Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Hűvösvölgyi tényleg a SzJG...

A Hűvösvölgyi tényleg a SzJG utánzata?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy az írónő utánozta Leiner Laurát.

Igaz?

Ezért nem is akartam elolvasni.



2014. jún. 25. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ja, mert az SZJG aztán marha eredeti... :D

Szerintem nem hasonlít. Nyilván fiatalokról szól, iskolába járnak, ezek a szerencsétlenek meg épp Budapestiek, de azon túl mindkettő pont olyan, mint az összes többi ilyen school life tiniregény. Tipikus tiniproblémák, első szerelem, család, barátok.

A Hűvösvölgyiben szerintem teljesen másféle karakterek vannak, és nem olyan csapnivalóan idilli és nyálas az egész világ, csak a nagyobb része. :D

2014. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Egyik sem a legeredetibb, a Hűvösvölgyi sulin eléggé úgy érződik, hogy csak azért íródott, mert jól fogyott egy ilyen tinikönyv.


Hasonlóságok:

Fél évet ölel fel, ami jobb lett volna egy évnek.

Van egy olyan tanár, aki kipécézte magának a főhőst, viszont ezt bénán sikerült kivitelezni.

Bíró D. 11.A-s új diák, aki bajt okoz.

Próbálja bevonni az osztálytársakat, de nem működik túl jól, nincs sok szerepük.

Nevelő célzatú dolgok, csak nagyon hülyén kerültek bele.

Terhes mostohaanya, amire rosszul reagál a jól sminkkelő testvér.

Főszereplőt üldözi a balszerencse.

2014. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Bíró Dávid = Bíró Dorián

És amúgy a SZJG eredeti!

Lehet, hogy volt előtte ilyen gimis könyv, de semelyik sem volt ilyen témában

2014. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki azt mondja igen, és van aki azt, hogy nem.

Én elolvastam, a második részig, de ott abba hagytam. Nekem az.

De legalább annyi esélyt adj a könyvnek, hogy az első részét elolvasod. Lehet, hogy szeretni fogod. Mert azért voltak benne jó dolgok, de nekem akkor is Szent Johanna a jobb. Persze egyszer lehet, hogy el fogom olvasni. Adj neki esélyt, ne ítéld el, főleg, hogy nem is olvastad!

2014. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé hasonlít, én a HVS engem nem kötött le annyira, erőltetett volt, a 4. részét nem olvastam, de nem is hiányzik.

Amikor még az első könyvet olvastam, és kb. 10 név egyből egyezett az SZJG-ben szereplő karakterekkel. Az ikrek öccse Benji, Virág öccse Beni. A HVS-en nem nevettem, az SzJG-n igen :)

2014. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,adok neki egy esélyt!:)
2014. jún. 27. 00:46
 7/12 Hippilány02 ***** válasza:
39%

Szerintem egyáltalán nem hasonlít az Szjgére :D szerintem mindkettő eredeti a HVS nekem nagyon tetszett valahogy közel áll hozzám és az Szjgt is szeretem de nem értek azzal egyet hogy utánzat :D rohadt jó mindkettő :) meg amúgy is miért lenne Szjg utánzat?

-az szjgbe van Reninek tesója?

- az szjgbe van Reninek LBje Dórinak nincs (olyan MÖLLB)

- az szjg az egy kicsit elrugaszkodik a valóságtól (most őszintén ki az a hülye aki beveszi hogy a leghelyesebb fiú a suliba az pont egy olyan lányba lesz szerelmes? Ne értsetek félre imádom az Szjgt de ez nagyon álom valóság)

- az szjgbe minden heppi 2,5 évet végig szenvedett aztán csöpög a nyáltól a HVS nem ilyen ott nem csöpög a nyáltól és nem is rugaszkodik el annyira a valóságtól...

Amúgy adom azt hogy az Szjg is egy tömeg

2014. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok, utolsó, nem azt írtuk, hogy ugyanaz, de szerintem azt te is beláthatod, hogy rengeteg hasonlóság van benne.
2014. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem másoltat. Az szjg-nek az első három részét kiolvastam, de e ragadott magával, egyetlen egy része se volt valóság hű. A hvs-t szerintem jobban el lehet képzelni, és az szjg-vel ellentétben, nem a föszereplővel fognak majd későb a jó dolgok történni, hanem legnagyobbrészt a tesójával. A hvs-t olvasva nem bírtam megállni, hogy ne nevessek, és még evés közben se akartam letenni a könyvet. Ezzel ellentétben az szjg-olvasva csak untam az agyam, és arra vártam hogy végre vége legyen a fejezetnek, és letehessem a könyvet. Ki mit mond, én a hvs-re voksolok.
2014. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem! Annyi különbség van köztük. De van egy közös mint kettőt a Neveletlen Hercegnő ihlette. Ami 1000x jobb mindkettőnél (most nem mondtam rosszat 1 könyvről se).
2014. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!