Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a regény...

Mit gondoltok erről a regény ötletről?

Figyelt kérdés

Valószínűleg ifjúsági regénynek fog számítani, még nem döntöttem el minden részletét, ez csak egy alap ötlet.

A történet egy japán középiskolában játszódna, főszerepben egy fiúval. Lényegében a főszereplő egy megtestesült racionalista, szkeptikus, higgadt srác lenne, aki mivel szinte mindig logikusan gondolkodik, általában érzelem mentes. Az álláspontja szerint az emberi életnek semmi értelme nincs, mivel nincs rá logikus magyarázat, valamint az emberekben nincs jó, mindenki csak azért ad hogy kapjon valamit cserébe. Ennek ellenére viszonylag népszerű (Itt nem arra célzok hogy ilyen Leiner Laura féle tökély főszereplő.), mivel okos és jó a beszélőkéje, könnyen eléri amit akar. Egy szóval kezdetben egy végletes személyiség, a racionalista ember.

A történet ott veszi kezdetét hogy egy incidens miatt (Az nem számít még hogy mi az, majd idővel eldöntöm.) ki akarják őt rúgni, mire az igazgató lánya felajánlja hogy meggy9zi az apját hogy ne tegye, ha csatlakozik a klubjához, amit meg akarnak szüntetni taghiány miatt az iskolában. (Filozófia és irodalom klub.) A lány a fiú ellentétje, az optimista, naív, emocionális ember. A könyv az ő kapcsolatukat mutatná be, azt ahogy találkozik ez a két világnézet, és a főszereplők rájönnek sok viaskodás után a másik nézeteinek pozitív és negatív oldalaira, arra hogy miről gondolkodtak eddig rosszul. Valamint a filozófia klub keretein belül sok egyéb filozófia fejtegetést, elmélkedést szeretnék belevonni a történetbe. Szóval, szerintetek megírjam, felkeltette a fantáziátokat?


2014. nov. 18. 11:39
 1/7 Singham ***** válasza:

Elmondom az én véleményemet:

Elég jó alap ötlet egy ilyen jellemű főszereplő, csak már ebből is Dunát lehet rekeszteni.

Ami viszont nagyon nagy gond: Japán. Ismered rendesen a Japán kultúrát, az iskolai rendszert, stb.? ,,Kicsit" más világ, mint a miénk, ezért nem biztos, hogy hitelesen tudnád leírni, bemutatni, stb.

De van benned potenciál, hisz nem ilyen Twillight klón, stb. az alapötleted. Kicsit dolgozd át a karaktert, illetve esetleg a helyszínt a leírtam miatt és simán jó egy kis regénynek, ha jól dolgozod ki.

2014. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod adni könyv formájában, akkor ne írd. Ha magad örömére teszed, akkor meg rajta!
2014. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdekes az ötlet, ha a szereplők háromdimenziósra sikerülnek, és nem csak a racionális-emocionális pólusokat képviselik (mert az viszont sablonos lenne). Ha azért választottad a helyszínt, mert éltél Japánban, és jártál ottani középiskolába pl. cserediákként vagy mert a szüleid ott dolgoztak, akkor írd meg, biztos vagyok benne, hogy nagyon érdekes sztori lesz. De ha csak a mangákból vagy animékből ismered Japánt, akkor ne vágj bele, az ország teljesen másképp működik, mint ami onnan átjön. Szerintem bármilyen országot csak személyes tapasztalat esetén érdemes helyszínként használni, de Japán olyan ország, amire ez fokozottan igaz.
2014. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, miért pont Japán? Egy ilyen sztori minimális átírással egy magyar középsulis közegben is megállná a helyét. Ráadásul a japán oktatási rendszer négylépcsős, szemben az európai hárommal, tehát ez alsó vagy felső gimnázium lenne? Bár gyanítom felső, elvégre a filozófia a 12-15 éves korosztályt nem nagyon foglalkoztatja.
2014. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs sztorija, ez a végtelenségig unalmas így. Még a leggagyibb könyveknek (pl Twilight) is van némi plusz cselekménye, mert az nem sztori, hogy van két ember, ellentétei egymásnak, és egymásba szeretnek a végére. Gondolj csak bele.
2014. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A sztori unalmas, semmi új nincs benne. Ahogy írták a Japán iskolai rendszer teljesen más mint a minénk.Ez a klubos dolog sem a legjobb ötlet, mert egy tag nem sokat számít, illetve, ha az apja az igazgató nyilván nem szünteti meg a lánya klubját.

Otthon megírhatod magadnak, de ha megakarod jelentetni max magánkiadásban menne amiért fizetni kell, egy normál kiadó sem lenne vevő rá.

2014. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak a végén a kérdésedet nem értem. Van egy ötleted, foglalkoztat, kidolgoztad, láthatóan szeretnéd megírni - ha engem ennek ellenére nem érdekel, akkor hagyod? Ez nem hozzáállás. Szeretnél egyetemre menni, én nem kedvelem az adott szakot, akkor nem azt választod? Érdekel egy munkahely, rossz velük a tapasztalatom, akkor nem adod be a jelentkezésed? Nonszensz, szerintem te is tudod.

Arról lehet beszélni, hogy egy ilyen regénynek lehet-e jövője, például kiadhatják-e. A felmerült problémák (miért pont Japán, nincs történet stb.) valósak, ha sikeresen megoldod, mivel ifjúsági regény, azt szokták szeretni, elképzelhető, hogy eredményeket ér el. Bár ha az ifjúsági vonulatot kihúzod, tisztességes filozófiai művet lehetne belőle kreálni, csak ki olvas manapság monográfiát. (És van-e hozzá elég újító szemléleted.)

Mint filozófiával tűzdelt ifjúsági regény... ha a romantikus szál elég erős és meggyőző, lenne olvasója. A filozófiát az emberek többsége nem kedveli túlzottan, de ha alig feltűnő körítés, szinte csak csepegteted, nem zavar egy tizenéves kislányt. Direktben Kantról beszélgetni (elvégre a fiú szerint az emberekben nincs semmi jó, ki másról vitáznának a lánnyal, ha nem róla?) tinédzser korosztálynak nem olvasócsalogató ötlet.


Emellett a kisebb problémák... ha az apja az igazgató, valóban nem szüntetnék meg a klubot. A taghiány érdektelen, ha helyhiány van, akkor így is, úgy is beszüntetnék. A "nem döntöttem el, miért akarják kirúgni" részben lenne a megoldás arra, miért csatlakozik a fiú a klubhoz. Elkövethetett valamit, ami miatt "erkölcstani különórákat" kell vennie, ennek lehet a része a filó-klub látogatása. Más kérdés, hogy a szülők hol vannak? Miért az igazgató lánya győzi meg az apját? Mi köze van hozzá?! Ez a szülők és az igazgató vitája, általában a gyereket "menekítik" (ti. még az eltanácsolás előtt közösen megegyeznek, hogy máshol folytatja a tanulmányait, így nem tűnik olyan csúnyának az ügy), másnak nincs beleszólása. Ha részese is volt az ügynek, visszavonhatja a vallomását (ha az alapján rúgták volna ki a fiút), de akkor meg őt kéne felelősségre vonni, és az apja (mint igazgató) gondolkodás nélkül vinné másik iskolába. Ebből nem jöhetsz ki jól.

2014. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!