Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok, ez hogyvan? A...

Mit gondoltok, ez hogyvan? A könyvembe is valóságosan szeretném!

Figyelt kérdés

Na!

Írok egy könyvet és az egyik szereplő korházba kerül. DE! Még csak 10 év alatt van és a 13 és a 16 éves tesója van otthon. A szüleik pedig elég hülyék és valahol éppen részegen fetrengenek vagy buliznak. A történet szerint éjszaka 1 óra van.


A valóságban a két testvér bemehet a gyerekkel a kórházba, vagy csak a szülők?



2014. ápr. 16. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméletig szerintem nem,gyakorlatilag viszont igen,legalább is nekem nem tettek megjegyzést amikor éjszaka mentem be nővéremhez,bár hozzátenném, hogy nem épp a legjobb kórház volt,szóval lazán vették a dolgokat.
2014. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. ápr. 16. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, egy példa, hogy miképpen vesd papírra az elképzelésed:


Az éjszaka sötét volt és hideg, háborítatlan nyugalomban aludtak a fák, lágyan suttogott az északnyugati szél. Az utcák lámpái vígan daloltak, egy emberalak elsétált mellettük, majd a sarkon amilyen gyorsan jött, el is ment. A házak lakói mély álomba szenderültek, órák óta végezték anyagcseréjüket. De lám, egy ablakot fény világított ki, a harmadik emelet bal oldala még ébren volt. Hajnali egy órakor a három testvér megint csak éjszakai életet élt az otthonukban, már- már a szemtelenség határán táncolt felelőtlen játékuk. Kipakolták a boros szekrényt, melyben egzotikus italok száza is háborítatlanul, megbolygatlanul áldogált arra várva, hogy valaki végre megigya. A zene üvöltött, a hangfalak szaltóztak. A ház dübörgött, a basszusok mélyen hatoltak a földig.

- Tomi - szólt testvéréhez a tízenhárom éves Dani- fogadjunk egy ötszázasban, hogy nem tudsz meginni tíz kupica pálinkát.

- Mi, én? Persze, hogy meg tudok inni annyit! Sőt, ha kell többet is, egyszerre húszat!- kiáltotta lelkesen a tízéves kisfiú. Bátyja hitetlenül mosolygott, tudta, hogy öccse képtelen annyit inni, ezért felemelte a tétet. - Tudod mit? Versenyezzünk! Egy ezrest felteszek én ide- mondta és rácsapta a dohányzóasztalra- és te is. Aki előbb megissza a húsz- húsz poharat, az viszi a pénzt.- Testvére szeme mohón felcsillant és azonnal felcsapta a szekrényajtót, melyből kapásból három boros üveget és egy pálinkásat. Kezdetét vette a megmérettetés. Tomi meghúzta az elsőt, fintorított egyet majd lehúzott egyből ötöt. Ellenben bátyja gyorsabb volt, már a nyolcadik pohárt ürítette, mikor öccse furcsa arckifejezése annyira megdöbbentette, hogy félbemaradt a cselekvés végrehajtása közben. Tomi arca rákvörössé vált és a fiú fuldoklani kezdett. Öklendezett, mire a tízenhat éves nővérük, Timi beszaladt a szobába.

- Jézusom, Tomi!- kiáltott fel kétségbeesve. Amilyen gyorsan csak tudta, alkalmazta öccsén a Heimlich- manővert, de nem járt sikerrel. A fiú hányt, majd elájult.

Azonnal kihívták a tesvérei a mentőket. Mikor kiérkeztek, durván felelősségre vonták a két idősebb fiatalt és velük együtt beszáguldottak a kórházba. A mentőautóban a két testvér durván összeveszett az eszméletlen Tomi felett. Nővérük jogosan, ámde fájdalmasan arcon csapta a felelőtlen Danit. A fiú orra vére el is eredt, mind a stressz, mind az ütés erejétől.

2014. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:D
2014. ápr. 17. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a te könyved. Írd, úgy, ahogy jónak látod. Egyébként, a látogatás, és a szebályok betartása a kórháztól függ. Egyébként, ez a sztori tök jó volt, ami megoldásul szolgált, erre a kérdésre, de nekem eléggé nyers volt, és nem tudtam magam beleélni. Mondjuk, ha E/1-ben lett volna... MEg, Timi-Tomi-Dani?? Mindeyik i? Meg, Timi Tomi? Ez pont olyan mint a Merci Marci:DDDD

Amm, nem negatív kritikának szántam,csak, gondoltam, véleményt nyílivánítok:DDDDDDDD

2014. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szólásszabadság van, tehát jogod van hozzá. A törtènet nyerssège abból adódott, hogy èrthető, a gyakorlatban megoldást nyújtó legyen ès ne színvonalas alkotás. A kèrdès kiírójának magának kell megírnia, a törtènet csak támpontot nyújt.


Egyèbkènt igen, humorosan jött ki a három nèv. Pedig nem is ezzel a cèlzattal lettek :)

2014. ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2014. ápr. 22. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!