Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek tényleg jobbak a...

Szerintetek tényleg jobbak a Harry Potter filmek, mint a könyvek?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy a könyvek nagyon unalmasak és a filmek sokkal jobbak. Szerintem meg pont fordítva van. Szerintetek?

2014. júl. 8. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyet is csak olyan mondhat, aki életében nem olvasott el semmit önszántából.... Ellenkező esetben tudná, hogy mennyi minden ki van hagyva a filmből vagy épp át van írva. Én mindenképpen a könyvekre szavaznék, ezerszer több élményt ad, mint a filmek.

Ha megpróbálok elvonatkoztatni a könyvektől (ami nehéz :) ),akkor azt mondanám, hogy a filmek önmagukban nem rosszak, viszont a könyvek nyomába se érhetnek.

Viszont nem értem hogy találhatja valaki unalmasnak a könyvet, holott az ebben leírtak pedig bejönnek nekik a filmvásznon... Bár tény, hogy nem kell különösebb erőfeszítés a képernyő bámulásához, minthogy olvasás közben a saját képzelőerődet használd. (főleg ha nem is megy az értő olvasás és az összetett mondatok felfogása)

2014. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jobbak. Némelyik Harry Potter film szerintem kifejezetten gyengére sikerült. Ha nem olvastam volna egy csomószor a könyveket, akkor biztos elégedett lennék velük, de így, hogy tudom, mennyi fantasztikus jelenetet hagytak ki, mennyit rontottak el vagy éppen írtak át, képtelen vagyok igazán szeretni őket.
2014. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Pont ellenkezőleg. Ha a filmeket nem láttam volna, nem vesztek sokat, de a könyvsorozat nagy élmény volt.
2014. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam olyan könyvet feldolgozó filmet, ami jobb lett volna mint maga a könyv.
2014. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akik ezt állítják, azok nyilván nem olvasták a könyvet.

(A kérdésed alapján, úgy tűnik, hogy te olvastad a könyveket.)

Én azt sajnálom, hogy hamarabb láttam a filmet, mint olvastam volna a könyvet, így már nem tudtam magam elképzelni a szereplőket.

Én nem tartom "rendes" rajongóknak azokat akik nem olvasták a könyveket, a filmből sok érdekes és fontos dolgot kihagytak, viszont valamilyen oknál fogja hozzá is tettek valótlan dolgokat. példának itt van egy-két fontosabb:

HARRY POTTER ÉS A BÖLCSEK KÖVE:

-a film Dumbledore érkezésével indít

-a Teszlek Süveg nem énekel

-nem éneklik el a Roxfort indulóját

-Hóborc nem szerepel semelyik filmeben, kár érte :/

-Mógus sem úgy hal meg ahogy kéne és

HARRY POTTER ÉS A TITKOK KAMRÁJA :

-Kimúlás napi parti

-Ron volt egy büntetése mi szerint takarítani, vagy tisztítania kellett a Trófea Teremben

HARRY POTTER ÉS AZ AZKABÁNI FOGOLY

-a film legeleje is hülyeség, azzal kezdődik, hogy Harry varázsol a paplan alatt, nem is lehet otthon varázsolni..

-Harry a szörnyek szörnyű könyvét Hadrigtól kapja szülinapjára nem Carameltől

-Sirius Ront megtámadja a könyvben

-Jamesről nem derül ki, hogy animágus volt

-nem tudjuk meg a filmből hogy valójában kikészítette a tekergők térképét

-nem tudjuk meg a szellem szállás építésének okát

- a Tűzvillámot Siriustól kapta Harry talán karácsonyra

-a filmben Sirius nem mondja el, hogy hogyan szabadult ki az azkabánból

HARRY POTTER ÉS A TŰZ SERLEGE:

-a filmben Harry már az odúban ébred, de a könyvben volt Dursley-éknél is, ebben volt az agyon bélyegzett levél

-kimaradtak a vélák

-a külföldi diákok nem a tanévnyitóra jöttek és ha jól emlékszem, ezek nem csak fiú és lány iskolák voltak, vegyes voltak mind kettőben(ha jól emlékszem, már sokszor összezavar a film)

-MAJOM

-kiderül, hogy kik és mikor takarítják a kastélyt

-a konyha, a könyvben Harryék lementek a konyhába

-Hermione báli ruhája zöld nem rózsaszín

-nem Neville adja Harrynek a varangydudvát hanem Dobby

-Rita Vitrol animágus, Hermione egy üvegbe zárja, mivel egy bogár ha átváltozik(ezek pedig jó jelentek)

-a Padma ikrek közül csak az egyik griffendéles a másik talán hollóhátas

-Karkarov a könyvben elmenekült, az ötödik részben ki is derült hogy megölték

HARRY POTTER ÉS A FŐNIX RENDJE

-a könyvben sok kviddics volt, Ron is csapat tag lett

-Ron és Hermione prefektusok lesznek

-Dobby mutatja meg Harrynek a szükség szobáját(Dobby sokkal többet szerepel a könyvben, a filmben csak a 2. és a 7. részben tűnik fel, pedig nagyon aranyos)

-a könyvben volta a szent mungoba, Mr.Weasley-hez

-a könyv közepe felé egy kentaur is tanítja a jóslástant

-nem Cho árulja el Harryéket

-a könyvben sokkal jobb volt a Weasley akció, sok vicces jelenet volt a távozásuk után is pl. még McGalagony is segített Hóbornak, vagy hogy hagytak egy kis darab mocsárt emlékbe

-Dumbledor elmondja a jóslat tartalmát Harrynek

-a tükör amit Harry Siriustól kapott, na az is kimaradt

-Hedvig sebesülése

HARRY POTTER ÉS A FÉLVÉR HERCEG:

-eleve a miniszterelnökökkel kezdődik a könyv

-Dumbledor elmegy Dursley-ékhoz, kiderül hogy mit örökölt

-RBF eredmények

-Harry kviddics kapitány lett

-hopponálási tanfolyam

-Dumbledore és Harry seprűn jön a Roxfortba, mert hogy nem lehet hopponálni a területen, ez a könyvben sokszor elhangzik főleg Hermione szájából

-és a végén volt egy szép temetés Dumbledornak

HARRY POTTER ÉS A HALÁLEREKLYÉI:

-a könyvben láthatjuk Neville anyukáját

-kiderül hogy mi lett Locharttal

-a könyvben Lupin és Harry összevesznek

-Lupin kiválasztja Harryt a fia Teddy keresztapjává (bár ez lehet hogy benne van a könyvben)

-kimarad a rádió is

-Viktor Krumm is ott volt az esküvőn

-az esküvőn Harry Ron unokatesójaként jelenik meg

-a házi manók is harcolnak Sipor vezetésével

-arra nem emlékszem, hogy a filmben benne van-e Hedvig halála

-Malfoyék nem mennek el

-Piton nem úgy menekül el ahogy a filmben levan írva

-a könyvben Oliver Wood is szerepel

-a filmben más a King’s Cross pályaudvari jelent

De igazából ehhez a részhez csak elég feltenni azt a kérdést, hogy értik-e, hogy mért Voldemort halt meg és mér nem Harry

Bocsi a hosszú válaszért, tudom hogy nem ez volt a kérdés.

2014. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 9. 17:54
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam 1-6-ig a filmeket, majd úgy döntöttem, hogy a 7. részt elolvasom, mielőtt megnézem a filmet. De hogy a 7. részt megértsem könyvben, a többit is el kellett olvasnom (merthogy a filmekből rengeteg dolgot kihagytak, sok dolgot pedig átírtak).

1. könyv 1. fejezet: halálra untam magam (na jó, nem, csak egy kicsit volt uncsi). átugrottam, a 2. fejezettől olvastam el, onnantól végig a 7. rész végéig, mert az érdekes volt (és jobb, mint a filmekben).


Szóval lehet, hogy valaki megpróbálja elolvasni, de az első fejezet után abbahagyja és unalmasnak minősíti a könyveket. Én majdnem ezt tettem, de szerencsére tovább olvastam.


Elolvastam 1-7-ig a könyveket, majd megnéztem a hetedik filmet (mindkettőt).

A 7/2-ben borzalmas volt, ahogy meghalt Bellatrix, nem meghalt hanem szétrobbant apró szurokfoszlányokká. Voldemort pedig nem elterült fehér arccal, hanem elhámlott. Elhámlott! Normálisak ezek? Sokkal hatásosabb lett volna, ha meghal egyszerűen, nem pedig elhámlik.


Egy Harry Potter film van, amit ugyanúgy szeretek, mint a könyvet, az pedig a 3. rész. Persze a filmből sok dolgot kihagytak, és tényleg hülyeség, hogy az elején Harry varázsol stb. de maga a film mégis tetszett. Nem volt sötét, a színek is tetszettek (valami jó szűrő), a mumusos részben a szekrényen lévő tükörhöz közelít a kép, majd átmegy rajta, és a tükörképben látjuk a további jeleneteket: Lupin mondja a varázsigét commicul(issim)us, és eközben villázik (jót mulattam rajta, mikor észrevettem).


Összegezve: a könyvek nem unalmasak, jobbak mint a filmek. Az egyik film viszont nekem annyira tetszett, mint a könyv, amiből készült: ez a 3. rész.

És voldemortnak nem kellett volna elhámlania. Ez gusztustalan.

2014. júl. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont a 3. résszel voltam úgy, hogy nagyon nem tetszett a film. Évekig nem akartam elolvasni könyvben, mert azt hittem, hogy nagyon pocsék lehet. De mégis rászántam magam, és rájöttem, hogy ez az egyik legjobb könyv. Kedvenc részem, amikor a szellem szálláson vannak, és Lupin elmeséli, hogy régen mik történtek, na ez a filmből teljesen kimaradt.
2014. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jobbak.De nem is rosszabak.Bár én először a filmet láttam.Így már a könyvek nem ragadtak magukkal túlzottan.De alapvetően annak a híve vagyok,hogy a könyv jobb a filmnél.
2014. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

a 7. része vége a filmben szerintem nagyon rossz.

kb olyan,mintha a star warsban a halálcsillag felrobbantása után összejöttek volna szereplők és ennyit mondanának-felrobbant?fel.jólvan akkor menjünk haza.

az a jelenet amikor harry bemegy a nagyterembe voldemort halála után.

az mi már?

amúgy számomra a legnagyobb hiányosság az,hogy a film 6. részéből kihagyták a merengős óráknak a legtöbbjét.

a gomolokat,denem ahogy megöli a családját,voldemort a régiségvadász,az állásinterjúja a roxfortban,ezek nagyszerű és izgalmas jelenetek.

2014. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!