Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék írni egy könyvet....

Szeretnék írni egy könyvet. Ez a cselekmény felkeltheti mások érdeklődését?

Figyelt kérdés

Az elején egy szorongással, hangulatingadozással küzdő meleg fiú mesélne E/1 személyben az életéről és családjáról. Egy húga van a fiúnak, de még csak 10 éves.

Miután bemutatta a fiú a "háttért", jönne egy ugrás.

Mondjuk 10 évvel később.

Rengeteg mindem történt, a fiú huga is mentális beteg lett.

Mind a ketten megkapták a Borderline személyiségzavar diagnózist. Az lenne a tervem, hogy külön-külön szemszögből leírom, hogy miket élnek át, milyen egy ilyen betegséggel együttélni. Minden lenne benne. Szerelem, akció.

Mivel ez a betegség kínzó érzésekkel jár, nem sokáig bírják. Miután "közösen szenvednek", és az életükbe még egy csapás is közbeszól, közösen döntenek arról, hogy nem töltik ígyvtovább mindennapjaikat és a könyv azzal érne véget, hogy véget vetnek az életüknek, mert a mindennapos szenvedésnél a halál sem lehet rosszabb.

Ez csak nagyon dióhéjban volt, rengeteg mellékszálat megterveztem már.

Mit szóltok hozzá?

Nagyon elcsépelt?



2014. júl. 20. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy hanyadek tortenet. Nem lehet szepiteni. Gusztustalan, es raerolteti az olvasora a rosszat. Persze, ha kello tarsadalmi ertekekkel toltod meg, akkor nehany irodalmi sznob elolvasna, de amugy inkabb rabolj ki embereket, azzal nem okozol akkora kart, mintha egy ilyen nagy hatar tragyat zuditasz a vilagra.
2014. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nos... köszönöm az őszinte választ.

Igaz, fordított esetbe én nem adtam volna ilyen "hányadék" szöveggel a tudtodra, hogy egy kalap sz. r, amit tervezgettél..

2014. júl. 20. 07:43
 3/12 anonim válasza:
0%
Szerintem mindenképpen írd meg. Főleg, ha már sok mellekszálat megterveztél. Mondjuk a fiú melegségét ki lehetne hagyni.
2014. júl. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd ki a meleg szálat. Manapság az olyan már, mint a vérfarkasok, szinte mindenhova berakják őket..
2014. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ne hurrogjatok le, de azért lenne benne a meleg fiú mert valós eseményeken alapul a könyv nagy része. Igaz, én biszexuális vagyok, de a fiúkhoz jobban vonzódom. És vannak mentális gondjaim is, a pszichológusom mondta, hogy nagy az esélye egy borderline kialakulásának.
2014. júl. 20. 07:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra a címre gondoltam hogy Borderline testvérek, de ez olyan hülyén hangzik. Inkább Határeseti testvérek. Na jó ez még rosszabb.
2014. júl. 20. 07:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem tetszene, szerintem írd meg!

Viszont lehet az én hibám, de ezt nem értettem:

"Egy húga van a fiúnak, de még csak 10 éves."

Ezt úgy értetted, hogy a fiú 10 éves a könyv elején, vagy a húga?

Egyébként mondom, szerintem jó, szívesen elolvasnám.

2014. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne, az indok elégé egyszerű: nem hiszem, hogy annyi ismerted van mentális betegségek terén ami ehhez a témához kell, illetve ehhez nagymértékű empátia kell. Ha tévedek és elégé ismered a mentális betegségeket még mindig fen áll az a probléma, hogy valószínűleg kezdő vagy, így még egy könnyebb téma jó kivitelezése is problémás lehet.
2014. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ott rontottad el, hogy feltetted a kérdést. Ennyi infóból lehetetlen megmondani, milyen lesz. Mindenképpen írd meg, ha foglalkoztat a dolog, pláne ha van egyfajta terápiás célja is. MAGADNAK ÍRD, NE MÁSNAK! Ha készen lesz, tedd közzé és elolvassa, aki akarja. Szerintem nem jó azzal kezdeni, hogy mit gondolnak mások egy ötmondatos tervről. Ha annak idején Hemingway megkérdezte volna GYK-n, kit érdekelne egy halász története, aki 100 oldalon keresztül kinlódik egy bazi nagy hallal, szerinted megírta volna? ;)
2014. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Tényleg, mindegyik hasznos volt, átgondolom még a dolgot.

Ment a zöld pacsi! :)

2014. júl. 20. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!