethez, misztikus dolgok nélkül... Végén elég fura lett a végeredmény, de hát mindegy, most egy egyszerű történetet akarok elkezdeni. :)

Ment a zöld pacsi, várom a többi ötletet is! :)

2015. febr. 4. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor volt ilyen, és azt találtam ki rá, hogy sok történetet csak gondolatban viszek végig, hogy magamat szórakoztassam vele, míg azon, amit leírok, sohasem gondolkodom, mert ha már tudom, mit akarok leírni, lusta vagyok begépelni, vagy megunom a történetet.

A másik amit még erre kifejlesztettem, hogy nem raktam ki rögtön blogra a félkész munkáimat, amiknek még nincs meg minden részük, nehogy kényszerűnek érezzem az írást, mert az is sokszor elrettentett. Meg időnként pihentetni is lehet az alkotásokat, majd később újra elővenni őket, nekem ez is bevált. :)

2015. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy vázlat is segít, hasonlóan a magadban végiggondoláshoz. Így az "írtam valamit" érzése sem fog hiányozni.
2015. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Minden történetem egészben megvan a fejemben, csak eszembe jut egy másiki és azt kezdem el. De az nem baj. Attól még jól megférnek egy blogon.:-) [link]
2015. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!