Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Számotokra melyik könyv volt...

Számotokra melyik könyv volt elejétől végéig érdekfeszítő?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
most utoljára a felhőatlasz, de nem veszek a kezembe olyan könyvet, ami számomra nem érdekfeszítő.. főleg fantasy, scifi kategóriában jöhet bármi...
2014. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Stephen King: Állattemető (és még elég sok más, de tőle ez a letehetetlen kedvenc)

Robert Merle: Madrapur

Ray Bradbury: Gonosz Lélek Közeleg

George Orwell: 1984

Takami Kósun: Battle Royale

Neil Gaiman: Sosehol

Michael Ende: Végtelen Történet

Ken Kesey: Száll a Kakukk Fészkére

John Ajvide Lindqvist: Engedj Be!

Bulgakov: Mester és Margarita


és még sorolhatnám, elég vegyes az ízlésem.

2014. júl. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az Ég Gyökerei, Metro 2033, Az Utolsó Mohikán, ezek azok a könyvek, amiket egy nap alatt kivégeztem, mert nem tudtam letenni őket :) A többit azt kisebb részletekben fogyasztottam.
2014. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Áhh, a kedvenceimet már írták. Metro 2033, 2034, Battle royal.

De jól lekötött a Galaxis útikalauz stopposoknak is. Nem egy nap alatt olvastam végig a "trilógia" 5+1 kötetét, de elég haladós. :D

Lovecraft is ilyen, bár inkább csak apránként egy-egy történetet olvasok szívesen, mert elég nyomasztó és sok tud lenni.

Asimovnál is rengeteg novella és regény van, amit nem lehet letenni.

Illetve a Truancy is nagyon jó volt, de sajnos még angolul sem egyszerű beszerezni a többi részét, ha rákapnál (ha valakinek meglenne, légyszi szóljon! off vége).

És kicsit közhelyes, de a Dan Brown könyveket is szinte egyhuzamban végig lehet enni. Kiszámítható az első után, de valahogy mégis fenntartja az érdeklődést.

Tudnám még folytatni a sort, rengeteg jó könyv van. De azért olyan is akad, amin nehezen rágja át magát az ember, nekem például az Anna Karenina hatalmas szenvedés volt. Tolkienről nem is beszélve. Elég gyakran volt késztetésem átlapozni néhány oldalt.

2014. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én a leírásokat nagyon nagyon élvezem, ezért aztán a háború és béke nekem nagyon bejött. sokan ezért nem képesek elolvasni, szinte szó szerint elmondható, hogy 20 oldalon át képes taglalni a fû színét...
2014. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen könyv van, de amit a közel jövőben olvastam, abból pár:

-Jodi Picoult könyvei, az összes könyvét imádom, de ami különösen jónak találtam az a Nővérem húga, és a Házirend

-Pierre Lamaitre : Téboly, nem vagyok egy nagy Thriller rajongó, de ez a könyv letehetetlen

Meg Rosoff : Majd újra lesz nyár, ezt a könyvet régebben olvastam, de nagyon megfogott

2014. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
közel jövõben olvastál? te ritka szerencsés ember vagy :D
2014. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hatodik válaszoló egy időutazó :-D!
2014. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Joseph Pistone - Borotvaélen
2014. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Christopher Paolini: Örökség sorozat

Philip Pullman: Északi fény/A titokzatos kés/Borostyán látcső

G. P. Taylor: Árnyak prófétája/Égbolt sárkány/Tersias

Cassandra Clare: Pokoli szerkezetek

David Mitchell: Felhőatlasz

Pierre Boulle: A majmok bolygója (Ez kifejezetten nagy élmény volt. Azért mert magamtól sose vettem volna kézbe, nem igazán vonzott. Aztán anya egyszer ideadta, akkor leültem és legközelebb akkor álltam fel amikor a végén becsuktam. =D)

Mostanában kb ezek. =)

2014. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!